Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Saldırgan Köpeklerden Nasıl Korunursunuz? (Sokak köpeği veya Diğer)

Süleyman Özen

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.

Gördüğünüz üzere soru basit.Bu soruyu peki neden sorar birisi derseniz onu da belirteyim.

Spor amaçlı bisiklete binmek moda biliyorsunuz :)

Bende bu amaçla kendime bir bisiklet aldım ve dün akşam çıktım yollara.

Ama hesapta olmayan bir şey var.

Kask tamam,eldivenler,sırt çantası,suluk,pompa,alet edevat..hepsi tamam.

Ama köpeklerin bana bu kadar uyuz olacağını hiç tahmin etmemiştim.Sahipli sahipsiz fark etmiyor.

Acaba bende mi sorun var.Hepsi havlıyor arkadaş.

Var mı bildiğiniz bir yöntem ?

Ben yutupta bunu buldum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dedemde görüntü olarak şunun aynısı vardı, işe yarıyomu dedim denemiş yarıyomuş.

http://www.hepsiburada.com/actto-kopek-savar-keko-tj-3008-ultrasonik-kedi-kopek-kovucu-p-OUTACTTOPET0219400

tabi bu bisiklet için pek uygun değil. Ya sürekli çalışacak bir şey lazım yada el altında bir yere monte edilecek bir şey lazım.

Birde bence bu tip cihazları kullanmak iyi değil, biz duymasakta köpek için işkence oluyor sonuçta. Bildiğim kadarıyla dönen tekerleğe uyuz olup saldırıyorlar durunca giderler. Beni atvde kovalamıştı kaçayım derken takla atmıştım, takla atınca susup gitti :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5) Köpeklerle vahşi hayvanlarla nasıl başa çıkıyorsun? Güvenliğini nasıl sağlıyorsun?

Köpekler saldırdığında bisikletten inip üzerlerine doğru koşuyorum.  Onlarda ne olduğunu anlayamıyor kaçıyorlar. Çadırın içindeyken hayvanların etrafımda gezdiğini duyuyorum. İki ayaklı olmadığı sürece onlarında bir tehlikesi yok. İki ayaklı olanlar için yanımda bıçak ve göz yaşartıcı sprey taşıyorum

http://www.gurkangenc.com/tr/sik-sorulan-sorular

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi ki köpekler bunu iç güdüsel olarak yapıyor eminim.Kendi bölgelerini falan koruyorlar heralde.

Geçen 5 ay kadar önce eşimle temiz hava alalım diye gittiğimiz Validebağ korusunda ciddi ciddi köpeklerin saldırısına uğradık.

Köpeklerden çok korkmam ve hayvanları da severim.Ama, eşimle bir ay sonra çocuk bekliyoruz yani hanım hamile.

O anımı anlatamam.Etrafta kimse yok.Artık kendimi siper ettim ve topuk..

O günden sonra ben de köpeklere karşı bir tedirginlik oldu.

Yalnız bizim hanım iyi koşuyomuş cidden :)

Dedemde görüntü olarak şunun aynısı vardı, işe yarıyomu dedim denemiş yarıyomuş.

http://www.hepsiburada.com/actto-kopek-savar-keko-tj-3008-ultrasonik-kedi-kopek-kovucu-p-OUTACTTOPET0219400

tabi bu bisiklet için pek uygun değil. Ya sürekli çalışacak bir şey lazım yada el altında bir yere monte edilecek bir şey lazım.

Birde bence bu tip cihazları kullanmak iyi değil, biz duymasakta köpek için işkence oluyor sonuçta. Bildiğim kadarıyla dönen tekerleğe uyuz olup saldırıyorlar durunca giderler. Beni atvde kovalamıştı kaçayım derken takla atmıştım, takla atınca susup gitti :D 

Teşekkür ederim tavsiye için.Denemekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence de durunca gideceklerdir.

Herkesin farklı tecrübeleri vardır elbette saygı duyuyorum ama köpeklerin harektsiz duran ya da kendi halinde yürüyen bir insana, ciddi bir sorunları yoksa, saldıracaklarına pek inanmıyorum. Şahsi algılamayın lütfen. Dediğiniz gibi belki bir alanı korumak gibi bir niyetleri vardır. Sahipli başıboş köpekler bu açıdan bence daha tehlikeli.

Uzun yıllardır tanıdığım tanımadığım bir çok sokak köpeğini besliyorum bu zamana kadar da herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Üç sefer de ısırıldım ama hepsinin çeşitli nedenleri var ve köpeklerin genelde can havliyle yaptığı şeyler. Örnek olması açısından birinde köpeğin sıkışan ayağını kurtarmaya çalışıyordum.

Tavsiye olarak yanınızda biraz mama taşıyabilirsiniz. Hatta Migros'ta dostluk maması diye bir ürün vardı 1 tl'ye satılıyordu. Hala var mı bilmiyorum. Eğer bisikletteyseniz panik olduğunuzu göstermeden bisikletten inip sakince yürüyerek geçmeye çalışabilirsiniz.

Tabi bunlar benim kişisel tecrübe ve fikirlerim. Hayvanlar da insanlar gibi çeşitli huy ve karakterdeler. Umarım bir sıkıntı yaşamazsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence de durunca gideceklerdir.

Herkesin farklı tecrübeleri vardır elbette saygı duyuyorum ama köpeklerin harektsiz duran ya da kendi halinde yürüyen bir insana, ciddi bir sorunları yoksa, saldıracaklarına pek inanmıyorum. Şahsi algılamayın lütfen. Dediğiniz gibi belki bir alanı korumak gibi bir niyetleri vardır. Sahipli başıboş köpekler bu açıdan bence daha tehlikeli.

Uzun yıllardır tanıdığım tanımadığım bir çok sokak köpeğini besliyorum bu zamana kadar da herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Üç sefer de ısırıldım ama hepsinin çeşitli nedenleri var ve köpeklerin genelde can havliyle yaptığı şeyler. Örnek olması açısından birinde köpeğin sıkışan ayağını kurtarmaya çalışıyordum.

Tavsiye olarak yanınızda biraz mama taşıyabilirsiniz. Hatta Migros'ta dostluk maması diye bir ürün vardı 1 tl'ye satılıyordu. Hala var mı bilmiyorum. Eğer bisikletteyseniz panik olduğunuzu göstermeden bisikletten inip sakince yürüyerek geçmeye çalışabilirsiniz.

Tabi bunlar benim kişisel tecrübe ve fikirlerim. Hayvanlar da insanlar gibi çeşitli huy ve karakterdeler. Umarım bir sıkıntı yaşamazsınız.

Sokak kopeklerini bende cok beslerim ,zarar aksine yararlari bile cok olmustur:) candir sonucta ve dediginize katiliyorum ,abes durumda kalmadikca saldiranini gormedim.yavrusu ,mamasi vs vardir havlar o ayri ancak yine de bir suru basibos kopek var ,dikkatli olmali

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motor kullanırken bu sebepden kaza yapıp ölen insanlar var. Ayrıca köpeğin sizle kesişme noktasını hesaplayıp size bakıp,havlarken kesişme noktasına koşabilmek gibi bir özelliği vardır. Genelde motorlu bir araçta duruma göre hızı arttırmak veya yavaşlayıp tekrar arttırmak çözüm olarak öneriliyor. 

Geçen gün televizyonda biri yaya olarak gözlerine bakarım, saldırırsa ensesinden yakalarım diyordu. (yerse) Enseden yakalanmak (anneleride o şekilde taşıdığı için) sakinleşmelerini sağlıyormuş. Büyük köpeklerin çene gücü elle mücadele edilemeyecek kadar fazla oluyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Köpekler belli saatlerde gerek bölgesini korumak gerekse içgüdüsel avlanma dürtüsü ile taşıtta ve dışında insana yönelebiliyorlar.
Saldırıyorlar terimi genellikle ağır kaçar.
Çoğunlukla ürkütmek amaçlı havlayarak üzerine ve yanında koşmak davranışını gösteriyor ve ısırma amacı taşımıyorlar.
Bununla beraber daha saldırgan oldukları bir kesim var, mesela çöp toplayıcılar, ayyaşlar, tinerciler vb. Yani kendilerine göre bir seçim kriterleri var. Hatlar karışırsa bazen masum bir bisikletliye de zor anlar yaşatabiliyorlar.
İnsanın duyamayacağı frekanslarda yüksek ses üreten cihazlar köpekleri rahatsız ediyor ve caydırıyor, ama bu saldırmayacakları anlamına gelmeyebilir her zaman.
Yürüyüş yolunda çok var, nadiren hedef oluyorum olursam da genelde tempomu değiştirmeden yürümeye devam ediyorum ve pek oralı olmuyorum.
Bu durumda onlar için cazibemi yitiriyorum sanırım. Sadece iri bir yavru ayağımı ısırma teşebbüsünde bulundu ve bu yüzden caydırıcı hafif bir tekme yedi.
Ancak bir konuda uyarayım: Köpeğin gözünün içine bakmak meydan okuma ve düşmanca davranış olarak algılanır ve saldırganlık artar, göz kaçırmak gerek. Ayrıca 25-30 kg'lık saldıran bir hayvanı hangi babayiğit ensesinden nasıl kavrayacak şaşarım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.