Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Astra J kasa 1.6i 115hp LPG kiti

Deniz Gecgel

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba.

Hayırlısıysa yarın Tuzlada 1400 tl ye Atiker Gold OBD II li kiti taktırıyorum.

2.el aldığım araç daha 2800 km de ve 2015 mart çıkışlı. Yakıtı ciddi anlamda kasacak beni, bir ayda 400 tl benzin parası ödedim.

Atiker konusunda iyi mi yapıyorum kötü mü bilmiyorum ama Landirenzo evo için 2000 tl Olgun Lpg bayisinin verdiği fiyat ve aradaki 600 tl ye değip değmeyeceğini çok düşündüm. BRC için mucip oto 2100 tl dedi ve çok ilgisizler. Markadan çok usta ve montaj kalitesi daha önemli biliyorum.

Landirenzoda Olgun lpg nin işçiliği nasıl hiç bilmiyorum. Atikerdeki usta kısmen tanıdık sayılır, kayınbiraderin 2005 vectrasına da bu usta Atiker taktı ve 2 yıldır sorunsuz biniyor. Usta, montaj ve işçilik konusunda sıfır sorun garantisi verdi.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Siz olsanız tercihiniz ne olurdu?

Garanti v.s konularını geçtim. Tek düşüncem Atikerde sorun yaşarmıyım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tek lpg li arabam oldu onunda montajini ben yaptırdım sorun yaşayınca zavoli türkiye distribütörüne mail attım oda izmirdeki merkezine çağırdı ve sorunların bir kısmını çözdü geri kalan sorunlarda bana kaldı bende başkasına sattım(focus 1)

Piyasada opeller lpg yi sevmez diye bir söylem var ne kadar doğru bilmiyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hep vardı, hala daha var stok bitmediyse :)  Astra K'de yok :) 

hakkaten varmış şimdi baktım bende h kasa vardı 2011 konfor paketli yenileri hep turbolu sanıyordum onu sıfır almıştım arkadaşım ereğli opel bayinde çalışıyordu o zamandan aklımda yanlış bilgiyi düzeltmek bugüne nasipmiş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende g kasa astra vardı. benzinli alıp atiker marka sistem taktırdım. 1,5 sene kullandım hiçbir sorun yaşamadım. gold serisini kullanan 2 arkadaşım var. biri clio diğeri ise civic sahibi, gayet memnunlar. montaj iyi ise sorun olmaz. zaten j kasalardaki 115 hplik motor yeni nesil değil. g ve h kasalardada aynı motoru kullanıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Montaj akşam saat 5 te bitti, montajı yapan usta ile kucağımızda notebook çıktık yola, usta yolda giderken, araç benzinde nasıl çalışıyorsa aynı kalibrasyonu yaptı araca ve sonra çıktık otobana. En ufak çekmeme, gaz yememe, arıza ışığı yakma sorunu olmadı. Lpg ile yaklaşık bi 30 km yol yaptık 180 km ye kadar zorladık. Şuan için sıfır sorun. Kalibrasyonu yapmadan önce araç biraz sağır gidiyodu, kalibrasyon sonrası benzinden farkı yok. 42 lt lik tank takıldı.

Tek sorun stepne kaldı bagajda :) ona da bi hal çare düşüncez artık.

Bakalım, şehiriçi 25 kr a kadar düşürebilecekmiyim yakıtı. Zamanla görücez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Montaj akşam saat 5 te bitti, montajı yapan usta ile kucağımızda notebook çıktık yola, usta yolda giderken, araç benzinde nasıl çalışıyorsa aynı kalibrasyonu yaptı araca ve sonra çıktık otobana. En ufak çekmeme, gaz yememe, arıza ışığı yakma sorunu olmadı. Lpg ile yaklaşık bi 30 km yol yaptık 180 km ye kadar zorladık. Şuan için sıfır sorun. Kalibrasyonu yapmadan önce araç biraz sağır gidiyodu, kalibrasyon sonrası benzinden farkı yok. 42 lt lik tank takıldı.

Tek sorun stepne kaldı bagajda :) ona da bi hal çare düşüncez artık.

Bakalım, şehiriçi 25 kr a kadar düşürebilecekmiyim yakıtı. Zamanla görücez.

hayırlı olsun, inşallah sorun çıkmaz güle güle binersiniz. ama kuruş hesabı değil litre hesabı yapın her zaman için daha doğru sonuç elde edersiniz hemde bundan 5 ay sonra bu yazıyı okuyan biri olursa geçerliliğini yitirmemiş olur ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun, montaj iyi yapılırsa atikerin sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum ama ben bu araca taktırmaya cesaret edemezdim.

Bende de aynı kasa aynı motor astra var, 2012 de sıfır almıştım. Bir sene sonra kayseri opel bayisinde 5.000 km olmadan lendi renzo taktırmıştım 1.600 tl ye. Araç şuan 13 000 km yi geçti hiçbir sorun yaşamadım çok şükür. Çekiş performans olarak ta benzinden farkı yok. Temmuz da Antalya ya gittim Akseki rampalarında testi geçti benden. Tabi bu aracın kasa ağırlığı,atmosferik motor olması vs ile aracın hangi devirde ne vereceğini iyi bilmek ona göre bir beklenti oluşturmak gerekiyor. İlk iki vites te alt devirler canlı diğer viteslerde ise üst devirler canlı tutulmuş bu araçta.

Tüketim olarak ise şehir içinde lpg de 10 litre civarı yani 0,20 krş, şehir dışında ise 8 litre civarı 0,15-0,16 krş yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.