Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford SYNC 2 İnternet ve Ağ Paylaşımı Wi-Fi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Focus, C-Max, Kuga ve Mondeo ile birlikte Titanium seviyesinde standart gelen ama pek bahsedilmeyen özellik.

Araç içindeki diğer aygıtların (bilgisayarlar veya telefonlar) birbirleri ile iletişim kurmasına, dosya paylaşmasına veya oyun oynamasına imkan veren ve araç içinde bir kablosuz ağ meydana getirebilir.

Aracınızda USB mobil geniş bant bağlantısı varsa, telefonunuz kişisel alan ağını destekliyorsa veya kablosuz bağlantı noktasının dışına park ettiyseniz bu Wi-Fi özelliğini kullanarak araçtaki herkes internete de girebilir. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçtiğimiz günlerde bu ayarları yapıp arabada bulunan tablet, telefon, laptop gibi şeyleri bağlamıştım. Aslında dediğiniz gibi kendi telefonunuzu kullanarak bunu yapmak ne kadar gerekli tartışılır. Ama kablosuz usb modemi olanlar için harika bir özelik.

Şu anda bizim büyüğün arkadaşlarına hava atmasına yarıyor ^_^, arabaları yakından takip etmeyen eş dostlar için de benim hava atmama yarıyor, "vaaay arabanın interneti bile var, ohaa" falan gibi... :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay said:

Bununla ilgili çalışmalar var, yavaş yavaş gelir. Önce üst sınıflar :D  

SYNC 2 de bulunan Wi-fi özelliğini 8" ekranda kullanamadıktan sonra olsa ne olmasa ne

Ekrandan internete girebilmeyi deneyen veya başarabilen var mı? 

Olursa zaten navi ve trafik bilgisi için ekstra para vermeye gerek kalmayacak.

O ekranı ve özelliklerini sunupta hiç bir işe yaramamasını sağlayanlar, bize işkence olarak sunanlar utansın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyük ekranı görünce android tablet koymuşlar hissine kapılıyoruz. Esasen eski teybin büyük ekranlısından öte çok da bir şey yok orada. Genel olarak otomobildeki işletim sistemleri henüz emekleme aşamasındalar, 4-5 yıla muhtemelen bugünkü cihazları ancak yakalarlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgi için teşekkürler Yakup, geçen gün bende kurcaladım. Hatta telefon üzerinden bağlantı yaptım. Ama çok bir marifet yok açıkcası. Sadece ağ oluşturmak için işe yarar. Ekdanda bir atraksiyon yok. İnterneti kısıtlı olan yolcularıma telefon üzerinden erişim zaten veriyorum. Ama kesinlikle verimli bir şekilde kullanan vardır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En çok istediğim özellik aracın radyosunun internet üzerinden online radyolara bağlanması. Büyük şehirlerde alternatif radyo çok ama anadolu da bu çok az. Cd yapmaktan, flashbelleğe şarkı bulup koymaktan gına geldi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mehmet oktay said:

En çok istediğim özellik aracın radyosunun internet üzerinden online radyolara bağlanması. Büyük şehirlerde alternatif radyo çok ama anadolu da bu çok az. Cd yapmaktan, flashbelleğe şarkı bulup koymaktan gına geldi. :)

Telefondan açıp, bluetooth ile aracın teybine aktarılmıyor mu, youtube gibi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Denedim aktarılıyormuş :)

Sesi biraz kısık çıkıyor ama fena değil. Görmemiş gibi ne kadar sevdiğim online radio varsa geçiş yapa yapa dinledim. Bu arada bilmeyen olabilir diye; telefonda ki videoları (sadece ses olarak tabi), müzikleri de çalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Mehmet oktay said:

Denedim aktarılıyormuş :)

Sesi biraz kısık çıkıyor ama fena değil. Görmemiş gibi ne kadar sevdiğim online radio varsa geçiş yapa yapa dinledim. Bu arada bilmeyen olabilir diye; telefonda ki videoları (sadece ses olarak tabi), müzikleri de çalıyor.

Güzel, biz bazen youtube için kullanıyoruz ama radyoyu hiç denememiştik. Sesi hem telefondan hem de araçtan ayrı ayrı açınca yeterince şiddetli olması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.