Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford, Frankfurt Fuarı ve Öncesi - SUV & AWD - Avrupalı Edge

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Frankfurt fuarı yaklaştıkça firmalardan haberler gelmeye başladı. Ford bugün, SUV geleceği hakkında bilgiler verdi, birlikte inceleyelim.

• Ford önümüzdeki 3 yıl içinde 5 adet yeni veya yenilenmiş SUV ve Crossover çıkartmayı planlıyor, başlangı ise gelecek yıl başında Edge ile başlıyor, Avrupa Edge fuarda tanıtılacak ayrıca hemen aşağıda fotoğrafları mevcut.
  • Ford'a göre 2016 sonunda satılan SUV sayısı 2013'e göre %200 oranda artacak.
  • Ford bu yıl sonunda Kuga'yı ve EcoSport'u güncellemiş olacak. (Makyaj değil) Kuga gizli çekimi için tıkla
  • Ford, AWD (Akıllı dört çeker) sistemini 2016 başı itibarıyla 8 modelinde sunacak ve firma 2012'ye göre Awd tercihlerinde %50 artış bekliyor. (Anket yaptırtmış)

Kuga'daki güncelleme dokunmatik ekran; detayları burada ve EcoSport detayları burada

Avrupalı Edge'de AWD standart sunulacak Edge'nin detayları burada

Fuar'dan başka neler gelecek bakalım...

Ford2015_IAA_Edge_001.thumb.jpg.90c6e70dFord2015_IAA_Edge_014.thumb.jpg.9bcab425Ford2015_IAA_Edge_013.thumb.jpg.e7b46e05Ford2015_IAA_Edge_015.thumb.jpg.3bf7df11Ford2015_IAA_Edge_003.thumb.jpg.349ef1a7Ford2015_IAA_Edge_005.thumb.jpg.3fee416bFordIAA2015_awd_overview_EU.thumb.jpg.34FordIAA2015_awd_take_rate_EU.thumb.jpg.aFordIAA2015_suv_awd_segment_EU.thumb.jpg

CD segmentindeki yeni araçlar bu şekilde...

Ford2015_IAA_CD-Car_Lineup_001.thumb.jpg

Bunlar da özel ve gizli videolar :)

Suv Ailesi

AWD Ailesi

Segment Gelişimi

SUV Tasarımı

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...

edge nin ön ve arka tasarımı gerçekten olmamış bilmiyorum begenen vardır lakin diğer modellerin ön ve arka tasarımlarına kıyasla edge biraz oldu bittiye gelmiş gibi hayır anlamadığım şu normalde ford tasarımcılarının çıkardığı işler genel itibarı ile takdire şayanken bazen böyle kötü şakalar yapıyorlar neden acaba yeni fiesta hakkında da benzer yorumlara yer vermiştim

örneğin sis farı ve çevresi tasarımı; yani çoğu modelde bu işi iyi yapmışken ( mondeo,yeni focus ) ecosport edge vee efsane mustang ın sis farı tasarımı bence tampon üzerinde eğreti gibi durmuş   yani estetik açıdan kıyasa vurursak bence tucson un sis farı cevresi tasarımı daha dinamik ha diğer özelliklerde edge belki fark atar ama neden böyle bir detayda geri kalsın ki 

peki edgenin o arkadaki durgunluk veren boş-düz-tasarım yoksunu bagaj kapağı nedir öyle arkada güzel iki stoptan başka birşey yok araç önden sinirli karakterde arkadan mütevazi fransız ruhu ben anlam veremedim bu tarz modellerin dinamik yapıları çok önemli sadece far ile de olmuyor bu bir tasarımcı olarak böyle düşünüyorum

bu arada yeni kuga bayağı yakışıklı suv araç düşünüyorum bir kaç aydır eşimle skoda kodiaq hakkında yoğunlaştık ama kuga da kuvvetli bir alternatif olabilir       yine bayağı yazdık :)  neyse son olarak bi in out yapalım naçizane ;)

IN

FOCUS

KUGA

MONDEO

RANGER

MUSTANG ( %90)

OUT

EDGE

GALAXY

ECOSPORT

C MAX (ESKİ TASARIMA İHANET OLMUŞ BU )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.