Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Mustang Türkiye'de (Ön İnceleme)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

demek ki doğru tahmin etmişim Sabrim ... ancak sığar.

Ama sen de, ben de ön tarafa sığarız (tabi koltuğu iyice ayarlamak kaydı ile) ... yani Amerikalılar bizim gibilerin içine sığabileceği, daralmadan inip - binebileceği bir performans aracı yapmışlar ki bu bile onu sevmek için (bana göre) yeterli neden. 

o zamaaan arka koltuğa beni koyun ben sığarım her türlü :D ayakkabı numaram 42 alt tarafı ayağa göre konuşuyosak :D

yalnız beyler lütfen çamur atmayalım bu nadide arabaya :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup videoyu izledim şimdi. Avrupaya her araba performans paketle gelmiyormuydu? Senin videoda göğüsteki havalandirma yerine 2 tane boost ve yağ basınç göstergesi olmasi gerekmiyor mu ?

Bilmiyorum :D Belki o başka bir opsiyondur ? Fikrim yok inan, artık onun araştırmasını sana devredeyim :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilmiyorum [emoji3] Belki o başka bir opsiyondur ? Fikrim yok inan, artık onun araştırmasını sana devredeyim [emoji3] 

:D Performans paket olup olmadığının tek göstergesi o değil tabiki arka aksa eğilip bakınca arkadan sway bar galiba ismi öyle bir parça var o siyah değil kırmızımsı ve üzerinde bir etiket olması lazım.

55e7d6132e6810f87a1fc881a92f05ba.jpg

He belki donanimsal karışık araçlar oluyor demişti Kaan abi trend arabaya style janti gibi belki öyle olmuştur sonuçta fabrikadan çıkan ilk arabalardan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Avrupa için söylenenler bunlar. Mutlaka böyledir, göğüsteki şekiller şukullar hakkında fikrim yok. 

Yeniden ayarlanan yaylar,burçlar ve monotube arka amortisörler.
Ek soğutma kapasitesi - Pist günlerinde dayanıklılık için-
Motor ve kabin arasındaki panel ile kuleler arası K-brace bağlantısı
Daha kalın arka salınım yönetim barı (sway bar)
Özel ayarlı ABS, ESP ve elektrik destekli direksiyon

Edit: Tabi bunlar Avrupa içindi, Türkiye'de ne işler dönebilir bilmiyorum :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Almanya kataloğunda yukarda yazdıklarım standart verilmiş, lakin etis ile baktığımda bize gelen araç için soğutma ve amortisör için standart denmiş. Ama  Büyütülmüş Ön Dengeleme Çubuğu, Büyüt. Arka Dengeleme Çubuğu ve Premium Turbo Frenler var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

K-Bar dedikleri Amortisör kule gergisi ... Yakup'un dediği gibi var bizim kuZu'larda (resmi ithalatlarda) ama ön göğüs ortasında gauge yok, zaten gerek de yok (bence) pist / performans kullanımı için isteyebileceğin bütün bilgiyi yol bilgisayarı zaten veriyor.

Tek yapılması gereken neye bakmak istediğini seçmek .. lastikleri çok mu ısıttım? aç bilgisayarı, lastik basınçlarına bak (grafik olarak her lastiğin basıncını gösteriyor) turbo için mi endişeleniyorsun? aynı şey ... vs.vs. en az 7 - 8 ayrı "performans bilgisi" ekranı var yol bilgisayarında, yakıt karışımından, sıkıştırma oranına ve hatta "lap" zamanlarına kadar neredeyse her şeyi tutuyor kuZu. (bkn.yol bilgisayarını mıncıklarken akü nasıl bitirilir?) 

edit : kötü imla 

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz önce balkonda kavurmamizi yerken söylemesi ayıp annem sabri sabri! aşağı bak dedi. Birde ne göreyim Ruby red EUspec Mustang beyaz zemin arka farli. 5 6 saniye sessizlik oluştu. 6 serisi coupe boyutunda bir araba gerçekten fuarda görmüştüm ama diğer arabalarin yanından geçerken daha iyi anladım.

Buarada Kaan abi kulaklarını çınlattik biraz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1. kaan abi merhaba iyi haftalar sana bazı sorularım olacak yanıtlarsan sevinirim mustang araçlarımız kaç kilometrede bakıma giriyor 2 bu arabalarda rodaj diye bir şey varmı 3hangi ford bayi bakıcak 4 ford nezaman servis hizmeti vericek 5 ithal araçlara bakıyormu 6 aksesuar jant yada fren kaliperi vs temin edilebiliyormu 7 radyoları yerli sisteme göre ayarlıyormu 8 beyaz mustang tekrar hayırlı olsun saygılar
  2.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakalım üstadım ... sırası ile gidelim.

1 - Bakımlar 15k ve katlarında üstadım (diğer araçlar gibi)

2 - Rodaj yok ama lastiklerin topuk yapması ve aracın tam "oturması" adına ilk 1.000km biraz daha dikkatli kullanılmasında araç ömrünün uzaması adına yarar var.

3 - İst.Anadolu'da (Şahsuvar) biz, karşı tarafta da Otokoç İstinye bakım vs. hizmetini verecek diye konuşuluyor. Ford resmi bildirimi henüz yapmadı (bekliyoruz) ama biz ufaktan bakım vs. hizmeti vermeye başladık. (saydığım bu iki bayi zaten Amerikan araçlarına bakım yapma yetkisine sahiptir, görünen o ki aynen devam edecek)

4 - Hizmet vermek? (anlamadım) Yani bakım veya onarım işi var ise yaparız/yaparlar ... sıkıntı yok. (Garanti geçersiz - Tüketici Hakları gereği 10 iş gününde hizmet sonlandırmak zorunda değiliz)

5 - EC spec. olmayan araçlara hizmet vermek zorunda değiliz (yasal olarak) ama vereceğiz. Yukarıda da yazdığım gibi Ford'unuzu sahipsiz bırakmayız. 

6 - Sipariş edip - beklemek kaydı ile tabi ki ... EC spec'e uyan bir şeylerden bahsediyorsak bekleme süresi kısa olacaktır ama US spec. malzemeden bahsediyorsak onların temini - ithalinde güçlük çıkabilir. Parça / Aksesuar bazında durumu inceleyerek net cevap vermekte bence yarar var. 

7 - Hayır, radyonuz EC normlarına ayarlanamıyor, ama onun da (düşük maliyetli) bir çözümü var. Sizin radyo konsolunu çöpe atıp yerine yenisini (EC Spec.) takıyoruz. Böylece radyonuz -çift- frekanslı istasyonları yakalayabiliyor.

8 - Teşekkür ederim üstad ... darısı arkadaşlarımızın başına. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.