Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Nokian Weatherproof 3PMSF Sertifikalı 4 Mevsim Lastik

Burhan Bakar

Önerilen Mesajlar

5 dakika önce, Mehmet Demir said:

2 arkadaşıma aldırdım ama kar ve buzlanma olmadığı için şimdilik yorum yok..

CC den daha fazla dişli olduğu ve az daha hesaplı olduğu için arkadaşlara nokian almalarını söyledim.. işin birde başka boyutu var, kış lastiği yaz lastiği gibi değil.. zaman geçtikçe ve dişler aşınıp kısaldıkça esnekliğini kaybedip performansını olumsuz etkiliyor.. 3. kış bariz azalıyor tutunma buzlu yollarda(buz tutmuş karı kastediyorum).. bu yeni 4 mevsimler ne yapacak, bence çuvallayacaklar 3. kış...çünkü yazında arabaya takılı kalacaklarından iyice harap olacaklar. kış lastiğinin 3 kışta verdiğini 2 kışda versin, öpüp başa koymak lazım.

Teşekkür ederim hocam yorumunuz için, bulunduğum bölge karlı oluyor çok fazla binmiyorum kar yağdığı zaman arabaya ama acil bir iş çıkarsa mecbur bineceğim bu yüzden 4 mevsim bir lastik almak istiyorum. Dediğiniz gibi uzun ömürlü olmuyor bu lastikler sürekli takılı olduğu için 3 sene çıkarırsa öpüp başıma bende koyarım açıkcası hocam:)

4 dakika önce, Cem Boneval said:

Zaten iki kış demek, ortalama yılda 15.000 km yapan biri için 30.000 km demektir ki çoğu lastik yaşlanmış sayılır. İki set lastiğin yaptığını tek setten beklemek de haksızlık olur zaten.

Yılda ben 7.000 falan yapıyorum hocam beni 4 mevsim lastiğine itende bu aslında:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

Kullanıp yorum yapan olmamış.

Aslında kış lastiği araştırmamda kararımı vermişken aklımı çeldi.

Araç daha 30000 km normalde kış lastiği alıp gelecek kıştan sonrada yaz lastiğine dönmeyi planlıyordum. 

Bunu alırsa m gelecek kıştan sonra yazlık Contiyi yenilemem gerekmez gibi bir fikir ürettim.

Çelik akılla ortada kaldım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 saat önce, Volkan Ö. yazdı:

Kullanıp yorum yapan olmamış.

Aslında kış lastiği araştırmamda kararımı vermişken aklımı çeldi.

Araç daha 30000 km normalde kış lastiği alıp gelecek kıştan sonrada yaz lastiğine dönmeyi planlıyordum. 

Bunu alırsa m gelecek kıştan sonra yazlık Contiyi yenilemem gerekmez gibi bir fikir ürettim.

Ben kullanıyorum Volkan Bey,

Açıkçası memnunum, aracın üzerinde gelen hankook ventuslar yol kenarında kar görse kayıyordu bunlarla onların yanında çok iyi.

Geçen kış gayet iyi idiler, zorlayıp kaydırdığım oldu ama bence zaten kaymaması için çivili filan olması gerekiyordu. 

Yaz performansında memnunum ani frenlemede aracın duruşu çok iyi, yazın 35-40 derecelerde bile aracın kontrolünde herhangi bir değişiklik hissetmedim. Ancak limitlerin üzerinde (bende ön lastiklerde 36 psi hava olması gerekiyor, 38-39 psi olursa) aracın kontrolünde değişiklik var gibiydi, eski yazlık lastiklerimde böyle bir şey olmazdı, buda sanırım diş derinliğinden yapıyor çok fazla hava basmamak lazım, bende hava istasyonundaki pompanın kurbanı oldum, şimdi genelde 35-36 psi tutuyorum lastikleri.

Lastikler sanırım 11 aylık filan, erken sertleşme veya yıpranma olur mu bilemiyorum, şimdilik memnunum, sıkıntı görürsem yazarım.

Bu arada aklınızı çelmek istemem sonuçta sizin kararınız isterseniz googleye bi bakın, çok guven olmuyor ama hepsiburada sitesinde ürünlerin altında yorumlar oluyor orayada bakabilirsiniz.

Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Volkan Ö. yazdı:

Aracını çok zorlamayanlar için bence güncel yapıları ile dört mevsim lastikler yeterli performans sunuyorlar. 

Tabii Nokian Weatherproof ve Michelin Cross Climate yanında Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 de mutlaka hatırlanmalı.

Çok sayıda yabancı dergi testi inceledim.

Genel olarak Nokian karda ve suda kızaklamada en iyi, Michelin kuruda, Goodyear'de ikisinin karışımı.

Ben okuduklarıma dayanarak İç Anadolu için Goodyear, kıyılar için Michelin öneririm. Nokia'yı da kış lastiği almamaya yeminli Doğu Anadolu yerleşik kullanıcılara... 

Fren performansına yönelik fikir vermesi için:

4M.JPG

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Hocam, Antalya gibi bir memlekette yaşayıp da bu başlığa yığınla bilgi aktarmanıza gerçekten bravo :claps:

Niye ki?

Bilgi edinme sadece ihtiyaçtan olmaz ki.

Bence merak önemli bir tetikleyici.

Antalya'nın tek dezavantajı kış lastiği konusunda yeterince kişisel deneyim toplayamıyor olmamız.

Bir-iki Ankara seyahati, Davraz'a kayağa gitmek, arada bir göller bölgesine kaçma dışında kauçuk tabanları ürperten bir maceramız olamıyor. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracını çok zorlamayanlar için bence güncel yapıları ile dört mevsim lastikler yeterli performans sunuyorlar. 

Tabii Nokian Weatherproof ve Michelin Cross Climate yanında Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 de mutlaka hatırlanmalı.

Çok sayıda yabancı dergi testi inceledim.

Genel olarak Nokian karda ve suda kızaklamada en iyi, Michelin kuruda, Goodyear'de ikisinin karışımı.

Ben okuduklarıma dayanarak İç Anadolu için Goodyear, kıyılar için Michelin öneririm. Nokia'yı da kış lastiği almamaya yeminli Doğu Anadolu yerleşik kullanıcılara... 

Fren performansına yönelik fikir vermesi için:

4M.JPG

Hocam Nokian ile Michelan arasında kalmıştım.

Sınırları hatun tarafından hic zorlamayan hatta 125 bg en az 50'si uykudan hic kalmayan kullanım için ;) Bugün ben kullandım gaz pedalı şaşırdı.

Nokian'a aklım kaymıştı. Ama mantığım Michelan al. Zaten kâr sadece bizim sitenin içinde oluyor. Yazın conti ile devam et. 2017 kışında 4 mevsim Michelan ile bir 30k km daha yaparsın diyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

merhaba  , 

nokian kullanmış biri olarak kesinlikle nokian...

başka arabalarda michellen bridgestone conti goodyear kullanan biri olarak hepsinin bir tık üzerinde diyebilirim...

Eski aracım olan yol linea ya araştırıp özel siparişle getirttiğim ( her yerde olmadığı için ) ve tüm kötü düşüncelerimi aklımdan silen lastik... özellikle virajlarda savuran lineam sanki spor arabaya dönüşmüştü... o kadar fark :)

şimdi focusumda conti 2 var değiştirmem gerekiyor... ve tercihim kesinlikle nokian... sadece kış mı yaz mı onu düşünüyorum :) çünkü İzmir'deyim... 

bir de şu var ; yaklaşık 4 yılda 60.000 km civarı kullandım... 60.000 den sonra yol tutuşu azalıyor sertleşiyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.