Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kuru Temizleme Yerine Çamaşır Makinesinde Yıkama

Mustafa Karaca

Önerilen Mesajlar

Takım giymediğime sevindim ya nasıl dertleriniz varmış böyle :D

Ütü, kuru temizleme falan ne kadar acayip.

mecburen giyiyoruz bizde, yoksa hiç sevmem :)  giyincede temizliğine dikkat etmek gerekiyor. ama dediğim gibi ceket başı 10 tl pantolon başı  7tl kravata ver 3 tl derken bide diyelim ki gömlekte kuru temizleme istiyor ona da alsınlar 5 tl toplamtakım başı 25tl ediyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mecburen takim elbise giyen ama yine de severek giyenlerdenim. "The suit is a modern gentleman's armour." düsturunu benimserim. O yuzden takim elbiselerime maksimum ozeni gostermeye calisirim.

1- Evet pantolonlar makinede yikanabilir. En azindan oyle gorunur. Ama sinsidir pantolonlar. Bir sure sonra ceketiniz ile pantolonunuzun aslinda ayni tonda olmadigini, sadece ayni tondaymis gibi davrandiklarini farkedersiniz. O yuzden pantolonlar da kuru temizleme yapilmalidir.

2- Maddi kaygilar sebebiyle 1. madde gormezden gelinebilir. Makinede yikarsaniz dunya durmaz yani.

3- Ceketler makinede yikanirsa bence dunya durabilir. Sevmediginiz bir ceket varsa onu yikayabilirsiniz onda sikinti yok :) Saka bir yana ceketi yikamak bence cekete zulum. Tum kalibi, astsri, telası vs bozulur veya bozulma ihtimali vardir.

Sonuc olarak ceketleri bence makinede yikamayin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@alperen  g.  , pantolon ve ceket de ton farklılıkları hem yıkamadan dolayı hemde pantolonu ayrı giymek üzerine ceketi giymemek gibi kullanım koşullarından dolayı kesinlikle oluşuyor. ben düşündüren kısım zaten "ceketin kalıbı bozulursa" kısmı.  şimdiye kadar mont,palto, pantolon vs etiketlerinde kuru temizleme yapınız ibaresi yazan her şeyi attım makineye hiç sıkıntı olmadı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@alperen  g.  , pantolon ve ceket de ton farklılıkları hem yıkamadan dolayı hemde pantolonu ayrı giymek üzerine ceketi giymemek gibi kullanım koşullarından dolayı kesinlikle oluşuyor. ben düşündüren kısım zaten "ceketin kalıbı bozulursa" kısmı.  şimdiye kadar mont,palto, pantolon vs etiketlerinde kuru temizleme yapınız ibaresi yazan her şeyi attım makineye hiç sıkıntı olmadı. 

hocam birini deneyin görelim, ben de merak ettim :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.