Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Led Far/Ampül Alınır Mı? Focus MK3

Önerilen Mesajlar

O şekilde çok maliyetli olur diye düşünüyorum.

Ben min. maliyet, max parlaklık istiyorum.

Karanlıkta araç kullanırken, uzunları kullanmıyorum diyebilecek kadar az kullanıyorum. Aracın üzerindeki orjinal farları kullanarak, muayeneden geçebileceğim şekilde bir ampül takıp, anlık olarak ciddi parlaklık elde etmek amacım. Öndeki aracın dikiz aynasına direk vurdurma imkanım olsa o da olur :) Yoksa dağa taşa vurması çok önemli değil. Tek yere ciddi parlaklık versin yeterli.

İnternetten araştırdığımda 1-2 video var, 3-4 tane de led markası var ama videolarda duvara ışık vermemiş çekenler. Yani tespit edilemiyor ampülün verdiği aydınlık. 6000 lümen olarak şu tarz ampüller sök-tak mantığı ile montaj oluyormuş:

https://d114hh0cykhyb0.cloudfront.net/images/uploads/led-headlight-conversion-kit-flexible-tinned-copper-braid-h4.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yahya Akman yazdı:

Çok emin olmamakla birlikte led ampuller muayeneden geçmeyebilirler. Bilginiz olsun.

Mayıs ayında muayene vardı. Sislerde de led ampul vardı geçti. Ama ilk etapta xenon sandılar ben söyledikten sonra kontrol ettiler ve geçti. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Arkadaşlar merhaba
2017 mca titanium 1.6 4k tdci aracıma philips lumiled 6000k taktırdım. İzlenimlerim şöyle:
1. Kısa farlar problemli oluyor. Bixenonlarda mercek olduğundan dolayı aydınlatma dağılmıyor. Ancak led xenon diye tabir edilenlerde mercek yoksa dağılıyor. Gökyüzüne kadar aydınlatma sağa ve sola anormal aydınlanma gibi. Haliyle karşıdan gelen epey söyleniyor. Ben kısaları söktürdüm.
2. Uzunlar müthiş. Eğer arkadaşların dediği gibi karşıdan uzunla gelen bi vatandaş varsa çakın uzunları ışık görmüş tavşan gibi kalıyorlar.
3. Sislere taktırmak tamamen far bütünlüğü içindi deneyecek fırsatım olmadı ancak karanlık ortamda uzun ve sisleri açtığımda sanki gün doğmuş gibi oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Merhabalar, Benim aracım Focus 3 Tit-X. Bi-xenon far var ve uzunların sarı yanmasından hoşnut değilim.

https://tr.aliexpress.com/item/2-x-Auto-Headlight-Bulb-H7-LED-Tailor-made-High-Power-96W-9600lm-Xenon-White-6000K/32809910179.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.BitSbi

Bu ampüllerden alıp uzunlara takmak istiyorum. Sormak istediğim bi-xenon ve bu ampül uzunlarda görüş kaybı yaşatırmı. Takmak için herhangi ek bir aparata ihtiyaç yok gibi duruyor. Birde bu ürün sizce arıza ışığı yakarmı

Teşekkürler.

Ali Erhan Güven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

arkadaşlar 2012 focus trend aracıma led zenon taktırmak istedim Fakat 4 marka denedim hiçbiri uyumlu olmadı. photon bile arıza ışığı yaktı

uzun farlar da led zenon çalışıyor fakat kısa farlarda arıza ışığı yakıyor. sizce hangi marka almalıyım led zenon kullanan varmıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Hakan Top yazdı:

arkadaşlar 2012 focus trend aracıma led zenon taktırmak istedim Fakat 4 marka denedim hiçbiri uyumlu olmadı. photon bile arıza ışığı yaktı

uzun farlar da led zenon çalışıyor fakat kısa farlarda arıza ışığı yakıyor. sizce hangi marka almalıyım led zenon kullanan varmıdır.

araba, almanız gerektiğini yeteri kadar söylemiş bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
9 dakika önce, ismail soner can yazdı:

2015 yeni kasa trend x aracımın kısa farlarından memnun degilim gece hic adınlatmıyor aldıgm kişi sonradan degisdirmis galiba kısalarda iyi aydınlatan hangi marka tavsiye edersiniz acaba ?

GE ultralight 130 kullaniyorum oncesinde fabrika cikis philips vardi her ikisi de halojen GE den cok memnunum tavsiye ederim. Led ya da farkli bir ampul denemeyin hem karsidan gelen hem de yagisli havada sizin icin riskli olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Serdar Beylice yazdı:

GE ultralight 130 kullaniyorum oncesinde fabrika cikis philips vardi her ikisi de halojen GE den cok memnunum tavsiye ederim. Led ya da farkli bir ampul denemeyin hem karsidan gelen hem de yagisli havada sizin icin riskli olur. 

karsıdan gelenler icin led  denemiyecegim saten peki bu GE nin omru nekadar acaba ?  genelde hep philips ve osramı karsılasdırmıslar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.