Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

[Anket] Yeni Araç Teslimatından Beklentileriniz Nelerdir?

Yakup Ç. A.

Yeni Otomobil Teslimatı Sırasında  

61 üye oy kullandı

1. 1. Araç teslimatında özel bir sunum olmalımıdır?

• Evet
      54
    • Hayır
      5
  2. 2. Eğer cevabınız evet ise, bunlar ne olmalıdır?

• Kurdela vb (Araç koyu ise beyaz,açık renk ise mavi gibi)
      21
    • Araç içine çikolata, şeker vb
      21
    • Özel,temiz ve düzenli teslimat odası
      36
    • Şampanya
      2
    • Prezervatif
      8
    • Çiçekler
      9
    • Balonlar
      6
    • Güzel bir anahtarlık
      35

Önerilen Mesajlar

2011 de izmir otokoç dan aldığım focus da teslimatta özel bir durum yoktu araç pazarlık aşamasındayken arka park sensörü istedim onuda takıp teslim ettiler.kuru kuru bir teslimattı anı niteliği yoktu.

2015 ocakta izmir alsancak vosmer den aldığım golf de kaucuk paspas ve 2 tane anahtarlık verdiler arabanın üstünde de kurdela vardı ve yakıt menzili 50 km gösteriyordu focus da ise 14 km menzilli benzinle teslim aldım benzinciye zor yetiştim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2011 de Renault GS3 aldığımda (Mais Boğaziçi) teslim yerinde 2 araç vardı ikisi de kırmızı kadifemsi bir branda ile örtülü idi. Branda üzerinde araç sahibinin ismi yazıyor altında da "aracınızı iyi günlerde kullanmanızı dileriz" ibaresi vardı. Daha sonra branda kaldırılıyor aracınız pırıl pırıl (iç, dış) sizi bekliyor. Görevli isterseniz (ki bazı müşteriler istemiyorlar) aracı tanıtıp, 2 adet anahtarlık ile teslim almıştım, hoşuma da gitti. Oğlumun Renault F1 aracını (çocuklar için şarjlı) kullandırıp bir de   fotoğrafını da çekip hediye etmişlerdi. Daha sonraki araçlarım Focus 3 ve Fluence da böyle bir seramoni yapılmadı , kuru kuru 2 anahtarlık eyvallah...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2011 de izmir otokoç dan aldığım focus da teslimatta özel bir durum yoktu araç pazarlık aşamasındayken arka park sensörü istedim onuda takıp teslim ettiler.kuru kuru bir teslimattı anı niteliği yoktu.

2015 ocakta izmir alsancak vosmer den aldığım golf de kaucuk paspas ve 2 tane anahtarlık verdiler arabanın üstünde de kurdela vardı ve yakıt menzili 50 km gösteriyordu focus da ise 14 km menzilli benzinle teslim aldım benzinciye zor yetiştim

2004te Kaan abinizden ilk dizel Cmaxi alıyorum. Ülkede o yıllarda eurodizel yok sadece bazı Total istasyonlarında var. Arabanın teslimi Kaanların dışında sebeplerden 1 ay gecikti. Ben de arabayı alıp 2 hafta sonra askere gidecektim. Öyle olunca almadan gitmek zorunda kaldım ve arabayı eşim teslim aldı. Fakat o dizelden eurodizelden falan anlamaz ,   amasyadan teslim günü Kaanı aradım. Abim bizim hanım eurodizel anlamaz bi zahmet 50 TL lik eurodizel koydurt  ben ona söylerim teslimde elden 50 TL verir dedim ( o zaman 100 TL ye depo dolar). Eksik olmasın depoyu doldurmuşlar ve de para mara da almamışlar. Tek dolu depolu araç alma anım budur :)  Onun dışında 10 tane sıfır araba aldım hepsinde menzil en fazla 10 km olacak şekilde boştu. Bir tek golfü çeyreğe yakın azcık daha fazla benzinli verdiler onda da onların önü kazılıydı trafikleri kilitti kalmayalım diye öyle yapıyorlardı. onun dışında hep boş hep boş...

Onların bize değil bizim onlara hediye/bahşiş vermemiz lazım bu arada. 1997 de ilk sıfır arabamı aldığımda (VW) benle birlikte teslim alan adam kapalıçarşıda kuyumcu imiş. High2 passat için adama 6 ay sıra var demişler. 1,5 ay sonra ST kız adama istediği arabayı ayarlayınca adam ST kıza tam altın hediye etmişti gözümün önünde..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar yine iyi. Patrona A3 almaya gittiklerinde tanıtmak amaçlı arabayı çalıştırmışlar. Anlatılmış edilmiş, bizimkiler binmiş gelecekler, araba çalışmıyor. Yakıt yok :) Elemanın biri gidip biraz almışta petrole zor atmışlar kendilerini. Yani araba da 1-2 km gidecek kadar yakıt olsaydı yolda kalmışlardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar yine iyi. Patrona A3 almaya gittiklerinde tanıtmak amaçlı arabayı çalıştırmışlar. Anlatılmış edilmiş, bizimkiler binmiş gelecekler, araba çalışmıyor. Yakıt yok :) Elemanın biri gidip biraz almışta petrole zor atmışlar kendilerini. Yani araba da 1-2 km gidecek kadar yakıt olsaydı yolda kalmışlardı.

sonra yakıt pompası vıdı vıdı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sonra yakıt pompası vıdı vıdı...

Hiç. Hayır yani bilmem kaç bin TL ye araba satıyorsun, 50-100 tl yakıt koy ya. Ölmezsin. Müşteri memnuniyeti olur. Ha onunda hesabını yapıyorsan, liste fiyatına onu da ekle, ama gösterme. Müşteri için de hoş olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2009'da sanırım Peugeot'a gitmiştim, ticari lazım o zaman Bipper iş görür, bayinin kapısının önü çiçek,böcek dolu, içeri bir girdim, hoşgeldiniz diye karşılayan sarışınlar, esmerler, pastalar, kokteyller, noluyoruz altı üstü bitane Bipper alacağız yahu.... yani müşteri böyle karşılanır ama iş o değilmiş meğerse 508'in lansmanı varmış, teslimatta da kokteyl versin sarışınlar dediydim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben şu anki aracımı alma aşamasında Ford Bayii'ne çok gidip geldim. Ayrıca bir fırsatta babamı götürdüm, başka bir fırsatta eşimi ve çocukları götürdüm. Satış temsilci bayan ile test sürüşü yaptık ailecek. Biz önde arabayı sürerken, o arkada çocuklarla ilgilendi. Bir yandan bize bilgi verirken, bir yandan da kendi telefonundan büyüğe oyun açtı, küçükle kucağında oynadı. Ofise geldik kahveler, çaylar.. Ben yokken babam, annemi götürmüş arabayı göstermeye. Onları da güzelce ağırlamış ve test aracı ile sürüşe çıkmayı teklif etmiş.

Ben almaya karar verdiğimde araba yoktu elinde. Bir kaç gün uğraşıp bir yerden getirtti. Araba ile ilgili ufak tefek isteklerimizi yerine getirdi. LifeCard'ımı yandaki Opet Bayi'ne giderek kendi eli ile aktif hale getirdi.

Bu kadar yardımcı olduğu için çok memnun olduk. Ford çağrı merkezini arayıp bizzat o satış temsilcisi için memnuniyetimizi dile getirdik.

Teslimat günü de en güzelinden bir kilo baklava alıp öyle gittim arabayı teslim almaya. Çok şaşırdı ve sevindi. Kendisi de bizzat ilgilenerek, sunum yapan arkadaşla beraber arabayı teslim etti bana. Başka bir şey beklemedim açıkçası. Önemli olan dürüstlük, güven ve samimiyet... Hala arada görüşürüz, fırsat bulduğumuzda yanına uğrarız çayını içeriz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben şu anki aracımı alma aşamasında Ford Bayii'ne çok gidip geldim. Ayrıca bir fırsatta babamı götürdüm, başka bir fırsatta eşimi ve çocukları götürdüm. Satış temsilci bayan ile test sürüşü yaptık ailecek. Biz önde arabayı sürerken, o arkada çocuklarla ilgilendi. Bir yandan bize bilgi verirken, bir yandan da kendi telefonundan büyüğe oyun açtı, küçükle kucağında oynadı. Ofise geldik kahveler, çaylar.. Ben yokken babam, annemi götürmüş arabayı göstermeye. Onları da güzelce ağırlamış ve test aracı ile sürüşe çıkmayı teklif etmiş.

Ben almaya karar verdiğimde araba yoktu elinde. Bir kaç gün uğraşıp bir yerden getirtti. Araba ile ilgili ufak tefek isteklerimizi yerine getirdi. LifeCard'ımı yandaki Opet Bayi'ne giderek kendi eli ile aktif hale getirdi.

Bu kadar yardımcı olduğu için çok memnun olduk. Ford çağrı merkezini arayıp bizzat o satış temsilcisi için memnuniyetimizi dile getirdik.

Teslimat günü de en güzelinden bir kilo baklava alıp öyle gittim arabayı teslim almaya. Çok şaşırdı ve sevindi. Kendisi de bizzat ilgilenerek, sunum yapan arkadaşla beraber arabayı teslim etti bana. Başka bir şey beklemedim açıkçası. Önemli olan dürüstlük, güven ve samimiyet... Hala arada görüşürüz, fırsat bulduğumuzda yanına uğrarız çayını içeriz...

Hangi servisti.Tur oto olduğunu düşünüyorum.Bana da sürpriz yaptılar.Arabayı getirmişler plakayı takmışlar imza gelım gel diyorlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahşiş bekleyen bir servis görevlisi vardı her iki firmada da.bir de pompacılar bahşiş istedi yakıt istasyonunda,onlarda çözmüş işi ☺

En güzeli 2. el satışlar. arabayı satan yemeği ısmarlıyor☺

Kendim lokanta işlettiğim için arabamı alanlara hep yemek ısmarlamışımdır?

Bahadır Atay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anket'e "Hayır" cevabı verdim ... sistem cevabımı kaydetmedi ... hay Allah benim belamı versin dedim ve Kondom seçeneğini işaretledim ... anında "Oyunuz Kaydedilmiştir" notu belirdi ... muHAHAHA ... forum robotu bana notumu bol keseden vermiş.

Bu arada Kurdela ne yahu? Anahtarlık, çikolata ya da ne bileyim kaputun üzerine yayılıp resim çektirmeyi anlarım da kurdela ne iş abicim? Bilinçaltının tavan yapıp dile geldiği anları mı yaşıyorsunuz? Neyin kafası bu yahu  :) 

(Bkn.Torbacınızın telefonunu verin biz de aynı frekansa çıkalım) 

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.