Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Opel insignia ile bir gün (1.6 Dizel Otomatik İle 24 Saat)

Olcay Sert

Önerilen Mesajlar

21 Kasım için rezervasyon yaptırdım; 24 saatliğine :)

Hanım'a da dedim 21 Kasım için orta mesafe bir gezi ayarla mümkünse Tem üzerinden; deneyimleri paylaşırım...

Ha! Tabi şimdi sizin aracı anahtarı ile birlikte bırakın ve/ya çarparsanız sizden alacağız vs derlerse o zaman gezi de tecrübe de yalan olur, o ayrı...

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
Eksik ileti
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 Kasım için rezervasyon yaptırdım; 24 saatliğine :)

Hanım'a da dedim 21 Kasım için orta mesafe bir gezi ayarla mümkünse Tem üzerinden; deneyimleri paylaşırım...

Ha! Tabi şimdi sizin aracı anahtarı ile birlikte bırakın ve/ya çarparsanız sizden alacağız vs derlerse o zaman gezi de tecrübe de yalan olur, o ayrı...

Bizde yaptık bakalım 30 kasıma. Ama 24 saatten az akşam alıp öğlen vericez. Mazot nasıl olacak bakalım :)

Sıkça sorulan sorular kısmında cevaplamışlar aslında onları.

• Aracın yakıtı kim tarafından ödeniyor?

Test sürüşü boyunca kullandığınız yakıt harcaması tarafınıza aittir. Aracın deposunu teslim aldığınız şekilde bırakmanız gerekir.
  • Kilometre sınırım var mı?

Kilometre sınırı bulunmamaktadır.
  • Araçta meydana gelen hasarlardan kim sorumlu olacak?

Insignia test sürüşü araçlarımız kapsamlı sigorta ile korunmaktadır. Kaza ve hasarlarda sigortaların geçerli olabilmesi için polis veya jandarmadan ilgili tutanak veya rapor almalısınız. Kusurlu bulunduğunuz tüm kazalarda ve/veya alkollü kullanım ya da aşırı hız gibi trafik kurallarının ihlal edildiği tüm durumlarda ise sigorta geçersiz olur ve tüm sorumluluk size aittir.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sıkça sorulan sorular kısmında cevaplamışlar aslında onları.

• Aracın yakıtı kim tarafından ödeniyor?

Test sürüşü boyunca kullandığınız yakıt harcaması tarafınıza aittir. Aracın deposunu teslim aldığınız şekilde bırakmanız gerekir.
  • Kilometre sınırım var mı?

Kilometre sınırı bulunmamaktadır.
  • Araçta meydana gelen hasarlardan kim sorumlu olacak?

Insignia test sürüşü araçlarımız kapsamlı sigorta ile korunmaktadır. Kaza ve hasarlarda sigortaların geçerli olabilmesi için polis veya jandarmadan ilgili tutanak veya rapor almalısınız. Kusurlu bulunduğunuz tüm kazalarda ve/veya alkollü kullanım ya da aşırı hız gibi trafik kurallarının ihlal edildiği tüm durumlarda ise sigorta geçersiz olur ve tüm sorumluluk size aittir.

Yani kusurluysak sigorta geçersizmi oluyor. Böyle bir riske kim girer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kasko yok yani :D

Aynen öyle. ben kaydolmadım o yüzden. olmaz olmaz emanet arabayla olur uğraş dur.

Yani kusurluysak sigorta geçersizmi oluyor. Böyle bir riske kim girer.

aynı durum mini denemeye gittiğimizde de başımıza geldi. deneme sürüsü için sözleşme tarzı birsey imzalatmaya kalktılar deneme sürüşü sırasında oluşacak hasardan şundan bundan siz sorumlusunuz diye. Selam söyle ağana dedik çıktık. Yoksa şirketten bi abimiz ciddi ciddi düşünüyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kusur varsa sorumlu olma kısmı son derece normal değil mi? Niye şaşırılıyor ki buna? Kaskoya güvenip mi kusurlu araç kullanıyoruz?

O zaman size göre kaskoya gerek yok. Zaten kusur sizde değilse karşı tarafın trafik sigortası hasarı karşılar. Ayrıca ülkemizde şaçma olan bir husus daha var. Yol hataları bile size yükleniyor. Aynen şöyle yazılıyor "sürücü hızını yol ve hava şartlarına göre ayarlamadığından asli kusurludur". oysa yolda olmaması gereken çukur su birikintisine denk gelmişsiniz. Yada yolda yeterli işaretlemeler yapılmamış. Maalesef görevini düzgün yapmayan ne belediyecilere nede karayolları görevlilerine hiçbir işlem yapılmıyor. Daha neler var otobanda gidiyorsunuz bir bakıyorsunuz yolun ortasında bir çuval veya bir kasa kimbilir hangi kamyondan düşmüş. Harfiyat arabalarından dökülen kum, taş ve çakılı saymıyorum bile. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman size göre kaskoya gerek yok. Zaten kusur sizde değilse karşı tarafın trafik sigortası hasarı karşılar. Ayrıca ülkemizde şaçma olan bir husus daha var. Yol hataları bile size yükleniyor. Aynen şöyle yazılıyor "sürücü hızını yol ve hava şartlarına göre ayarlamadığından asli kusurludur". oysa yolda olmaması gereken çukur su birikintisine denk gelmişsiniz. Yada yolda yeterli işaretlemeler yapılmamış. Maalesef görevini düzgün yapmayan ne belediyecilere nede karayolları görevlilerine hiçbir işlem yapılmıyor. Daha neler var otobanda gidiyorsunuz bir bakıyorsunuz yolun ortasında bir çuval veya bir kasa kimbilir hangi kamyondan düşmüş. Harfiyat arabalarından dökülen kum, taş ve çakılı saymıyorum bile. 

Elbette haklısınız ama kusurlu araç kullanmak ile bu saydıklarınızın bir alakası yok. Kaskonun varlığı sizin de saydığınız beklenmedik durumlara karşı güvence altına alıyor evet de buna güvenip de maceralara atılıyor değiliz. Aksine hasarsızlık için yırtınıyoruz. Saydığınız şeyler de günlük hayatta, özellikle Türkiye koşullarında herhangi bir zamanda ne yazık ki başınıza gelebilir. Insignia'yı teslim almaya giderken kafamıza kiremit düşüp ölebiliriz mesela. Hayat sigortamız var diye koşa koşa inşaat altına girmediğimiz gibi, sigortam yok diye de sokağa çıkmıyor değiliz. Bu durum normaldir yani.

Kendi arabamıza bu kadar canım, cicim yaparken adamın arabasını alıp parçalayacak halimiz yok. Ama bunu yapacak olan da vardır ben eminim. Diğer tarafta en ufak kusuru itelemeye çalışacak bayi/ çalışan da vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Merhaba arkadaşlar,

Bugün saat 14'de GTC Opel'den aracı aldım. Tolga bey beni karşıladı, aracımı showroom önündeki 0 km araçların yanına park ederek km ve yakıt bilgisini not alarak resmi evrakla teslim aldı.

Siyah renk full paket 2400 km'deki İnsignia'yı aynı şekilde imza karşılığı depo dolu ve tertemiz teslim etti.

Sunroof-deri ısıtmalı elektrikli koltuklar-kör nokta-bi xenon far-19 inch jant vb...

Multimedia güzel ve erişim kolay, Navi yok şaşırdım...

Şanzımanı beğendim, vites değişimlerini hissettirmiyor ve sarsma yok.

Yol tutuşu güzel, frenlerini beğendim, abs devreye girme noktasını iyi ayarlamışlar.(lastiklerin yeni olması da etken tabi)

Anahtarsız giriş kullanışlı, seviyorum :)

Geri vites kamerası güzel ve kullanışlı, sağ aynanın aşağı inmesi olayı güzel çalışıyor.(her araçta olmalı bence)

Fakat aynalar çok küçük özellikle sağ ayna olmamış. Ve bu kadar dolu bir araçta katlanır ayna yok.

Gözlük kabı yok...

Yaklaşık 100 km kullanımda 7.4 yakıt sarfiyatı gösteriyor. Ort hız 39 km. Yarısı şehiriçi yarısı Tem İzmit istikameti ve tümü sert kullanım diyebilirim.

Hızlanma fena değil, otoyolda 150-160 km lere kolay çıkabiliyor.

Sürücü koltuğu aracı stop edip kapıyı açtığınız anda geriye doğru hareket ederek size alan açıyor, beğendim.

Müzik sistemi güzel ama Mondeo kadar başarılı değil. (Eşim de onayladı :) )

Tabi biz ailece alışmışız C-Max vb yüksek araca, inip binmek bize biraz tuhaf geliyor :)

İnsignia Honda Civic'ten iyi ama hakkını yemeyelim :)

Yakıt size ait olmak üzere dolu depo teslim edip dolu istiyorlar.

Hgs ücreti almayacaklarını söylediler. (148,50 TL kaçak geçiş yaptığımı arayıp söyledim. Sağolsun Tolga bey sıkıntı yok biz hallederiz hocam dedi :) )

Şimdilik benden bu kadar, yarın saat 14'de aracı teslim edeceğim.

Kazasız belasız yerine teslim ederiz İnşallah... 

İnsanın kendi arabası gibi yok...

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Keyifli sürüşler, bu hafta sonu pazar günü sıra bende. Yakıta kafam takıldı biraz, 39km. ortalama hız ile ortalama tüketim benim 2.0 Mondeo ile benzer gibi görünüyor, yaklaşık aynı ortalama hız ile 7.4 ortalama tüketim ile geziyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.