Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

[Anket] Yeni Araç Teslimatından Beklentileriniz Nelerdir?

Yakup Ç. A.

Yeni Otomobil Teslimatı Sırasında  

61 üye oy kullandı

1. 1. Araç teslimatında özel bir sunum olmalımıdır?

• Evet
      54
    • Hayır
      5
  2. 2. Eğer cevabınız evet ise, bunlar ne olmalıdır?

• Kurdela vb (Araç koyu ise beyaz,açık renk ise mavi gibi)
      21
    • Araç içine çikolata, şeker vb
      21
    • Özel,temiz ve düzenli teslimat odası
      36
    • Şampanya
      2
    • Prezervatif
      8
    • Çiçekler
      9
    • Balonlar
      6
    • Güzel bir anahtarlık
      35

Önerilen Mesajlar

Çift soru içerir;
1.si herhangi bir özellik ister misiniz?  
2.si evet diyenler için neler olması gerektiği hakkında

İkinci seçenek çoklu seçime açıktır :) 

ed.thumb.jpg.51c5a20e8e23fcaaff098297720

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankete şimdi katıldım. Naçizane bir düşüncemi ileteyim. Teslimat yerinin "Özel,temiz ve düzenli teslimat odası" olması zaten olmazsa olmaz bir özellik değilmi dir? Sunum beklentimiz zaten böyle bir ortamda yapılmalı. Diğer maddeler ise beklentilerimiz.

Saygılar,selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ciddi tabi canım :D Bir şıkka takılıp kalmayın pls :yeah: 

Siz özel hissetmek istemez misiniz yoksa? Öyle kuru kuru; 'aha bu da anahtar' buyur denmesi hoşunuza gidiyor mu?  :( 

Yok abi bir şık meselesi değil. Pek aklım kesmedi. Satıcı tarafından müşteriye samimi bir biçimde ilgi gösterilmesi elbette güzel birşey ama piyasa ekonomisi genelde allayıp pullayarak ayıp örtmek üzerine kurulu olduğu için bana şampanya patlatsalar kesin bir pislik var diye düşünürüm. :D

Yani hediye paketi yaptık, kızımız bu, çiçek çikolata demek yerine sağlam, güvenilir mal satıp 10 sene garanti verseler marka güvenilirliği ve imajı tavan yapar. Ama sistem kar üzerine kırulu olduğu için bize sattığı arabayı, farıyla, aksesuarıyla, sevisiyle 10 kere daha satıyor.

Otomobil ciddi bir tüketim unsuru. Yani şimdi gidip X firmadan gömlek alınca konfeti patlatılsa komik gelir insana. Ortada bir mal var, parası karşılığında ona sahip oluyoruz. Teoride bakkaldan sigara ya da yoğurt almaktan çok farkı yok. Çoğu zaman ihtiyaç bile değil  araba almak (buna itirazlar gelebilir) daha ziyade bir tatmin aracı haline dönüştü, ki modern tüketim mallarının bir çoğu artık öyle aslında.

Çok da büyütmemek lazım diyorum özetle :)

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır seçeneği bu yüzden işte hocam :) 
Bak geldi forum, içini de doldurdum dımbızlak bırakmadım, gerisini sana bıraktık :zha: 
 http://www.focusclubtr.com/forum/180-otomotiv-reklamları/ 

Konuya gelince tabi ki kimisine boş gözükebilir :)  Yemeği doymak için yiyene ne diyebiliriz :D 

Bunların ikiside pilav, niye alttaki gibi olmasın ? 

pilac.thumb.jpg.598d52fc15f3d112375d24fe

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Volkswagen bu konunun güzel örneklerinden aslında, hele şu son olaylarla.

Sen her türlü pisliği yap ama bütün satış stratejini imaj üzerine kur yok biz çok çevreciyiz, kapı sesimiz çok tok, arabamız çok klas, das auto vs... Bayilerde insanlara köpek muamelesi yapılıyor resmen. Sonra sana özel üretilen çok klas arabayı 5 ay bekle.

Bu da başka türlü bir algı yönetimi... Şampanya patlatmaktan daha çok işe yarıyor gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Volkswagen bu konunun güzel örneklerinden aslında, hele şu son olaylarla.

Sen her türlü pisliği yap ama bütün satış stratejini imaj üzerine kur yok biz çok çevreciyiz, kapı sesimiz çok tok, arabamız çok klas, das auto vs... Bayilerde insanlara köpek muamelesi yapılıyor resmen. Sonra sana özel üretilen çok klas arabayı 5 ay bekle.

Bu da başka türlü bir algı yönetimi... Şampanya patlatmaktan daha çok işe yarıyor gözüküyor.

Yalnız hocam bunları devam ettiren şeyler ise sizin bu yazdığınız şeylerdir, konu ile alakasız ama konunun içinde :) 

Biz aracın teslimatında ne hoşuna gider diyoruz, insanların algısını nasıl değiştiririz değil :) Yani konu burada sadece ''Senin Duyguların'' Elalemin görüşü değil :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup tek şıkka takılmayalım dedin toparlamaya çalışıyorum işte :D

Konu dağıldı haklısın, şunu demeye çalışıyorum sunumdan çok daha önemli şeyler olması lazım, bunlar göz boyama. Cevabım hayır.

Pilava gelince. Yanında barbunya varsa şekline çok bakmıyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2011 de iki tane astra almıştık. Opel değer di galiba kucukyali e5 usttundeki eylülde teslim edilmesi gerekiyordu, edilmedi. uzadı is. arkadaşlar eşek gibi getirecekler dediler basladilar her yere yazi yazmaya, Sonra gına geldi onlar da kaporayi verin dediler, alamadılar bi iki gün işte su zaman verecek yok su zaman diye. Ben ereğli bayine sipariş geçtim kendi arabami, kasım ayında üniversite arkadaşı sayesinde. Değer opel hala kaporayi iade etmemişti bizimkilerde avukatı yolladı iki saat sonra artık ne hikmetse tırın üstünde iki araba fabrikanın sokağında belirdi.

Demem o ki bu Daha önce olsaydı yanı teslim tarihinde tir ile gelseydi o zaman şahane olurdu hasarlı gibi çekici ustunde değil ama [emoji3]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.