Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 1.6 Ecoboost'un Yakıt Testi

Önerilen Mesajlar

Semih kardeş ben daha aracı aldım alalı 8,2 yi geçmedim ,8,2 ye de sehir içi çok yol yaptığım zamanda ulaşmıştım..normal orta performanslı kullanımda 7-7,5 litre yakıyor araç..çok aşırı zorlarsanız şehir içi düşük viteste çok basarsanız 10 litreyide geçer tabi...ama normal kullanımda sakin değil kesinlikle 7-7,5 litre yakıyor ...daha önce dizel aracım vardı onuda aynı şekilde kullanırdım yani performanslı bazen sakin..o da 5,7-6 litre yakardı aynı kullanımlarda aynı yolda.bu ise ondan 1-1,5 litre fazla yakıyor ..uzun yolda ise 1litrenin altına iniyor fark

YB verileri mi, yoksa depo doldurmadan doldurmaya hesaplama mı?

Mesela benim YB 0,5L/100km az gösteriyor.

Benim araçta bi sıkıntı var sanırım :( Lastikler sert ondan olabilir mi Continental ContiPremiumContact 2 XL 215/55R16 97W Dolmuş lastiği olduğunu söyledi servis :D

CPC2'ye sert lastik demek haksızlık olur.

Servis çalışanlarının ürün karalama konusundaki hayal gücünü bir kez daha takdir etmeliyim.

Bununla beraber 97 XL (extra load) gerçekten aşırı yük için tasarlanmış bir lastik, muhtemelen üretimde daha uygunu olmadığından takılmıştır, eğer fabrika çıkışı geldiyse.

Yine de tüketime etkisi olacağını düşünmediğim gibi olursa da bir ondalığı geçmez. Esas olan trafik şartları ve kullanma tarzıdır.

Sonuçta ben de CPC2 kullanıyorum ve tüketim değerlerimiz benzer.

Bu arada bendeki CPC2'ler üzerinde gelenler 93Y idi, ancak defolu çıkınca değişimde takılanlar 97W.

93V 'ye geçin :yeah:

Bence 93Y, ya da V olursa da asla 10 dakikadan fazla arkadan rüzgarla son hız gitmeyin :P

Benim depo doldurmadan doldurmaya (pompa ikinci kez durduğunda kesiyorum) tüketim grafiğim aşağıda. X eksenindeki değerleri ikiye bölerseniz yaklaşık bin km çıkar.

Dipler şehir dışı yolculukların da olduğu dönemler.

Rodaj sonrası hissedilir bir düşüşle dengelendi şu anda.

yak_t.jpg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaşanılan yerin trafiğiyle ilintili bu söylenenler bana kalırsa .Benim de ortalamam 8.4 de.Hafta sonu kullanıyorum genelde zevk amaçlı. Uzun yolda cruse controlla 5.8 i ben de gördüm.Düşük devirde dizel gibi kullanınca bu değerler yakalanıyor .W yüksek performans lastiği.Son hızı 223 km olan bir aracın altına konulacak bir lastik bana kalırsa.

T.Mete tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla bende orta sert kullanımda 8.0 (+, -) lt lerde , yumuşak kullanımda 7.2 (+, -) lt aralıklarında geziniyorum ... Hergün mecdiyeköy - avrupa konutları tem yoluda güzergahım , yani %70 trafikteyim hergün

35-40 km yol yapıyorum ... kısacası günlük 10 tl ye tekabul ediyor ... yani kullanıma bağlı olarak 250 - 350 tl gibi bir rakamla bir ayı geçirebiliyorum ... toplu taşıma kullansam 2 vesayit

değiştirmem gerekiyor , yani aracın km yapmasını ve eskimesini saymazsak , toplu taşımalardan daha ucuza götürüp getiriyor ; göreceli :) ,

kaç kere gelecez bu dünyaya , güzergahımda %30'luk trafiksiz ,

boş bir yolum var , trafikten kurtulup oraya geldiğim zaman , bütün stresimi gaz açarak atıyorum . :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.