Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bijon Anahtarı Nerede?

Kubilay İstanbullu

Soru

Arkadaşlar Nisan 2015 te sıfır Ford Focus Trend X model bi focus sahibi oldum, aracımdaki bijon anahtarını merak edip aradığımda bir türlü bulamadım, ya ben bulamadım ya ford sıfır araçlara bijon anahtarı koymuyor ya da ford gürbaşlar bayi sıfır araçta olması gereken bijon anahtarını sıfır araca koymadı. Sizden bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

kriko'nun içinde üstadım ... ilk bakışta kriko'nun parçası sanılabiliyor, bukalemunluğa özenmiş diyebilirim.  admin'imizde o kriko ve bijon anahtarının (yeni tip) resimleri vardı diye hatırlıyorum. üşenmez ise mesaja ekler (bence) üşenirse de ... eklemez ... öyle bir adam yani  :) 

ek : ama sıfır araçlardan sırf terör olsun diye bijon anahtarlarını araklamak iyi fikirmiş ... beğendim bunu. (bkn.aklımızda bulunsun) 

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar Nisan 2015 te sıfır Ford Focus Trend X model bi focus sahibi oldum, aracımdaki bijon anahtarını merak edip aradığımda bir türlü bulamadım, ya ben bulamadım ya ford sıfır araçlara bijon anahtarı koymuyor ya da ford gürbaşlar bayi sıfır araçta olması gereken bijon anahtarını sıfır araca koymadı. Sizden bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

forumda detaylı resimleri var ararsanız çıkar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Engin Şahiner said:

focus 3 bijon anahtarına asla güvenmeyin yolda kalırsınız .iki tane aldım orjinal ford ikiside sıyırdı ...

Sökmeye çalıştığınız tekerleklerdeki somunlar havalı tabanca ile mi sıkılmıştı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Engin Şahiner said:

bijon anahtarı istetmenin tam altında .kriko ve çeki demiri ile birlikte .köpük bir pakette ..

Teşekkürler :) Onu yukarda iletmiştik zaten ama olsun.

Size sun sormuştum, sıyıran anahtar hakkında;

Sökmeye çalıştığınız tekerleklerdeki somunlar havalı tabanca ile mi sıkılmıştı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Engin Şahiner said:

evet makineyle sıkıldı ama bijon anahtarını elinize aldığınızda bijonu açmayacağını anlıyosunuz. en garanti  T bijon .. kaliteli olması şartıyla..

Orası öyle tabi ki ama havalı tabanca ile fazla sıkılan somun için açmak için yapılmamıştır muhtemelen.

Aklınızda olsun tabanca ile sıktırmayın o zaman sıyırmaz ve kalite kaygınız da kalmamış olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet makineyle sıkıldı ama bijon anahtarını elinize aldığınızda bijonu açmayacağını anlıyosunuz. en garanti  T bijon .. kaliteli olması şartıyla..

Orası öyle tabi ki ama havalı tabanca ile fazla sıkılan somun için açmak için yapılmamıştır muhtemelen.

Aklınızda olsun tabanca ile sıktırmayın o zaman sıyırmaz ve kalite kaygınız da kalmamış olur. 

Sorun havalı olması değil, kullanılan havanın yada makinanın bi standartı olmaması. Yoksa her yer havalı ile söküp takıyor. Önemli olan doğru torkla sıkılması. Ayrıca gelen anahtar gerçekten fazlasıyla dandik. Heleki somuna tam oturmadan filan yüklenince direk kırılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Engin Şahiner said:

focus 3 bijon anahtarına asla güvenmeyin yolda kalırsınız .iki tane aldım orjinal ford ikiside sıyırdı ...

aynen bende aynı şekilde birkaç kere değiştirdiler. sonunda kendime dışarıdan adam gibi bir tane çelik aldım rahatladım

somunun havalı ile sıkılması söz konusu olmaması lazım . o anahtarın adam gibi çelik malzemeden yapılması lazım. içinde hangi alaşımı belli olmayan tam anlamıyla o dandik anahtarın yerin düzgün bir anahtar konulması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.