Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Michelin CrossClimate İzlenimlerim

Hakan G.

Önerilen Mesajlar

Merhaba. Bugün yeni jant ve yeni lastiklerimizi taktırdık ve CrossClimate yeni bir lastik olmasından dolayı diğer kullanıcılara faydası dokunması amacıyla buradan kullanıcı deneyimlerimi ve deneyimlerinizi paylaşalım diyorum. Eski lastikler 225 40 18, takılanlar ise 205 55 16.

Fiyat: 

Ben tanesini 250 TL den aldım ancak internette çeşitli sitelerde 220 TL ye kadar bulunabiliyor.

Ses:

18'' jant ve 2 yaklaşık 4 senelik lastiklerden sonra haliyle ses kesildi. Eskiden bariz bir uğultu vardı, artık sadece motor sesi var.

Konfor:

Konforda artış oldu. Kasisleri ve çukurları daha az hissettiriyor artık.

Performans:

Daha performansı kıyaslayacak kadar yol yapmadım ama (belki de psikolojik olarak) kalkış ve çekişlerde aracın rahatladığını söyleyebilirim. 

Kış performansı içinse haliyle daha bir şey söyleyemeyeceğim. Ancak lastikler severe_snowflake.gif  simgesi ile geliyor. Yani kış lastiği mecbur olan araçlar taktığında cezadan yırtabiliyor. Lastiklerin birkaç yerde incelemesinde üstün bir kış lastiği performansı göstermediği ancak karda da tatminkar sonuçlar verdiği söylenmiş. Kar yağınca hep beraber göreceğiz.

Genel olarak yaz - kış lastik değiştirmek istemeyenler tarafından seçilebileceğini (ki benim için bu da seçimlerimde önde gelen şeylerden biriydi) ve çok fazla kar olmayan yerler için uygun bir lastik olabileceğini düşünüyorum.

1.jpg

11910662_10153578587269413_98240153_n.jpg

32DE7DBADCFC8556F9C0CF2AEF6FA90E (1).jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Paylaşım için teşekkürler, güle güle kullanın. 

Yazın yaz lastiğinden kötü kış lastiğinden iyi, kışın kış lastiğinden kötü yaz lastiğinden iyi olacağı kesin. Kuş değil deve de değil bakalım devekuşu olabilecek mi?

şska bir yana aşırı zorlanmadıkça iklim şartlarına uygun performans göstereceğini düşünüyorum  Sınırda zorlanabilir, onun da çözümü sınırları zorlamamak  

Yeni deneyimleri paylaşamaya devam lütfen, denek olarak seçilmiş bulunmaktasınız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazın yaz lastiğinden kötü kış lastiğinden iyi, kışın kış lastiğinden kötü yaz lastiğinden iyi olacağı kesin. Kuş değil deve de değil bakalım devekuşu olabilecek mi?

şska bir yana aşırı zorlanmadıkça iklim şartlarına uygun performans göstereceğini düşünüyorum  Sınırda zorlanabilir, onun da çözümü sınırları zorlamamak  

Yeni deneyimleri paylaşamaya devam lütfen, denek olarak seçilmiş bulunmaktasınız. 

aklıma takılan... neden daha büyük ölçülerde bu lastik yok? 

performansından yana bir çekince mi var yoksa sadece ticari amaçlı alınan karar mı? bizim 215-50-17 için var ancak 18 inch için yok diye biliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çoğu yerde testlerin 40 derece altında yapıldığından dolayı özellikle güney bölgelerde yazın güzel performans gösteremeyeceği söylenmiş. Şu an Manisa'dayım. Sıcaklık çoğu zaman 35 40 derece civarı, ancak şu ana kadar bir performans düşüşü, ya da fren mesafesinde artma görmedim. Ancak sanırım bu biraz da benim kullanış biçimimle alakalı. Çünkü dediğiniz gibi sınırları zorlamayı sevmem, süratle aram da iyi değildir. Genelde limitler altında kullanırım arabayı. Ancak boş bir yolda fren performansını test etmeyi düşünüyorum. Özellikle sıcak bir günde.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın; kışı hafif geçen İstanbul sürücüsü olarak max 5-6 süren kar yağışlarında da arabayı çıkarmak için bu modele geçmeyi düşünüyorum; deneyimlerinizi mutlaka duymak isterim...

Gerçek bir kış lastiği performansını göstereceğini sanmıyorum ve de beklemiyorum da ancak 3pmsf ve m+s damgalı olduğundan ortalama bir kış lastiğinden alınan performansı göstereceğini düşünüyorum. Tabii şimdi kar yağmasını beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok. Ancak şöyle test sonuçları da mevcut:

@Yakup Çağatay En alttaki resmi ilk iletiye eklersen sevinirim.Ben düzenleyemiyorum zaman geçtiği için.

Hakan G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maalesef bu kopyalanamıyor :) Fotoğrafları iletirseniz bunu eklerim ama; lakin zaten ilk sayfada çok da gerek yok :) 

Dilerseniz özel mesaj atın fotoları veya diğer eksik olan 18'liği mesajınıza ekleyin yeter. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün araç derecesinin 34 dereceyi gösterdiği bir zamanda kendi çapımda fren testi yaptım. En yüksek 80 km/sa hıza çıkarak frenlere asıldım ve hiç abs devreye girmeden çok kısa bir mesafede durdum. Birkaç defa da 60 ila 80 km hızlarda tekrarladım bunu. Bu lastiklerin fren mesafesi de beni tatmin etti. Tıpkı bir yaz lastiği gibi. Tabii acil bir durumda intikal mesafesini de hesaba katmak lazım vs...

Özet olarak kuru asfaltta fren mesafesinin gayet iyi olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
1 saat önce, Teoman Saraç said:

Sanırım bu indirim sadece bu ölçüler için geçerli, bende Crossclimate almak istiyorum ama 15" lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyatı uygun görünce zaman zaman yaptığımız dağ kaçamaklarında başkasını muhtaç olmamak için ben de sipariş verdim, bakalım Antalya'nın kaygan asfaltında işe yarayacak mı?  Zaten ne zamandır denemek istiyordum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.