Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus mu Octavia mı ?

Okan Y.

Focus mu Octavia mı ?   

89 üye oy kullandı

1. 1. Focus mu Octavia mı ? Focusum var ama Octavia aklımda kaldı

• Focus
      67
    • Octavia
      20
    • Diğer
      1

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Siz bilirsiniz ? Fcstr diyor ki Ekim sonunda ülkemizde ama sizin istediğiniz kombin ilk etapta yoksa beklemeniz gerekir o ayrı konu.

https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-yeni-ford-focus-mk4-tanitildi/

4 ay bile bekleme durumum yok kaldı ki sipariş verip beklemek daha zor. Şu an mecburen var olan kasa ile octavia arasında seçim yapmam gerekiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İç mekan ferahlığı dışında Octavia lehine yazabileceğim fazla bir şey yok.

Bu sizin için olmazsa olmaz ise Octavia düşünülebilir.

Aksi halde focus her koşulda daha iyi seçenek olacaktır.

Ayrıca 1.5 dizel otomatik motor şanzıman uyumu açısından Focus'un en başarılı modeli demek yanlış olmaz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Cem Boneval yazdı:

İç mekan ferahlığı dışında Octavia lehine yazabileceğim fazla bir şey yok.

Bu sizin için olmazsa olmaz ise Octavia düşünülebilir.

Aksi halde focus her koşulda daha iyi seçenek olacaktır.

Ayrıca 1.5 dizel otomatik motor şanzıman uyumu açısından Focus'un en başarılı modeli demek yanlış olmaz.

İç mekan ve bagaj ihtiyacım var görev gereği memleketten uzak olunca her gidiş gelişte bagaj ihtiyacı oluyor. 

Focus un tek kötü yanı iç mekan zaten.  

Octavia da güzel donanım seçenekleri beni cezbediyor biraz. Hafta içi test sürüşü yaptıktan sonra karar verecem inş. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Focus 1.5 powershift ten sonra tüm C sınıfı araçlar zevk vermiyor. Tabiki bana göre. 

Hiç otomotik kullanmadım o yüzden bilgim yok pws hakkında. Ama dsg de kötü bir şanzıman değildir herhalde. 

Alacağım aracı uzun süreli kullanacağım şanzıman konusunda sıkıntı yaşamayacağım bir tercih olmalı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende focus tdci pws, kiz arkadasimda octavia tdi dsg var

performansta focus, konforda octavia ?

octavia’nin yol tutusu kotu degil, focus’un fazla iyi ? motor olarak tdi cok tepkisiz ve tdci’in torkunu ariyorsunuz.. diger yandan, octavia cok genis ve bagaj kismi cok kullanisli. Ses olarak da focusla kafa kafaya bence. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Alperen G. yazdı:

Superb diyor ve konuyu upgrade ediyorum ?

Maddi imkansızlıklar diyor ve susuyorum ?

11 saat önce, İbrahim Dikmen yazdı:

Bende focus tdci pws, kiz arkadasimda octavia tdi dsg var

performansta focus, konforda octavia ?

octavia’nin yol tutusu kotu degil, focus’un fazla iyi ? motor olarak tdi cok tepkisiz ve tdci’in torkunu ariyorsunuz.. diger yandan, octavia cok genis ve bagaj kismi cok kullanisli. Ses olarak da focusla kafa kafaya bence. 

Zaten bütün mesele bu focus yol tutuşu mikemmel ? keşke ikisini birleştirebilsek o zaman düşünmeye gerek kalmaz. 

2 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Sivas tan kuzen geldi bayrama. Onda da focus 1.5 powershift var. Kaza etmiş. Kasko dizel otomatik megane vermiş. Focus un 10 da 1 i etmez diyor. Focus C sınıfında en iyi tercih galiba. 

O yüzden seçeneklerim arasında megane yok ? focus ve octavia arasında kaldım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, İbrahim Halil DOĞAN yazdı:

Alacağım aracı uzun süreli kullanacağım şanzıman konusunda sıkıntı yaşamayacağım bir tercih olmalı. 

Bunun garantisini kimse veremez lakin Ford sıfır aracına 4 yıl garanti veriyor, Skoda 2 yıl.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D sınıfına çıkmayacaksanız, şanzıman da sağlam olsun diyorsanız yerinizde olsam mazda 3 bakardım. Bana kalırsa bu sınıfın en iyisi. Tam otomatik sağlam şanzımanı, rakipleri kadar güçlü olmasa da 1.6 tdci 115'lik motor kadar güçlü olan ve devir çevirmeyi seven dizel motoru, arkada focus'da kullanılan control blade isimli tam bağımsız süspansiyonu, focus'tan daha konforlu (  özellikle çukurlarda amortisörler diplenmiyor bile ), yol tutuşu ve sürüş zevki en az focus kadar iyi ve arka diz mesafesi focus'tan biraz daha geniş. Bagaj hacimleri HB kasada focus'tan daha iyi, sedan kasada ise hemen hemen aynı. Tek sıkıntısı servis ağı geniş değil. Yaşadığınız yerde yahut yere yakın mazda bayisi varsa muhakkak inceleyin derim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.