Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Michelin CrossClimate İzlenimlerim

Hakan G.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Murat Karaman yazdı:

tecrübe ve görüşlerini alabilirmiyiz

1. Ben anlamlı bir fark görmedim, oynarsa da bir iki ondalık oynar.

2. Hayır, ama ben sesi çok ciddiye alan biri değilim. Sertliği dışında fark yaşamadım.

3. Kesinlikle olur. Hele ki fazla km yapılmıyorsa, üçüncü kışı da çıkarır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22.12.2016 - 14:55 tarihinde, Murat Karaman yazdı:

Lastik üzerine yeni başlık açmamak adına bu başlık altından sormak istedim     İstanbul kışında hafta sonları haricinde aracımı kullanmıyorum. Yazlık -kışlık almaktansa kışın acil durumlarda ya da bunaldık gezinti yapalım durumlarında Crossclimate'in yeterli olacağı forum ve test videolarında var. Fakat henüz şu sorulara yanıt bulamadım ;

1. Yaz mevsiminde tüketimi ne kadar etkiler? 

2. Yine yaz mevsiminde lastik sesi rahatsız edici boyutta mı?

3. Diyelim bir kış sonra yaz gördü ikinci kış performansı yeterli seviyede olur mu? (ağır kış şartları olmayan yerleşkede) 

Uzun süredir kullanan arkadaşlar tecrübe ve görüşlerini alabilirmiyiz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim 

Yaklaşık 1 sene oldu, 15000 km kullanıyorum. 

1.Tüketim farkını hissetmezsiniz.

2.Michelin primacy kadar sessiz bir lastik.

3.İnşilerde virajlarda ön taraftan yanal kayma tedirgin etmeye başladı. (o da zorlarsanız) Karlı ve buzlu zeminlerde çekişi ile ilgili şuanda bir problem yok. Cem Bey'in dediği gibi 3. kışı bile çıkarır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim Ramazan bey cevaplar için. İş yerinde arkadaşım 2 hafta önce 1200 tl ye aldı

Araçlarımız aynı o da kısa sürede olsa olumsuz yorum yapmadı. Lakin o ne kadar çok kullanıyorsa aracını ben de bi o kadar az kullanıyorum. Kararsızlık en kötü karar olma durumunu yineliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün Saklıkent tarafına gittim, gerek ıslak, gerekse karlı ve kar çamurlu, gerekse toprak ve çamurlu yollarda mükemmel performans verdi. 

Abartmadan yazıyorum hayran kaldım. 

Hala buzu bekliyorum :)

Bu arada düzgün ince parke yolda ciddi bir uğultu yaptığına da tanık oldum.

Ama çok nadir rastlanan bir yol kaplaması.

Ciddiye almaya değmez. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bugün Isparta civarında sürekli karda 150 km kadar yol yaptım. Kar çamurundan buza her türlü zeminde deneme şansım oldu.

Gözlemlerim @Ramazan D. kardeşimin bir yıl önceki izlenimleri ile örtüşüyor.

Çekiş sorunu hiç bir zeminde yok.

Normal eğimli yollarda da sorun yok. Belki çok dik rampalarda sıkıntı olabilir, ama o da istisnai bir durum olabilir.

İz sürme de her zeminde çok başarılı, buzda kontrollu bir önden kayma söz konusu.

20 cm basılmamış karda sorunsuz ilerlemek mümkün.

En zayıf olduğu alan frenleme, ama bu da zaten zemin özellikleri nedeni ile genelde sorun, ABS'yi biraz fazla kullanıyor, dikkatli fren yapmayı gerektiriyor, ki bu da kar sürüşü için genel düsturdur.

Sonuçta bence güvenilir ve çok yeterli bir lastik, hele ki yaz performansının düzeyi ile oranlanırsa mükemmel demek yanlış olmaz.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yıl kış mevsimi çok kötü sürprizlerle geçiyor Cem abi . İstanbul'da bile en az olan yerde 40 cm civarı kar var(120 cm kadar olan merkezi yerlerde var)

Çalıştığım kurum önünde orta derece eğimli ,altı sert kar-buz karışımı üzeri sulu erimiş kar olan yolda Kışlık lastiklerin bile işe yaramayıp ,zincir takarak çıktıklarını izledim bütün gün .. Hal böyle olunca şuan için en iyi lastik benim için ayakkabılarım :)

Tecrübe paylaşımları için teşekkür ederim lastik hakkında araştırma yapanların işine yarayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.