Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Çocukluğumuzun oyuncakları

testuser

Önerilen Mesajlar

Biz bilyalı derdik tornet dendiğini ilk defa duyuyorum ... Ama ne muhteşem araçlar yapardık , kask gerektirecek kadar hızlanabiliyordu ... Şimdi ben benim oğluma radio flyer wagon aldım ; ama kesinlikle sokakta tek başına salamıyorum ... Gerçekten biz özgür ; hatta biraz fazla özgür kalmışız :)

6 milyon tane kadar arabam olduğunu hatırlıyorum. Çarpıştıra çarpıştıra hepsini perte çıkarmışım :( Şimdi çocuğuma biriktiriyorum, büyük ihtimalle oda aynısını yapacaktır.

Senin gibi çocukları mercedes düşünmüş :)

https://www.youtube.com/watch?t=59&v=6KgJuiXpsrM

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sen tornet nedir bilir misin @testuser ? Bizim zamanımızda scooter yoktu olan bisikletler pahalıydı. Arkadaş arasında kendimiz tornet yapardık. 

Tornet özgürlüktü bizim için :) 

sanırım biliyorum :) biz pek binmesek de Abimler yapıp biniyorlardı 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hey gidi günler, herkesin eşit olduğu, yani yoklukta gurbetçi çocukları hariç ( onların spor ayakkabıları bisikletleri v,b. )nerdeyse tüm çocuklar tornet e biner eğlenirdi, kimsenin ne cep teli, ne Psp, ne de evde odasında kullanabileceği bilgisayarı yoktu....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hey gidi günler, herkesin eşit olduğu, yani yoklukta gurbetçi çocukları hariç ( onların spor ayakkabıları bisikletleri v,b. )nerdeyse tüm çocuklar tornet e biner eğlenirdi, kimsenin ne cep teli, ne Psp, ne de evde odasında kullanabileceği bilgisayarı yoktu....

Ben gurbetçi çocuğu olarak oyuncak konusunda epey şanslı olmama rağmen o oyuncaklar tornetin, çelik çomak oynamanın, gazoz kapağı ve misket oynamanın tadını, vermezdi. Tornetlerimiz çok ilkeldi ve hep parmak eklemlerimiz betona sürterdi, yara içinde gezerdik, asfalt yoktu, tek beton zemin okulun etrafı olduğu için okula giderdik, okul küçük 3 sınıflık bir yer, etrafında dön babam dön, beton zemin 1 metre genişliğinde zaten köşe dönüşlerinde karşıya uçmayan iyi şofördü.

tornet3.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lego bir çocuğa verilebilecek en güzel hediyedir... 

çok pahalı şuanda--gerçi zamanında da öyleydi--- ben çok meraklıydım, annemde sağolosun ara sıra kırmaz istediklerimden alırdı. 

Almanya'da anneannem, teyzem, dayım olmasının avantajlarından biri.. zannediyorum ki yıl 87-88 civarı. yani 5-6 yaşlarındayım. hiç unutmuyorum. Ambalajı açılmamış, kendi kovasında, bir kova Lego getirmişlerdi bana. O zamanlar sanırım Türkiye'de yoktu Lego. Önce ne olduğunu çözmeye çalıştım. Sonra yıllar boyu vazgeçilmez oyuncaklarımdan biri oldu. 

Bu konuda sana katılıyorum. Herşeyi çocuğun hayal dünyasına bırakan bir oyuncak. Şimdi bile bayılıyorum. Köln'de bir LegoLand'e gitmiştim. Aklımı kaçıracaktım neredeyse.. Hele o Lego Technic serisi muazzam.

Bir kaç tane de ninja adamlarım vardı yeğenimde sanırım... 

image.jpeg

Eneeeeee.. Şu turuncu TransFormers'ın aynısı vardı bende..

Şundan yapmayan yoktur sanırım :)

image.jpeg

Bunun Android oyunu var şimdi.. Woodball.. çok da kaliteli... tavsiye ederim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.