Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus MK3 Sabahları Patlama Sesi

Alparslan Kaplan

Soru

Merhaba

Son zamanlarda sabahları çalıştırdıktan sonra pat pat diye bir patlama sesi geliyor 

Test menüsünde ise DTC#01   C264_00 hatası var 

Araç benzinli, 75.000 km de BRC LPG li, LPG 5000 km de takıldı, otomatik vites

Nedeni hakkında fikri olan varmı?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

sübaplar bitmiş olmasın

İşin açıkçası arabada bu ses hariç herhangi bir anormal durum yok çekiş düşüklüğü, sarsıntı titreme vs. sübaplar dan olsa herhalde anormal birşeyler olurdu diye düşünüyorum

Dtc nin karşılığı egr ile ilgili sanırım. Servis bakarsa direk cevap ve sonuç üretebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis bakarsa direk cevap ve sonuç üretebilir.

Araç LPG uyarlaması geçirmiş olduğundan Ford Yetkili Servisleri pek bir şey yapamaz (bence) karışım ayarlarına vs. bakmak adına LPG tesisatını imal eden firma ile görüşmek yararlıdır kanısındayım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı sıkıntı bende de var hocam. Ankara Mocan'da taktırdım ben de. bir kaç defa ayara götürdüm. fakat düzelmedi. yaklaşık 100km benzinde kullanmam önerildi denedim olmadı. araç soğukken hafif silkeleme tarzında pof pof ediyor çalışınca. haftasonu tekrar gideceğim. olur da sorunu hallederseniz bana da yazar mısınız? şimdiden teşekkürler. 

Gökhan ADIGÜZEL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Silindirlerde yanma tam verimli değil ve bu yüzden eksozdan çiğ yakıt atılmakta. Atılan bu çiğ yakıt atmosferik ortamda oksijenle karşılaştığında yanma gerçekleşiyor. Patlama benzeri ses bu yüzden olabilir. Yanma veriminin düşmesinin bir çok sebebi olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.