Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Farların yuvasına oturmama ve stoplardaki ayarsızlık sorunu ve çözümü

Doğan Kurban

Soru

Arkadaşlar önce farların far yuvasına oturmama ve tampon ile olan kısımdaki açıklık hakkında bilgi veriyim.

Özellikle sol farlarımızın alt kısmı ile tamponun birleştiği kısımdaki boşluk çoğumuzun dikkatini çekmiştir ve hoşuna gitmemiştir.Üşenmeden farları söküp sorunu buldum ve kendi aracımda giderdim.Farların altında bulunan tırnaktan kaynaklanıyor.Yuvasına oturduğunda dahi farın yukarıda kalmasına sebep oluyor.Ben farın altındaki tırnağın alt kısmında 1mm kalınlığındaki çıkıntıyı keserek yuvasına oturttum ve olması gerektiği gibi düzgün durdu.Tabi tırnağın geçtiği kısmın üst kısmına da 1 mm kalınlığında bir bant yapıştırmakta fayda var ki far kasise girince zıplamasın.

Farın sorunlu hali

9b7e25f4fbd6167c6ad8cfb670990f65.thumb.j

Farın duvardaki eğri far çizgisi

d1cadde31ab307ca0d035e70ab098c1f.thumb.j

Kendi farımın düzeltilmiş hali8d35b972166d3663d3916e0f77270744.thumb.j

Farın düzelmiş hali kaput ile uyumu

da9e25478416a517b8bb33849d1a267d.thumb.j

Far.thumb.png.9d506f719da8652374e63212f4

Gelelim özellikle f3 sedanlarda arkadan baktığımızda görünen stoplarla bagaj arasındaki biçimsizliğe.

Bunun nedenine kökten olmasa da %50 çözümü buldum.Bagajın içinde stopları söktüğümüz kapağın altındaki plastik vidayı sökünce bu vidanın takıldığı vidayı göreceksiniz.Bu vidanın kafa kısmı yıldız vida şeklinde.Bunu uygun bir anahtar yardımıyla sıkıştıracaksınız.Dikkat edin sonuna kadar sıkınca daha zorlamayın kırmayalım.

Bu vida sıkıştırıldığında stoplar kasaya daha düzgün ve sıfır oturuyor.

Buyrun stopun olması gerektiği hali

20150922020203.thumb.jpg.a17d9cc67416752

Teşekkürler okuduğunuz için.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Serdar yaman yazdı:

Matrixim var aslanım esas senin bozuk farlarına baktır :)

işte insanın matrix farının olması beyin nakli yaptırmasına engel değil... önce bir ne yazılmış, nereye alıntı yapılmış oraya bak hayvanat bahçesi pandası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

işte insanın matrix farının olması beyin nakli yaptırmasına engel değil... önce bir ne yazılmış, nereye alıntı yapılmış oraya bak hayvanat bahçesi pandası

31-46 arasını izle.

:muha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
‎10‎.‎05‎.‎2018 - 15:01 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

O metal zaten vida gibi. Stop üzerindeki somunu sıkıp gevşeterek stopu içeri ya da dışarı alabilirsin.

Tamamdır şimdi oldu. Ben de aynısını düşünmüştüm :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.