Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus mu Octavia mı ?

Okan Y.

Focus mu Octavia mı ?   

89 üye oy kullandı

1. 1. Focus mu Octavia mı ? Focusum var ama Octavia aklımda kaldı

• Focus
      67
    • Octavia
      20
    • Diğer
      1

Önerilen Mesajlar

Golf alırken ben de octavianın kapısından döndüm. 

En son kapora cebimde gittim fakat iç mekan kalitesi bana yetersiz geldi, ayrıca ses aldığı da doğru o yüzden vazgeçtim, golfü aldım.

Focusu alırken aklıma bile gelmedi octavia.

Neyse sözlerimi bir arkadaşımın octavia için söyledikleri ile bitiriyorum. 

"Octavia, b*ktan yaaa" :D:D:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun süredir dizel otomatik Octavia ile bol km yapan arkadaşım, "Jetta'ya değişmem" diyor ve ekliyor "Focus'un yol tutuşu hariç Octavia her yönden iyi"

Ben katılmıyorum; ne malzeme, ne iç mekan ne tasarım ne de teknoloji yönünden Focus'tan önde olduğuna...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kesinlikle ve tartışmasız Focus gözünüz arkada kalmasın. Focus' un kullanırken sürücüsüne verdiği sağlamlık ve güvenilirlik hissini bu sınıfta hemen hemen hiç bir arabada bulamazsınız bence. Yol tutuşu herkes tarafından takdir ediliyor. Genişlik ve konfor özellikleri konusunda da gayet tatmin edici bir araç. Geniş bagaj isteyenler benim gibi SW dan vazgeçmesin. Önceki aracım da şu an kullandığım araç da SW Focus ve ben son 7 yıldır araç konusunda gayet rahatım tanıdığım herkese de tavsiye ediyorum son 3 ay içerisinde çevremde farklı markalarda araç kullanan (Lacetti, Golf, Clio) arkadaşlarımda Focus aldılar ve çok memnunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kişisel kanaatim çağdaş rekabet ortamında aynı sınıftaki bildik modellerin hiçbirinin diğerine "kesinlikle" üstün olduğunu yazmak pek kolay değil ve bir ölçüde marka şovenizmi, bir tutam önyargı ve bir nebze yeterince tanımama ile bezenmiş bir karar olabilir ancak.... 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Octavia hiç kullanmadım ama kullanan tanıdıklarım yol tutuşunun iyi olmadığından ve fren mesafesinin uzunluğundan şikayetçiler. Oysa dışardan bakınca çok oturaklı görünüyor. Bende focus'tan önce almayı düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Octavia yı işaretledim ama sırf muhalefet olsun diye ☺

Şuan ki aracımla her seyahaatimde focus gördüğümde gözüm dalıyor.Cem hocamın dediği gibi illaki insanın aklı kalıyor almadığında.

Focusun hem servis ağı geniş hem daha ucuz daha çok satıldığı içinde yedek parca sıkıntısı yok mantıklı seçim.

Octavia farklı olmak isteyen işlevselliğe yönelen titiz insanların arabası 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her ne kadar Jetta tdi alıp çekilsem de focus 3 de kullanmaya devam ettik focusu 2 yıl 95,000 km kullandık pekde nazik davranmadık :) ama bakımlarını da aksatmadık şu zamana kadar en başından istikrarlı motor takozu nedenli titreme sorunu dışında ne trim ne motor hiç bir sorun yaşamadık, piyasasına gelince maalesef zayıf ilana verdim 2 gün önce bir kişi bile aramadı (52,000 tl fiyat yazdım ortalama piyasaya bakarak) (bide öylesine jetta yı ilana vereyim diyorum vw piyasası efsanesi gerçekmiymiş :):) ) Sonuç olarak bende octavia ya baktım denedim kullanım olarak hiç güven vermedi arkasına bide superB deniyim dedim yok yok skoda haz veren bir sürüşü yok kesinlikle benim jetta daha oturaklı güvenliydi ve anlaşılıyor ki fazla iç mekan genişliği C segmentinde biyere kadarmış ihtiyaçlar göz önünde bulundurmalı şimdi tekrar araba alacak olsam 2. çocuğum da inşallah 2 ay sonra doğacak olması nedeniyle station wagon focus titanium 1.5 otomatik sw bakarım dsg şanzımana ne kadar güven olur bilemedim manuel almıştım ama artık otomatik olsun istiyorum:fikir:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Yeni konu açmaktansa bu konuyu hortlatayım. 

Yaklaşık iki yıldır focus kullanıyorum ve gayet memnunum. Aracım trendx, yazılım ile daha zevk alarak kullandım. 

Şimdi sıfır araç alma arefesindeyim. Focus 1.5 pws titanium ile octavia 1.6 tdi style dsg arasında kaldım. Fiyat olarak birbirlerine yakınlar. 

Octavia yı düşünme sebebim bagajdan ziyade donanım özellikleri ve iç mekan ferahlığı oldu. 

Sizlerin görüşü nihai kararımda etkili olacaktır.  Hayırlı bayramlar dilerim. 

İbrahim Halil DOĞAN tarafından düzenlendi
Motor seçeneği
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, İbrahim Halil DOĞAN yazdı:

Yeni konu açmaktansa bu konuyu hortlatayım. 

Yaklaşık iki yıldır focus kullanıyorum ve gayet memnunum. Aracım trendx, yazılım ile daha zevk alarak kullandım. 

Şimdi sıfır araç alma arefesindeyim. Focus 1.5 pws titanium ile octavia 1.6 tdi style dsg arasında kaldım. Fiyat olarak birbirlerine yakınlar. 

Octavia yı düşünme sebebim bagajdan ziyade donanım özellikleri ve iç mekan ferahlığı oldu. 

Sizlerin görüşü nihai kararımda etkili olacaktır.  Hayırlı bayramlar dilerim. 

Focus 4’ü bekleme durumu olmaz mı? Son çeyrekte geliyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, İbrahim Halil DOĞAN yazdı:

Bayiler 2019 dan önce gelmez diyorlar yoksa focus 4 daha güzel olur bakalım haftaya bayi ile bir daha görüşeyim. 

Siz bilirsiniz ? Fcstr diyor ki Ekim sonunda ülkemizde ama sizin istediğiniz kombin ilk etapta yoksa beklemeniz gerekir o ayrı konu.

https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-yeni-ford-focus-mk4-tanitildi/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.