Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 ile 3 buçuk karşılaştırması test sürüş izlenimleri

Olcay Sert

Önerilen Mesajlar

haftasonu yeni focusu test edelim dedik

ve genel izlenim olarak

koltuklar daha sert ve bana daha az sarıyor gibi geldi

süspansiyonlar bariz iyi

ses yalıtımı ise bildiğin s60 olmuş, dizel olmasına rağmen benim benzinli kadar anca motor sesi alıyor

yağlı ps ise tam anlamıyla mükemmel benim arabada arada bit titreme oluyor az gaza basınca bunda böle bişi olmadı

ses sistemi 2012 ile aynı bi değişiklik göremedim. 

sync 2 resmen çoşmuş sesi ne kadar bozsamda beni anlamayı başardı :)

test bittikten sonra aynı parkuru bide kendi arabamla gezdim farkları bu şekilde yazdım.

bunun üzerine acaba focus 3 ler için iyi bir ses yalıtımı yapan yer varmıdır diye merak içindeyim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sürekli kasa değişimi olayını yapan firmalara ayar oluyorum. Başka ülkeleri bilmem ancak bizde al-sat yapıyorsan ya da on yıllarca arabana binmiyorsan çok kötü bir durum ortaya çıkıyor. Ufak makyajlar eyvallah...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

haftasonu yeni focusu test edelim dedik

ve genel izlenim olarak

koltuklar daha sert ve bana daha az sarıyor gibi geldi

süspansiyonlar bariz iyi

ses yalıtımı ise bildiğin s60 olmuş, dizel olmasına rağmen benim benzinli kadar anca motor sesi alıyor

yağlı ps ise tam anlamıyla mükemmel benim arabada arada bit titreme oluyor az gaza basınca bunda böle bişi olmadı

ses sistemi 2012 ile aynı bi değişiklik göremedim. 

sync 2 resmen çoşmuş sesi ne kadar bozsamda beni anlamayı başardı :)

test bittikten sonra aynı parkuru bide kendi arabamla gezdim farkları bu şekilde yazdım.

bunun üzerine acaba focus 3 ler için iyi bir ses yalıtımı yapan yer varmıdır diye merak içindeyim

ses yalıtımı ile ilgili olarak el beceriniz var ise ben kendi aracıma uyguladım bariz faydası oldu 

ön çamurluk içlerine bitüself  ön davlumbazlara firex 

kapı saçlarına içerden bitüself kapı pandizotlarının arkasına firex

arka koltuk altı + bagaj alta bitüself üstüne firex 

arka çamurlukların iç taraflarına bitüself davlumbazlara firex

bagaj kapağı iç tarafına bitüself  pandizotunun iç tarafına firex malzeme uyguladım

işlem uzun zaman alıyor fakat %80-90 oranında işe yarıyor .

bitüself ürün ebatları bir rulo 20cm x10 m bir rulo 2 çamurluğu focus 3 hb için yapıyor yani toplamda 4 rulo  bitüself alsanız yeter.

firex biz iki arkadaş aldık rulonun yarısı fazlasıyla yetti .

bitüself 55 tl x 4 =220

firex için 135 tl verdim 

355 tl masrafla ses yalıtımın yaptım ama ciddi zaman alıyor bilginiz olsun .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ses yalıtımı ile ilgili olarak el beceriniz var ise ben kendi aracıma uyguladım bariz faydası oldu 

ön çamurluk içlerine bitüself  ön davlumbazlara firex 

kapı saçlarına içerden bitüself kapı pandizotlarının arkasına firex

arka koltuk altı + bagaj alta bitüself üstüne firex 

arka çamurlukların iç taraflarına bitüself davlumbazlara firex

bagaj kapağı iç tarafına bitüself  pandizotunun iç tarafına firex malzeme uyguladım

işlem uzun zaman alıyor fakat %80-90 oranında işe yarıyor .

bitüself ürün ebatları bir rulo 20cm x10 m bir rulo 2 çamurluğu focus 3 hb için yapıyor yani toplamda 4 rulo  bitüself alsanız yeter.

firex biz iki arkadaş aldık rulonun yarısı fazlasıyla yetti .

bitüself 55 tl x 4 =220

firex için 135 tl verdim 

355 tl masrafla ses yalıtımın yaptım ama ciddi zaman alıyor bilginiz olsun .

Bi pazar günü ayirsam yeter diye dusunmustum bituself gerçekten yariyormu ozellikle puturlu yolda giderken önden gelen ses için. Bide lastikler 3 yıl 45000 den beri ustundeler önce turanzalari nokian ile degistirecegim yada baska yumusak hamurlu lastikle hala rahatsız ederse eger sizde faydasını girmus iiseniz bituself olayına girmem gerek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bi pazar günü ayirsam yeter diye dusunmustum bituself gerçekten yariyormu ozellikle puturlu yolda giderken önden gelen ses için. Bide lastikler 3 yıl 45000 den beri ustundeler önce turanzalari nokian ile degistirecegim yada baska yumusak hamurlu lastikle hala rahatsız ederse eger sizde faydasını girmus iiseniz bituself olayına girmem gerek.

Bu uygulamayı yapmıştım, belki faydası dokunur. 

http://www.focusclubtr.com/topic/9450-mondeo-mk4-araç-iç-ve-dış-ses-yalıtım-uygulamaları/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bi pazar günü ayirsam yeter diye dusunmustum bituself gerçekten yariyormu ozellikle puturlu yolda giderken önden gelen ses için. Bide lastikler 3 yıl 45000 den beri ustundeler önce turanzalari nokian ile degistirecegim yada baska yumusak hamurlu lastikle hala rahatsız ederse eger sizde faydasını girmus iiseniz bituself olayına girmem gerek

valla benim zaman vardı :D sadece tek lastik davlumbaz vs 4-5 Saat sürdü bilginiz olsun .kesinlikle işe yaradı her araca binen ne kadar sessiz diyor arkadaşlarımında var aynı araçtan lastik konusunda 3-5 fazla verin michelin alın yumuşak hamurludur ...ikinci tercihim goodyear olurdu ...kolay gelsin .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.