Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dizel Otomatik Focus St 2016'da Satışta

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

3 dakika önce, Murat Kavuk said:

170'e olan pek güzel olmuyor. ST'ye rakip olabilsin diye biraz donanımlı bir tane konfigüre ettim. 64349 euro tuttu, neredeyse 200 kağıt. Ama iyi araba oldu :) 

2.0 dizel mi topladın ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Hakan Saraylı said:

2.0 dizel mi topladın ?

Hayır. Sadece navigasyondan 4200 euro istiyor BMW, haliylen azıcık donanımla fiyat uçuyor.

320i.jpg

320d.jpg

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Murat Kavuk said:

170'e olan pek güzel olmuyor. ST'ye rakip olabilsin diye biraz donanımlı bir tane konfigüre ettim. 64349 euro tuttu, neredeyse 200 kağıt. Ama iyi araba oldu :) 

1-2ay önce 40.yil 320i estoril mavi en full donanım 165bin tl fiyat aldım.bu aracın 2.el fiyatlarıda sifir ayarindakiler  150bin tl civarinda...netteki fiyatlara bakmayın bayi fiyatları değişiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada 3-4 aydır Superchips'in sitesinde kapak olarak görüyordum 2.0 dizel ST için yazılım hazır.

Focus ST 2.0 TDCi 185 PS Euro6

185 PS  up 40 PS

400 Nm up 90 Nm

Yani 225 PS 490 Nm oluyor. Bu hali ile çok tatlı olur.

http://www.superchips.co.uk/search?make=9&fueltype=2&model=2&variant=3135

Bu da Euro6 2.0 Ecoboost için değerler...

250 PS  up 49 PS

360 Nm. up 124 Nm.

299 PS - 484 Nm:aman:

Kuzu poSTun da ki kurt :smiley2k:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

VW, hem Golf GTI, hem de GTD için, otomatik opsiyonu sunuyor. Bu aslında rakibine karşı önemli bir eksiliği de gideriyor.

10 saat önce, çağlar çetinkaya said:

1-2ay önce 40.yil 320i estoril mavi en full donanım 165bin tl fiyat aldım.bu aracın 2.el fiyatlarıda sifir ayarindakiler  150bin tl civarinda...netteki fiyatlara bakmayın bayi fiyatları değişiyor.

İşte pratikte hesap aynı olmuyor. Sonuçta sen gaza yüklendiğinde çok yakacak benzinli bir araç alacaksın. Premium arabanın kaskosu, yedek parçası, bakımı vs de premium olacak. 2.eli 2.el fiyatı ile karşılaştırmalı. Keşke ford da 1.5 Ecoboost + PWS + ST çıkarsa da kafamız karışmasa :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel ama çok geç kalındı. Kasa makyajlandı yenisi gelecek hala fiesta st mayıs 2016.

Fiesta st 2012de çıktı bu şekilde düşünelim.

2.0 tdci Focus ST SW kasayla satılabilir

Birde 150.000 civarına temiz 320d aliyorsun yeni kasa ikinci el. Hızlanması 7.6 sn 8 ileri çift kavrama arkadan itiş BMW.

Tercih bu yönde olur.

Ecoboost ST alan olursa olur bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Hakan Saraylı said:

İkinci el BMW'yi yine ikinci el ST ile kıyaslamak lazım gelmez mi ?

Segment yükseldiği için mecbur 2.el :) 

Sıfır araba o kadarda matah değil bence temiz bir ikinci el bulundu mu alınmalı 30.000 km civarı en az 15 20 bin cepte kalıyor ortalama bir arabada

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Sabri Özer said:

Segment yükseldiği için mecbur 2.el :) 

Sıfır araba o kadarda matah değil bence temiz bir ikinci el bulundu mu alınmalı 30.000 km civarı en az 15 20 bin cepte kalıyor ortalama bir arabada

İyi de, bu mantıkla hiç sıfır araç satılmaması gerekir. İkinci el 320d'yi 150'ye alırken, ikinci el ST'yi 120'ye alacaksınız. Yani sıfır ST'ye bu parayı vereceğime, ikinci el BMW alırım diyen mantık; bu durumda ikinci el ST'ye yönelmesi gerekir ki bir 30 bin daha cepte kalsın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Murat Kavuk said:

İyi de, bu mantıkla hiç sıfır araç satılmaması gerekir. 

Relax üstadım :)

Bu bir "benzetme" sadece, yani ... sektör çalışanları olarak gayet alışık olduğumuz bir söylem.

- bu kuZu kaç para?

- XYZ

- oOoOo ... gider Rolls Royce Corniche alırım daha iyi!

....gibi, gibi! 

Sonuç : "Siz bilirsiniz efendim!" (otomatik) cevabını verir, geçersiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 15 Nov 2015 at 16:18, Yakup Çağatay said:
On 16 Nov 2015 at 13:52, Kaan Yagizer said:

Relax üstadım :)

Bu bir "benzetme" sadece, yani ... sektör çalışanları olarak gayet alışık olduğumuz bir söylem.

- bu kuZu kaç para?

- XYZ

- oOoOo ... gider Rolls Royce Corniche alırım daha iyi!

....gibi, gibi! 

Sonuç : "Siz bilirsiniz efendim!" (otomatik) cevabını verir, geçersiniz. 

Bunca senedir (15 senedir) araba forumlarındayım hatta forumlar öncesi dönemde newsgrupları da sayarsak 20 yıldır otomobil  temalı gruplar içindeyim. Bu karasızlık hep vardır. Aşağı yukarı tüm segmentlerde sıfır dolu bir modeli alırsan , bir üst segmentin 5 yaştan küçük orta-üst paketini 2. el alabilirsin. Yani bu hep böyle olmuştur. Fiesta sıfır yerine ikinci el astra gibi.. 

320i düşünenlere pek önerilmiyor ben bir ara niyetlenmiştim. Eşimin eski bir mesai arkadaşı Borusanda çalışıyor bize teklif de geçti hazır araba da vardı ama 320i ler ikinci elde çok tutulmuyor. 320d yi 2 günde satamama ihtimalin yok ama 320i de var dediler. Hatta çocuk ondan sıfır 320i alacağıma ikinci el 320d almamı önerdi. Bunu da not olarak önereyim.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.