Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk3 Android-USB bağlantı sorunu

Aykut Dizdar

Soru

Focus Style paketlerde bilindiği gibi SD card/AUX girişi bulunmuyor. Bunun yerine bir adet USB girişimiz var. Bu girişe iPhone veya USB bellek bağlandığında sorun yok. Ancak üzerinde Android çalışan telefon bağladığınızda (Galaxy S4 ve Galaxy A7 denedim), telefon sürekli olarak şarja tak-çıkar yapılıyormuş gibi uyarı veriyor ve teyp ünitesinden AUX girişine basılınca da "Bağlı cihaz yok" uyarısı veriliyor. 

- Android Kitkat ve Lollipop sürümleriyle deneme yaptım.
- Aracımın yazılım güncellemesi 30.000 bakımında serviste yapıldı.
- Android'de Sistem->Aksesuarlar->Ses çıkış modu seçeneği "açık" durumda
- Sistem->Geliştirici Seçenekleri->USB ses ynlndrmyi engelle "kapalı" durumda
- Sistem->Geliştirici Seçenekleri->USB hata ayıklama "açık" ve "kapalı" olarak deneme yaptım

Style aracında Android telefonundan USB bağlantısıyla müzik dinleyebilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum. :sofeer:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aykut bey,

Uzun süredir android kullanmadığım için tam olarak menüdeki yerini hatırlamıyorum fakat android cihazınızın ayarlarında bilgisayar bağlantı tipi olmalı. Bağlandığında Media player ya da USB flash disk gibi davranmasını seçmenize yarar.

Bu iki ayar arasında da geçiş yaparak deneyebilirsiniz. (USB flash disk gibi favranmaya denk gelen seçimde düzgün çalışmalı)

Ayrıca format ayırıyor mu denemedim ama cihazınızdaki hafıza kartının NTFS/FAT16 ya da 32 olması da etkiliyor olabilir. (tip seçiyorsa FAT16-Fat32 ile sorunsuz çalışır, NTFS çalıştırmaz genel olarak tip seçimi yapan medya oynatıcılar)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cihazı bağladığınızda medya transfer modunda bağlanıyormuş, androidde mas storage seçeneği kapatılmış lollipop ile birlikte-okuduklarıma dayanarak-

bir de bağlantı yaptıktan sonra *#0808# yaparak bağlantı modunun değiştirilebildiğini yazmışlar bir yerde fakat ne kadar işe yarar bilemiyorum. umarım işinize yarar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.