Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sağ taraftan gelen cızırtı şeklindeki ses

Koray Kahraman

Soru

Arkadaşlar, geçtiğimiz ay Antalya'ya gidip geldikten sonra fark ettiğim bir durum var. Forumun tamamını gezdiğimde de gördüm ki, aracın sağ ön tarafından hafif bozuk soğuk asfalt diye de tabir edilebilecek tarz yollarda cızırtı şeklinde ses geliyor. Sesin kaynağını forumda araştırdığımda;

1- Torpido kapağı

2- Yağmur Sensörü kapağı

3- Klima düğmelerinin sağ tarafında bulunan ve yolcunun dizi ile ayakları arasında kalan kısımdaki plastik kısım gibi yerlerden ses geldiğini okudum.

Bende sensörün oradam ses gelmiyor. Torpido kapağı da sağlam. 3. maddeyi deneyemedim. Fakat fark ettiğim bir husus var, araç park halindeyken sesin gelebileceği yeri tespit edebilmek için hafif yumruk darbeleri ile yeri tespit etmeye çalıştım. Gördüm ki, aşağıda temsili fotoğrafı bulunan hoparlör kısmının içinden yumrukla beraber "tın tın" diye ses geliyor. Belki de cızırdayan kısım burasıdır. Burayı veya muhtemel başka ses yapan yeri nasıl giderebiliriz acaba? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Focus On Sag Kapi.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar, geçtiğimiz gün yapmış olduğum iyileştirmeyi deneme fırsatım oldu. Soğuk asfalt gibi hafif bozuk yollarda tıkırtı artık yok nihayet, inşallah ilerde tekrar başlamaz. Ama bazen yolları kazıyorlarya kaza vs olmasın diye, özellikle kışın yaparlar bunu, böyle yollarda sağ taraftan hala ses geliyor ama yerini tek başıma test edemedim. Gözlük kısmından değil, sensör kısmından değil, torpidoyu tamamen boşalttığım için oradan da değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar, geçtiğimiz gün yapmış olduğum iyileştirmeyi deneme fırsatım oldu. Soğuk asfalt gibi hafif bozuk yollarda tıkırtı artık yok nihayet, inşallah ilerde tekrar başlamaz. Ama bazen yolları kazıyorlarya kaza vs olmasın diye, özellikle kışın yaparlar bunu, böyle yollarda sağ taraftan hala ses geliyor ama yerini tek başıma test edemedim. Gözlük kısmından değil, sensör kısmından değil, torpidoyu tamamen boşalttığım için oradan da değil.

Kırıkkale nin yolları bu halde olduktan sonra daha onlarca yerden ses gelecek ben artık pek umursamıyorum bu sesleri

birini kesiyorsunuz öteki taraftan başka bir ses geliyor. Şu arabayı dinlediğim kadar vücudumun verdiği s.o.s sinyallerini dinlesem çok daha sağlıklı olurdum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar benim aracımda da sağ ön yolcu tarafından hem bozuk yollarda hem de bass seviyesi yüksek müziklerde cızırtı geliyordu. Kafayı yemek üzereyken akşam iyice şöför kapısı ile heryerini karşılaştırdım. Ve sorunu buldum. Sağ kapının üst-yan tarafta küçük bir kapak var. O kapağın altında siyah vida var. Gevşemiç ve olduğu yerde sallanıyordu. Kapının iç döşeme plastiği sola göre biraz daha açık duruyordu zaten. Güzelce sıktım vidayı, test ettim. Ses filan kalmadı. Belki yardımı dokunur. İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Abdurahim Özegen yazdı:

Arkadaşlar benim aracımda da sağ ön yolcu tarafından hem bozuk yollarda hem de bass seviyesi yüksek müziklerde cızırtı geliyordu. Kafayı yemek üzereyken akşam iyice şöför kapısı ile heryerini karşılaştırdım. Ve sorunu buldum. Sağ kapının üst-yan tarafta küçük bir kapak var. O kapağın altında siyah vida var. Gevşemiç ve olduğu yerde sallanıyordu. Kapının iç döşeme plastiği sola göre biraz daha açık duruyordu zaten. Güzelce sıktım vidayı, test ettim. Ses filan kalmadı. Belki yardımı dokunur. İyi çalışmalar.

Tam nerede? resim atarsanız, ses arayan arkadaşlara daha çok yardımı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.