Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Şanzıman, hidrolik yağ değişim periyodu.

Misafir

Önerilen Mesajlar

Ford'un söylediği şunlar

30 bin km / 2 yıl: Otomatik şanzıman yağ seviyesi kontrolü ve tamamlanması (bazı vites kutuları)

45 bin km / 3 yıl: Otomatik şanzıman yağ değişimi (bazı vites kutuları)

Manuel için bir yaptırım yok. Yorum sizin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Özer Aksu said:

Değişimi nasıl acaba merak ettiğim bu bu yağın konulduğu kısım neresi ve kaç lt yag alıyor bu yağın önerilen özellikleri nedir acaba

şanzımanda bir tıpa var onu açıp boşaltımını sağlıyorlar boşalttıktan sonra aynı yerden yağ dolumu yapılıyor.Kaç litre kapasitesi olduğunu bilmiyorum fakat dolumu tamamladıktan sonra az bişey sızması lazım sonra tıpayı takıyorlar yerine ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Manuel şanzımanın yağ değişimi ile ilgili tavsiyesi olan var mı? Genelde değişim kısa sürede gerekmez dense de değişimin olumlu katkısı olur mu acaba? Arabama bakımla ilgili para harcamak hoşuma gidiyor, bi ferahlama geliyor bana da :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
On Wednesday, November 18, 2015 at 17:01, Fatih Mehmet USLU said:

Manuel şanzımanın yağ değişimi ile ilgili tavsiyesi olan var mı? Genelde değişim kısa sürede gerekmez dense de değişimin olumlu katkısı olur mu acaba?

Bu soru hep bende ? İşareti olarak kaldı.

Aracım manuel şanzıman yağı değişimin olumlu katkısı varmıdır (vites geçişinde yumuşama, baskı balatada hissiyat gibi)..

Eksilmesi durumunda nelerle karşılaşırız. Araç uyarı veriyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Kullanma kılavuzunu biraz inceledim fakat dişe dokunur bir bilgi bulamadım. Otomatik vites araçların şanzıman yağı değişimindeki mevzuatı belli. Ama manuel için net bir şey söylenemiyor. Otomobildeki hiç bir sıvının ömürlük olmayacağı kesin, bu sebeple manuel vites araçlarda da şanzıman yağının belli bir zamanda değiştirilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Fakat hep afaki yorumlar okuyorum. Bu mevzu hakkında bilgisi, deneyimi, tecrübesi olan var mı acaba ? Kaç bin km / yıl'da değişimi yapmak gerekiyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

1.0 eb manuel..kaç lt şanzıman yağı alıyor? kılavuzda yağ özelliği var birçok sıvının lt si yazıyor ama şanzıman yok.

bugün periyodik bakımda sağ aks keçesi değişti.. kaç lt dedim.. 1.75 lt dedi..

uzatmalı garantiden 90 tl ödedim..fatura bedeli 390 tl

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 eb manuel..kaç lt şanzıman yağı alıyor? kılavuzda yağ özelliği var birçok sıvının lt si yazıyor ama şanzıman yok.
bugün periyodik bakımda sağ aks keçesi değişti.. kaç lt dedim.. 1.75 lt dedi..
uzatmalı garantiden 90 tl ödedim..fatura bedeli 390 tl

2.3 lt abi şanzıman yağı kapasitesi (IB5 durashift şanzıman )
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Özer Aksu yazdı:

IB6 1.67 lt görünüyor

O zaman fazla bile koymuş. Zaten tapayı açınca çok akmadı ama kendide emin değil gibi konuştu. Fazla koyarsak yine kaçırır dedi. Sonuçta hakkı neyse o olmalı,  kaçırmasın diye az konmaz. Keçeyi doğru dürüst yaparsın. Tşkler

Psikolojik mi bilmem ama pamuk gibi oldu az sonra çıkacağım gece soğundan sonra belli olur 

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçenlerde servise uğramıştım o sırada bilgi almak için sordum (konuşmada geçen küsuratları hatırlayamadığımdan yaklaşık ibaresi kullanılmıştır:) )

+45 bin bakımın da otomatikler de bildiğiniz üzere şanzıman yağı ve filtre değişimi var, 45 bin bakımı sizde ne kadar 

- Yaklaşık 1500 TL

+30 bin bakımı ne kadardı acaba?

- Yaklaşık 800 TL

+ Yani kabaca bu şanzıman yağı ve filtre değişim fiyatı 700 TL gibi oluyor öyle mi?

- Yaklaşık olarak evet dediğiniz gibi.

Aşkın K. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.