Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Xenon far odaklama sorunu

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaslar foruma yeni uye oldum ford focus 2011 hb dizel collection model arac aldim ve H7 ve H1 8000 K xenon aldim farlarimda mercek yok ve birazda elektrik isinden anladigim icin kendim taktim. Ilk problemim ampulleri oturtmak oldu klipsleri olmadigi icin saglikli durmadilar arastirmalarima gore ampul adaptor tutucular varmis ama sitelerde bulamadim yabanci sitelerde var ama.diger sorunumda farlari acinca cok yukarda gibi yukseklik ayarida yapamiyorum  ne onerirsiniz odaklma icin mercek takmakta iatemiyorum ama nasil daha iyi sonuc lirim tskler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

neyse sorduğuma pişman oldum başka sıtelerden bulurum nasıl olması geektıgını zenonları aldım bıkere artık...

Bakın durumu şöyle özetlileyim.Trafikte yeterince bilinçsiz sürücü tarafından gözlerimiz ve seyir güvenliğimiz tehlikeye atılıyor.Bu sebepledir ki trafiğe bir kişi daha merceksiz xenon ampülle katılmaması için ve konunuz tamamen yanlış olduğu için size yardımcı olmuyoruz.Olamıyoruz değil.Size doğru olan yönde yardımcı olup xenon sevdanızdan vazgeçirmek için yorum yapılıyor.Bu size ters geliyor olabilir ama doğru olan bu.Sizden ricamız xenonları farlarınıza taktırmamanız.Seçim tabikii de size ait.İsterseniz taktırırsınız isterseniz taktırmazsınız.Bu tamamen sizin seçiminiz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeterince yazılmış, muhtemelen zaten aldığınız cevaplardan sonra takip etmekten de vazgeçmişsinizidr.
Yinelemekte yarar var yinede:
1. Normal reflektöre takılan xenon ampuller odaklamaz. 
2. Merceğin takılması ve bu reflektörle uyumlu çalışması da fazlaca verimli olmaz, masrafı cabası.
3. Bu koşullarda kullanmanız halinde farlar önünüzü doğru dürüst aydınlatmadığı gibi karşıdan gelen sürücülerin gözünü alarak bolca "iyi" sözlere maruz kalmanıza ve trafik için de tehlike oluşturmanıza neden olur.
4. Merceksiz xenon ampul kullanımı YASAKTIR. Yasakları umursamıyorsanız delmek için bizden faydalanmayın en azından. 
5. Fenni muayeneden de geçemezsiniz. 
Ampulleri almadan araştırmalı ve belki de buraya sormalıydınız. Şanssızlık olmuştur.
İadeyi ya da satmayı deneyin. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar benım sorunun odaklama değilde taktığım xenonlar yukarı gösteriyor aşşağı göstermesi için ekstra ne yapmam gerektiğini sormuştum almışta oldum h7 ve h1 ama kısalara h7 lere mercek takmak istıyorum elımdende gelır bole seyler farın ıcını acıp takabılırım sadece bana uygun mercek almamda yardımcı olursanız yanı ınternette h7 mercek dedığımde bırsuru mercek cıkıyor ve ıclerınde h7 ampulu oluyor (bu ampulun turu ne oluyor) galıba sadece beyın takmam gerekıyor herlde peki mercek taktığımda fennı muayeneden gecebılcekmıyım? ve benım uzunlarda h1 xenon onlar kalıcak mı o sekılde pekı? ve son olarak mercegı taktıgımda odaklama ayarını yukarı assağı nasıl ayarlıcam bılgı verırısenız sevınırım tesekkurler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar benım sorunun odaklama değilde taktığım xenonlar yukarı gösteriyor aşşağı göstermesi için ekstra ne yapmam gerektiğini sormuştum almışta oldum h7 ve h1 ama kısalara h7 lere mercek takmak istıyorum elımdende gelır bole seyler farın ıcını acıp takabılırım sadece bana uygun mercek almamda yardımcı olursanız yanı ınternette h7 mercek dedığımde bırsuru mercek cıkıyor ve ıclerınde h7 ampulu oluyor (bu ampulun turu ne oluyor) galıba sadece beyın takmam gerekıyor herlde peki mercek taktığımda fennı muayeneden gecebılcekmıyım? ve benım uzunlarda h1 xenon onlar kalıcak mı o sekılde pekı? ve son olarak mercegı taktıgımda odaklama ayarını yukarı assağı nasıl ayarlıcam bılgı verırısenız sevınırım tesekkurler...

Bilgim kadar yardımcı olmaya çalışırım.

Mercek h7 ye uygun var diye biliyorum.Hella alman tavsiyemdir en kalitelisi helladır.Uzunlardaki xenonları sök bence.Röle tertibatıyla mercekten selektör yapabiliyorsun.Muayene konusunda ya halojen far takıp gideceksin.Ya da mercekteki xenonları söküp h7 ampül takıp gideceksin.Xenon olunca geçemezsin muayeneden.Diğer hususlarda arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

H7 xenon diye bişey yok mercek olsada olmasada alayı çakma rahatsız edici dandik vs. D3S ampul mercek ve balast alıp takarsanız ancak o zaman düzgün bişey olur. Tabi ki işçilik önemli mercek bir mm kayarsa yine dağı taşı aydınlatırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

H7 xenon diye bişey yok mercek olsada olmasada alayı çakma rahatsız edici dandik vs. D3S ampul mercek ve balast alıp takarsanız ancak o zaman düzgün bişey olur. Tabi ki işçilik önemli mercek bir mm kayarsa yine dağı taşı aydınlatırsınız.

mercek kayarsa dıyosunuz nasıl bır kayma olur ztn merceğe takacağım ampul yerı bellı deıl mı ılerı gerı ayar yapmama gerek varmıkı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mercek kayarsa dıyosunuz nasıl bır kayma olur ztn merceğe takacağım ampul yerı bellı deıl mı ılerı gerı ayar yapmama gerek varmıkı?

Mercek direk takılmıyor. Özetle halojendeki far çizgisini işaretleyip sonrasında reflektörü kesip biçip aynı çizgiyi tutturacak şekilde yapıştırarak monte etmeniz lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekrar merhaba bu videoda hiç ayar yapmadan delmeden işlem yapmadan montaj yapiyor gerçi ford farı değil ama diğer videolarda da bu sekilde focus içinde sadece bukdar işlem yapmicaz mi?

Gökhan Onur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.