Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Focus 1 yağ eksiltme sorunu

Burhan M.

Soru

Selamlar arkadaşlar aranızda yeniyim herkeze merhaba

2001 model 1.6 focus aracım var ve yağ eksiltiyor son 3 ayda 2 litre yağ ekledim bi kaç ustaya götürdüm gaza basarak egzozdan çıkan gri dumana göre motor istiyor dediler yani yağ yakıyormuş ve 2 bin ve 4 bin tl arası masrafı olabileceğini söylediler. Bu durum benim canımı çok sıktı biraz takıntılıyım moralim bozuldu aracı alalı 1 sene oldu şimdiye kadar böyle bi sorun yoktu bu gün yine yağ çubuğunu kontrol ettim yağ seviyesi max ve min. tam ortasına inmiş en son max. seviyede idi bugün motoru biraz inceledim altına baktım biraz yağ birikintisi gördüm fotoğraf çektim normal mi yoksa yağ kaçağımı var yada gerçekten yağ mı yakıyor yardımcı olursanız çok sevinirim .

Not: Fotoğrafını çektiğim yerler aracı karşınıza aldığınızda motorun sağ alt kısmıdır ve yağ damlaması yok. Teşekkürler.

20150923_133703.jpg

20150923_133713.jpg

20150923_133717.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

göünen yağ için bişi diyemem.

benim focus 1 imde 5 bin km de 1 litre yağ eksiltiyordu bence nedeni lpgli olmasıydı

lpg li her yeni nesil araçta yağ eksiltme ve ateşleme bobinin ömrü kısalması gibi kronik sorunları oluyor(bence)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

göünen yağ için bişi diyemem.

benim focus 1 imde 5 bin km de 1 litre yağ eksiltiyordu bence nedeni lpgli olmasıydı

lpg li her yeni nesil araçta yağ eksiltme ve ateşleme bobinin ömrü kısalması gibi kronik sorunları oluyor(bence)

Ama ben yağı ekledikten sonra 700 km yol yaptım ve yağ çubuğunun ortasına inmiş bu normal mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Soruna burada çözüm bulmanız zor. 
Görünen yağ daha çok terleme gibi, uzun süre park ettiğiniz yerde aracın altına bakın yağ lekesi oluşmamış ise eksiltmenin nedeni büyük olasılıkla yağ "yakmasıdır". Kompresyon ölçümü ile kaçak kesinleşir ve motor rektifiyeye gider. 
Güvenilir bir usta bulun ve yola onunla devam edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Soruna burada çözüm bulmanız zor. 
Görünen yağ daha çok terleme gibi, uzun süre park ettiğiniz yerde aracın altına bakın yağ lekesi oluşmamış ise eksiltmenin nedeni büyük olasılıkla yağ "yakmasıdır". Kompresyon ölçümü ile kaçak kesinleşir ve motor rektifiyeye gider. 
Güvenilir bir usta bulun ve yola onunla devam edin.

İlgilendiğiniz için çok teşekkürler bayramdan sonra baktıracağım herkeze iyi bayramlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum yazıları şimdi okuyorum bende de aynı sıkıntı vardı akan sızan yoktu bulamadım bir türlü sonra o-ring lastiğinden atıyormuş hemde yere damlayan bir şey yoktu giderken oradan atıyor ve ne kadar basarsan o kadar bitiyordu sabah evden çıkıyordum max yağ akşam min. fiyatı 1 TL :) 

Özgür Onur tarafından düzenlendi
Yazım Hatası
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Özgür Bey o-ring lastiği dediğiniz parça tam olarak motorun neresinde ve ne gibi işlemler yaptınız,benim aracımda da motor sağ arka üst tarafından yeri belli olmayan  bir yağ kaçağı var.3 defa külbütör kapağı çontasını değiştirdim buradan sızan yağı kestiler şimdi bulamadığım bir yerlerden yine yağ kaçağı var.motor sağ arka tarafı külbütör kapağından akmıyor onun biraz alt tarafı gibi akan yağ fotoğraftaki yerden aşağı gidiyor.

Screenshot_20181025-181605.jpg

Screenshot_20181025-181730.jpg

Abdurrahman Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.