Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sürekli akü bitmesi

semih yılmaz

Soru

2011 model 2012 ocak ayı trafiğe çıkışlı 1.6 ecoboost aracım henüz 25.000 kmde. Aracı aldığımdan beri yaklaşık 10 kere akü tamamen bittiği icin yolda kaldım. Her kontrolde serviste herhangi kaçak olmadığını söylediler. Aracı az kullandığım için şarj olmadığını söylediler. 1 yıl önce akü garantiden değişti. Şimdi tekrar akünün bittiğini akünun degismesi gerektigini soylediler. Araç uzatılmış garantide olduğu icin akü garantiye girmiyormus. Sizce az kullanimdan 3.5 yılda 10 defa akü tamamen bitip yolda kalmam ve bu sürede 2 akü değiştirmem normal mi. Ayrıca varta akü taktirmami önerdi servis. orjinal ford akü 65 varta 64 ampermis ama daha fazla voltaj üretiyormuş. Sizce varta taktirsam sıkıntı olur mu hem biraz daha ucuz forddan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aracınıza sonradan takılan multimedya cihazı, şarj soketi vs gibi bir cihaz takıldı mı? Aracınızda kaçak akim var sanırım. Sonradan takılan cihazlarınızı kontrol ediniz . Araç normalde 10 dk sonra tüm araç elektriğini keser.

--32 dakika sonra eklendi--
Benimde aku bitik, arastirip "su marka model iyidir" diyen var mi ?
Benim ecoboost'a almıştım fiyatı ve performansı iyidir . Tavsiye ederim 20161003_085510-01.jpeg.ddaa0f5e9f225b54883cf57cb858d248.jpeg
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 minutes ago, Cem Boneval said:

Ben de aynısını kullanıyorum, 278x175x175, yani uyumlu.

Şimdilik gayet iyi.

2 senede servisten alinmis akuyu nasil bitirdim bilmiyorum. 1 haftada iki kez takviye yaptik. Acaba sarja falan mi versem diyorum aklim kaliyor. Yolda durup yazilim atiyorum. Atarken yari yolda birakirsa ECU 'ya baybay derim aci olur.

Servet Ö. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

2 senede servisten alinmis akuyu nasil bitirdim bilmiyorum. 1 haftada iki kez takviye yaptik. Acaba sarja falan mi versem diyorum aklim kaliyor. Yolda durup yazilim atiyorum. Atarken yari yolda birakirsa ECU 'ya baybay derim aci olur.

bence işi bilen bir yerde şarja takın ama 2 sene az bir zaman değil üreticiler artık öyle ayarlıyorlar ki şu anda gördüğüm max 3,5-4 yıl gidiyor aküler, 30 yıl babam bu işi yaptı bitik denilen arızalı denilen birçok akünün şarjı bittiğini gördüm.Aracın şarjı ne kadar düzgünse ömrü de o kadar uzun olur.Eskiden aküler bayağı uzun giderdi 11 yıl giden akü görmüştüm Elazığ iklim şartlarında.Eğer takviye yaptıktan sonra belli km yol yaptıktan sonra kaçak yokken 1 veya max 2 gün boşalıyorsa akünüz ölüdür.Ama akü belli bir süre gidiyor tekrardan boşalıyorsa sağlamdır.Sizdeki gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Sormadınız mı farkı neymiş [emoji4] 

Fark olmadığını ben çok net biliyordum. İlk akünün uyumlu olduğunuda. O yüzden hiç sormadım. Servisin işine karışmayım dedim. değişim sonrası SS gene çalışmadı [emoji4]

--2 dakika sonra eklendi--
Niye ki?
EFB ve CCA (soğuk marş akımı 700A, ki istenen >600.
Neyse canım, yenisi hayırlı olsun.

BB değil AC olması lazımmış :)
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.