Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

fiesta otomatik far

Anıl Semerci

Soru

merhaba,

ben biraz titiz ve detaycı bir kullanıcı olduğum için şu otomatik far olayına takmış durumdayım ve size danışmak istedim.

farlarımızı auto fonksiyonunda bıraktığımızda tünele girdiğimizde kısa farları yakıyor bizi uğraştırmıyor değil mi tamam güzel adamlar yapmış ancak gece arabanıza bindiniz kontağı çeviriyorsunuz kısalar pat yanıyor ve kısalar açıkken marşa basmak zorunda kalıyorsunuz, herkesınde fark ettiği üzere farlar bir gidiyor bir geliyor araba çalışıyor, bu ampülün ömrü için zararlı bi olay yani bunu araba çalıştıktan sonra yanacak şekilde dizayn etmek bu kadar mı zor, sırf bu yüzden auto fonksiyonunu kullanmıyorum. ampülün bir anda kesme olasılığıda artıyor.

herhangi bir yazılımla bunu araba çalıştıktan sonra yanacak şekilde ayar yapabilirmiyiz bilgisi olan var mı acaba?

Anıl Semerci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ford yapmadığı sürece yazılımla yapılacak bir şey değil. Yani seçenekler arasında yok. Yeni kasaya koyarlar, focusta var. Eğer pahalı bir ampul kullanmıyorsanız sırf bu yüzden kullanmıyorsanız kullanın derim, 5 sene gideceğine 3 sene gitsin, geçenlerde iki tane standart osramı 25tlye aldım bauhaustan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben bunu anlamadım. tünele girdiğimizde de pat diye yanıp pat diye sönüyor. O ne olacak ? 

Benim torpidoda 1 çift yedek All season H7 ampul var (osram mı philips mi ne ? ) Bir şey olursa onları takarım. 

Zaten ford arabaya dandik bir gündüz farı bile koymamış otomatik farlarla idare ediyoruz otoparkın içinde . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ama hiç akşam binmedim dermiş bir de :P 

:) Binmiş olmalıyım. Ama şunu da söyleyebilirim. 11 yıl, 130 bin km.dir ford kullanmışım şimdiye kadar, henüz hiç ampul değiştirmedim :) 

Yalnız c-max, Anıl'ın söylediği gibi çalışıyor, yani araç çalışınca farları açıyor (anahtarsız çalıştırma olduğu için belki de)..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

:) Binmiş olmalıyım. Ama şunu da söyleyebilirim. 11 yıl, 130 bin km.dir ford kullanmışım şimdiye kadar, henüz hiç ampul değiştirmedim :) 

Yalnız c-max, Anıl'ın söylediği gibi çalışıyor, yani araç çalışınca farları açıyor (anahtarsız çalıştırma olduğu için belki de)..

Focus ta kontak açarsak eğer farlar yanıyor.Marş basarken kapatıp geri açıyor abi.Ha kontak açmadan marş bassak? Olabilir aslında bu da bir çözüm.Sonuçta araba akıllı bir zararı sanırım olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 3,5 ta anahtarı takınca zaten yanmakta olan ufak karşılama ışığı devam ederken 1-2 saniye sonra kısalar yanıyor . 

Sizde anahtarın 1 2 3 falan pozisyonları olmadığı için şanslısınız demek ki ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 3,5 ta anahtarı takınca zaten yanmakta olan ufak karşılama ışığı devam ederken 1-2 saniye sonra kısalar yanıyor . 

Sizde anahtarın 1 2 3 falan pozisyonları olmadığı için şanslısınız demek ki ? 

biz POWER tuşuna basıyoruz, arkamıza yaslanıyoruz :) DRL, Bixenon hepsi kendi kendine takılıyor :smiley2k:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.