Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yaylı Yatak mı Visko Yatak mı

Önerilen Mesajlar

Ben o yatağı senede ancak 1 ay kullanıyorum. Sürekli kullandığım bilmem kaç yıllık standart yaylı yatak. Hepsinde uyuyorum yani sıkıntı olmuyo :D

nöbetten gelip yatınca askerdeki yatakta bana rahat gelmişti  :) yorulup kendini yatağa atınca hepsi rahat geliyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nöbetten gelip yatınca askerdeki yatakta bana rahat gelmişti  :) yorulup kendini yatağa atınca hepsi rahat geliyor 

benim şu anki yatak kiracısı olduğum evde bulunan yatak, eski olduğu her halinden belli baya yumuşamış yaylar yer yer ses çıkartıyor filan. aslında 3 sene sonra, 2 gün önce değiştirdim yatağı. Değiştirdiğimde yine evdeki eski düz yaylı yatak ama daha düzgün ve kesinlikle daha rahat ama dediğim gibi bana farketmiyor. şişme yatakta da yatarım yere minder atıpta yatarım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Visko alacaksanız kaliteli birşey tercih edin yıllarca çektiğim sırt ağrılarından 1 haftada kurtulmuştum. Vsiko'ya alışmak biraz zaman alıyor alışınca başka yataklarda yatamıyorsunuz. Sırt bel boyun ağrısı çekiyorsanız Visko alın derim. Bahsettiğiniz fiyata kaliteli visko var mı bilmiyorum. İade garantili olanını tercih edin. Bir hafta sonra memnun kalmazsanız gönderirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam Viko Love gibi bişey aldım. Kilonuza göre oradaki personel yatağı belirliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

marka takıntım yok, kayseri de değiilim ankaradayım. kayseride nerde yaptıracaksınız bu arada? ve fiyatları nedir ki (90*190 ölçüsünde)

Ben kilim mobilya da yım ama burdaki üreticilerin çoğunu tanırım. Büyük firmalara fason üreten yerlerden yada tanınmamış ama benim tanıdığım yatak firmalarından istediğiniz ölçü ve kalite de yaptırabilirim. Siz hangisinin kendinize uygun olduğuna karar verin ona göre yaptırılır.

Fiyatlarını da yaklaşık olarak öğrenir bildiririm size. Sürekli yaptırdığım bişey değil, eş dost çevreden isteyen olursa bazen o kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sektörde çalışan birisi olarak yaylı yatağı tavsiye ederim. @Yusuf Çavuş gibi ben de hem kendime hem eş dosta bir çok kere yaptırdım. Hepsi de yaylı yataktı. Yatak üreticilerine kendinize hangi yatağı yaparsın diye sorsanız çok büyük çoğunluğu visco süngeri ve torba yayı tavsiye etmez. Süngeri kalin yaylı yatak iyidir, sağlamdır. Yataş ve İşbir tercih edilesi markalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende,  bel ve boyun  fıtığı olduğu için  yatak konusunda uzman oldum artık :)). Yaylı yataklar  ömrünü tamamladı. Size visko veya lateks öneririm. Visko kullanılan malzemenin maliyetli olması bakımından pahalı. Lateks de onun işini görüyor. Ve işbir markasından şaşmayın derim. En önemlisi almadan önce yatağı deneyiniz. Konfor algısı kişiye göre değişiyor. Kolay gelsin. 

Önemli ! lateks doğal bir üründür. Latekse allerjiniz olup olmadığını öğreniniz :)) . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir hevesle ben de visko yatak almistim isbirden. 2.haftada bel agrilarina dayanamaz hale geldik kari koca... sonra iade etmek istedik.

isbirdeki yetkililer alisma suresinin min 30gun oldugunu bu sebeple iadelerin 30-40 gun arasinda kabul edildigini soylediler. mecburen 30 gunu gecirdik ve sonrasinda paket yayli, ustunde visko olan bir yatak aldik. 30 gunu doldururken tum forumlarda en cok oy alan yataklari listeledik ve en uste isbir / frezya yerlesti. yatagi aldigimiz ilk gun kararin dogru oldugundan emin olduk... 4-5 yildir kullaniyorum. bel agrisi hic cekmedim. boyun icin yataktan daha cok yastiga onem vermek gerekiyor, o sebeple boyun sorunlarini yazmayacagim.

lateks oneren arkadaslar olmus. cocuklarin eklem gelisimi icin en dogru tercih lateksit. ben sahsen hic rahat edemedim. vucut kivrimlarina gore sekil almiyor. cok saglikli OK, ancak sert olmasi konforu azaltiyor.

kendi tercihinizi yapmanizi, uyku merkezine giderek yataklari denemenizi tavsiye ederim.

Ibrahim U. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Visko alacaksanız kaliteli birşey tercih edin yıllarca çektiğim sırt ağrılarından 1 haftada kurtulmuştum. Vsiko'ya alışmak biraz zaman alıyor alışınca başka yataklarda yatamıyorsunuz. Sırt bel boyun ağrısı çekiyorsanız Visko alın derim. Bahsettiğiniz fiyata kaliteli visko var mı bilmiyorum. İade garantili olanını tercih edin. Bir hafta sonra memnun kalmazsanız gönderirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam Viko Love gibi bişey aldım. Kilonuza göre oradaki personel yatağı belirliyor. 

tam da o ağrıları çekiyorum işte :) iade garantisi istemek mantıklı görünüyor 

Ben kilim mobilya da yım ama burdaki üreticilerin çoğunu tanırım. Büyük firmalara fason üreten yerlerden yada tanınmamış ama benim tanıdığım yatak firmalarından istediğiniz ölçü ve kalite de yaptırabilirim. Siz hangisinin kendinize uygun olduğuna karar verin ona göre yaptırılır.

Fiyatlarını da yaklaşık olarak öğrenir bildiririm size. Sürekli yaptırdığım bişey değil, eş dost çevreden isteyen olursa bazen o kadar.

@Yusuf Çavuş, çok teşekkür ederim, sırt boyun ağrısı yaşıyorum buna uygun birşey arıyorum ama özel yaptırmak aklıma gelmemişti.

Sektörde çalışan birisi olarak yaylı yatağı tavsiye ederim. @Yusuf Çavuş gibi ben de hem kendime hem eş dosta bir çok kere yaptırdım. Hepsi de yaylı yataktı. Yatak üreticilerine kendinize hangi yatağı yaparsın diye sorsanız çok büyük çoğunluğu visco süngeri ve torba yayı tavsiye etmez. Süngeri kalin yaylı yatak iyidir, sağlamdır. Yataş ve İşbir tercih edilesi markalar.

@erkan t, dediğim gibi özel yaptırma işi aklımda yoktu, ama işbir yatak hakkında olumlu şeyler duymaya başladım çokca. 

Bende,  bel ve boyun  fıtığı olduğu için  yatak konusunda uzman oldum artık :)). Yaylı yataklar  ömrünü tamamladı. Size visko veya lateks öneririm. Visko kullanılan malzemenin maliyetli olması bakımından pahalı. Lateks de onun işini görüyor. Ve işbir markasından şaşmayın derim. En önemlisi almadan önce yatağı deneyiniz. Konfor algısı kişiye göre değişiyor. Kolay gelsin. 

Önemli ! lateks doğal bir üründür. Latekse allerjiniz olup olmadığını öğreniniz :)) . 

@orhan yanikoglu, benim baktığım visco yataklar kat kat yapılmış yataklardı, sizinkisi hangi marka?

bir hevesle ben de visko yatak almistim isbirden. 2.haftada bel agrilarina dayanamaz hale geldik kari koca... sonra iade etmek istedik.

isbirdeki yetkililer alisma suresinin min 30gun oldugunu bu sebeple iadelerin 30-40 gun arasinda kabul edildigini soylediler. mecburen 30 gunu gecirdik ve sonrasinda paket yayli, ustunde visko olan bir yatak aldik. 30 gunu doldururken tum forumlarda en cok oy alan yataklari listeledik ve en uste isbir / frezya yerlesti. yatagi aldigimiz ilk gun kararin dogru oldugundan emin olduk... 4-5 yildir kullaniyorum. bel agrisi hic cekmedim. boyun icin yataktan daha cok yastiga onem vermek gerekiyor, o sebeple boyun sorunlarini yazmayacagim.

lateks oneren arkadaslar olmus. cocuklarin eklem gelisimi icin en dogru tercih lateksit. ben sahsen hic rahat edemedim. vucut kivrimlarina gore sekil almiyor. cok saglikli OK, ancak sert olmasi konforu azaltiyor.

kendi tercihinizi yapmanizi, uyku merkezine giderek yataklari denemenizi tavsiye ederim.

@ibrahim u , ne visco ne yaylı olsun iikisi bir arada olsun gibi olmuş sizinkisi :)  işbir yatağa uğramak farz oldu.

Hepinize teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2006 da tempur visko olanlardan almıştım halen daha misafir yatak odasında bulunan yatağımdır kendileri seneler geçsede aynı kaldı. 

yaylı yatak tavsiyesi isterseniz sabah royal serisi gayet güzel yapı olarak yumuşak olanlarından almayın serte dönük alın

şimdi fark ettim karar verdiğinizi iyi günlerde kullanmanız dileğiyle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kafam gitmiş ...

"Yatak" denince aklıma direkt piston/krank yatakları geldi ... hatta kendime "Visko ne be?" diye sordum. Yağ segmanında -yay- vardır, aynısından yataklara da mı koydular? yağ kanalı vardı üzerinde, neden yay koydular ki? visko yeni bir lubricant sistemimidir? yahu ... teknoloji'de geri mi kaldık? vs.vs.

...başlığı açarken aklımda bin tane değişik soru.

Sonra baktım ki "yatak" derken cidden yatak kast ediliyormuş.

(bkn.kendine içinden gelerek -salak- demek) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2006 da tempur visko olanlardan almıştım halen daha misafir yatak odasında bulunan yatağımdır kendileri seneler geçsede aynı kaldı. 

yaylı yatak tavsiyesi isterseniz sabah royal serisi gayet güzel yapı olarak yumuşak olanlarından almayın serte dönük alın

şimdi fark ettim karar verdiğinizi iyi günlerde kullanmanız dileğiyle

@olcay sert, tempuru duydum ama fiyatı çok pahalı, yastık fiyatı 400 tl tempurda :) tam ne alacağıma karar vermedim ama bi işbir yatağa uğramalıyım kararı verdim.

istikbalin energy serisi yatağı kullanıyorum gayet güzel yaylıdır.

@serkan erden , istikbal bellona vs bunları da dolaşmak mantıklı olacak ama dediğim gibi satıcılar kafasına göre tavsiye de bulunuyor. hangisini satması gerekiyorsa ona yönlendiriyorlar.

kafam gitmiş ...

"Yatak" denince aklıma direkt piston/krank yatakları geldi ... hatta kendime "Visko ne be?" diye sordum. Yağ segmanında -yay- vardır, aynısından yataklara da mı koydular? yağ kanalı vardı üzerinde, neden yay koydular ki? visko yeni bir lubricant sistemimidir? yahu ... teknoloji'de geri mi kaldık? vs.vs.

...başlığı açarken aklımda bin tane değişik soru.

Sonra baktım ki "yatak" derken cidden yatak kast ediliyormuş.

(bkn.kendine içinden gelerek -salak- demek) 

@kaan yağızer, abi senin hayatın araba olmuş artık tam anlamıyla :) evlenecek birisi nasıl koltuk almak lazım halılar nasıl olsun vs diye başlık açsa direkt araba düşüneceksin yine değil mi :) bu arada yatakla ilgili önerin varsa abi senden de tavsiye alayım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten alıntı yapıyorsunuz ayrıca @ işaretine gerek yokki ve aktif yapmıyorsunuz sadece görüntüden ibaret. Bilginize

tamamdır kusura kalma ;)

5-6 ay evvel işbir den visko aldım rahatlık varmış, gerçi biraz pahalı ama verdiği konfora değiyor, uzun süredir dinlenmiş sırt ve bel ağrıları olmadan uyanıyorum. İlk 1 hafta 10 gün alışması sürdü.

biraz pahalı derken? işbire gidip tüm yataklarını soracağım bu gidişle :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.