Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Başka bir ikonun yeniden doğuşu : Yeni Mazda Miata

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Focus RSe ikon denilince aklıma bu geldi. Otomotiv tarihinin en önemli ikonlarından biri de roadster kavramını halka indiren herkesin satın alabildiği Mazda MX-5 diğer adıyla Miata nın yeni kasası ülkemize 2016 ilk yarısında getirilecek. Bu seferkinin bizim için 2 önemi daha var. Birincisi artık 1.5 litre skyactiv motorla geliyor doğal olarak fiyatı makul olabilecek ve gerçekten bizim için  halka inebilecek. Diğeri ise mazda bu modeli fiata verdi araç fiat 124 spider adıyla fiat markası altında da satılacak. Tabii fiatın fiyatı daha makul olabilir otomatik vites olur farklı motorlar olur o ayrı. Estetik olarak gerçekten beğendim. 1.5 orta paketi 80binlerde olabilir deniyor ki süpper olur o zaman...

Mazda-MX-5-2016-800-01.jpg 

Mazda-MX-5-2016-800-5d.jpg

Mazda-MX-5-2016-800-40.jpg

Mazda-MX-5-2016-800-a3.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Kaan Yagizer said:

tescilli kız arabası :)

... çok sevimlidir ama neredeyse kimse içine sığamaz, sığsa da tavanı kapatamaz.

Bu kuZu'da sadece 165'lik (max.45Kg) çıtıpıtı hatunlar rahat eder ... bizi bozar.

abi bu arabayla olan maceran aklıma geldi, arabanın sana saplanışı falan, hahahah :pist::kıhkıh: 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O bunun bir boy büyüğüydü, MX-5'ti (yanlış hatırlamıyorsam) Miata daha da ufak ... Mx'e bir bacağım sığmıştı, buna o da sığmaz. Yenge'ye al ama ... hem sever bu kuZu'yu hem de sığar/rahat eder. Koltukları oyuk, aşağıda oturuyorsun ama gene de yetişkin erkekler göz hizasına denk gelen "ön cam çerçevesi" nedeni ile konfor sıkıntısı şekiyor.

Tog Gear Jeremy Clarkson bir bölümde üç kişinin yardımı ile binmeyi denemişti ... olmamıştı :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu da FIAT 124 spider 

Fiat-124_Spider-2017-800-15.jpg

Fiat-124_Spider-2017-800-1a.jpg

İçi zaten aynı..

Fiat-124_Spider-2017-800-1e.jpg

Bana sorarsan mazda biraz Jaguar F type taklit etmeye çalışmış, fiat ise önden corvette/viper gibi arkası da grup içi maseratilere benzetilmiş geldi bana.

fiat 1.4 multiair ptpmatik vitesle güzel olur gibime geliyor. Nasıl olsa ülkemizde miata geleneği yok yok FIAT daha sanslı geliyor bana..

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

koç indirimi ile neden olmasın :)

ama bana da bir fiat coupe faciası olacak gibi... o zamanları çok hatırlamasam da sonucunda fiat bu, çerçeve belli :) linea dan şaşmamak laızm... bu arada egea yı trafikte gördüm, fena değil :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ND MX-5'te softtop'ı manuel yapıp epey bi ağırlık avantajı sağlayıp elektronik sorunlardan kurtulmaya çalışmışlar. Birkaç videoda gördüğüm kadarıyla da açma-kapama baya pratik. Umarım fiyata da bu eksikler yansır :) 

5 saat önce, Kaan Yagizer said:

tescilli kız arabası :)

... çok sevimlidir ama neredeyse kimse içine sığamaz, sığsa da tavanı kapatamaz.

Bu kuZu'da sadece 165'lik (max.45Kg) çıtıpıtı hatunlar rahat eder ... bizi bozar.

Kaan hocam bayan arabası deme soğutma bizi :)  hayalini kuran gençler olabilir B)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oyuncak bu oyuncak...

Aslında masaüstü model diye tasarlamışlar, ama biraz büyük kaçmış.

Tıknaz gençlere hava atmalık bir oyuncak işte...

Hanımların hiç ilgi duyacağını düşünmüyorum, alçak, açık ve oynak, uymaz hanımlara!

Ne kadar ucuz olursa olsun yine de oyuncak için pahalı kalır.

Bir niş ürün daha...

Ben gider Subaru BRZ/Toyota GT86'ya bakarım alacak olsam. Varsın bir 30.000 TL fazla olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval said:

Oyuncak bu oyuncak...

İçine sığabilecek kadar ufak-tefek olsak inan gidip birer tane alalım derim Üstat ... ama ne sen, ne de ben mümkün değil .. sığamayız. Yoksa Mazda'nın Disney model :) küçük cabriolet'leri keyiflidir. 

7 dakika önce, N. Mert Topçu said:

Kaan hocam bayan arabası deme soğutma bizi :)  hayalini kuran gençler olabilir B)

Galileo'nun dediği gibi -> "And yet it moves!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Ozan Kar said:

mazda olarak olmazda fiat olarak güzel bi fiyattan gelirse direk yapışmayı planlıyorum valla :D

Mazda'ya ayrı bir ilgim var ama tabi fiat'ı da mazda yaptığı için neden olmasın :) dediğin gibi fiyat önemli.. merakla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, N. Mert Topçu said:

Mazda'ya ayrı bir ilgim var ama tabi fiat'ı da mazda yaptığı için neden olmasın :) dediğin gibi fiyat önemli.. merakla bekliyorum

benim ki biraz yabancı sulara çıkmama isteğinden :) bide 124 olarak görünüşünü çok beğendim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.