Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Saldırgan Köpeklerden Nasıl Korunursunuz? (Sokak köpeği veya Diğer)

Süleyman Özen

Önerilen Mesajlar

Çocukken ninemin öğrettiği bir dua galiba tekerlemeye benziyor emin değilim ama gerçekten işe yarıyor, saldırıya geçmiş olan köpek / hayvan arkasını dönüp gidene kadar bunu söylüyorum ve dönüp gidiyor, kesinlikle aklınızda bulundurun, belki bileniniz de vardır.

Le kat le kat lam lam le kat

Feci di ya kıvrılda yat

Anandan kör doğdun kör yat

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bildiğim duaları okumaya fırsat vermeden ayağıma yapıştı gecenin karanlığında hoşt bile diyemedim,

korku filmi gibiydi aniden çıktı karşıma,

bu benim ikinci oldu hayatında bir insana kaç kez köpek ısırır ki benim alışkanlık oldu desek yeridir,

ben bu köpeklerden korunma konusunda beceriksiz olduğumu farkettim.

Adem Kazıl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle sopa biber gazı falan işe yaramıyor. Bu köpek kaçıran düdükler vs faydalı olabiliyor ama işe yaramadığı da oluyormuş. 

Genellikle sert bir hoşşt veya yüksek bir sesle bağırma ;  yerden veya bisikletten bir şey alıp onlara atma hareketi de etkili olabiliyor. 

Kaçmak genelde çözüm değil. Çünkü sizden hızlı koşuyorlar sadece yokuş aşağı iseniz asfaltta iseniz kaçış denenebilir.  

Eğer inerseniz muhakkak bisikleti köpeklerle aranıza alın. Yani size saldırırlarsa köpeğin ilk teması bisikletinizin soğuk demiri ile olsun. 

1-2 köpek sorun değil ama videodaki gibi büyük sürüyse çok korkutucu. 

Ben de evin önünde bisiklet kullanıyordum artık bıraktım sayılır. Yaşlı ve iri köpekler beni tanıyor ama gençler hep havlayıp saldırıyor . Bıktım gibi bir şey. 

En son çarşamba akşam çıktım daha 7 km olmadan eve girdim önce bir kediye saldırdılar sonra bana havladılar.canım sıkılıyor.  Bizim sitedeki köpekseverler bunları acaip besliyor tutuyor o yüzden anadolu yakasının her yerinden köpekler bizim sitenin oralara toplandı. 
Geçen sene Fuaye migrosun orada bana saldırdılar. Etrafta bir sürü insan var ama en az 10 köpeklik sürü. Bağırdım çağırdım fayda etmedi. Başıbüyük asfaltına basıp kaçmaya başladım. Hızım 40-45 km civarlarında olmasına rağmen  epey bir takıldılar. 1-1.5 km aşağıda peşimi bıraktılar. Ne korktum..  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.