Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0ecoboost 100hp- 125e çıkarılabilir mi

Caner Eğin

Önerilen Mesajlar

fiesta 1.0ecoboost 100ps manuel aracım bulunmakta, 125lik fiestadan mekanik olarak parça farklılıklarını getirerek sanki fabrika çıkışı gibi 125beygire sahip olabilirmiyim? böyle birşey mümkün mü acaba, parçaları sanayide ford ile çalışan bir arkadaşa sorucaktımda var mı böyle bişey acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Garantiyi önemsemiyorsanız bunu BTG Maslak'ta yaptırabilir ve keyiften uçarsınız, yalnız böyle minik güçlü araçlarda kaza oranı yüksektir, onu da belirtmeden geçmeyeyim. 

http://www.superchips.co.uk/search?make=9&fueltype=3&model=1&variant=2866

@Kaan Yagizer Üstad Ford bu araca niye 125, 140 ve 182 PS koyuyorsa ondan diye cevap versem vekaleten...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Kaan Yagizer Üstad Ford bu araca niye 125, 140 ve 182 PS koyuyorsa ondan diye cevap versem vekaleten...

cıK ... 1,0 motor malumunuz az-yakar-çok-kaçar mantığı ile üretilmiş bir aşırı beslemeli. Neden bu mantık doğrultusunda üretilmiş bir motor alıp (üstelik ucuza da almıyorsunuz, büyük hacimli abilerinin ötesinde bedel ödüyorsunuz) sonra da bunu upgrade etmeye çalışıyorsunuz? Bu gidip el yapımı kaliteli bir İtalyan ayakkabısına tonla parayı döküp sonra o salon ayakkabısı ile 100 metre yarışına katılabilir miyim? olayını sorgulamak gibi. 

125lik fiestadan mekanik olarak parça farklılıklarını getirerek sanki fabrika çıkışı gibi 125beygire sahip olabilirmiyim? 

olamazsınız dedim ... hala da aynı şeyi söylüyorum. Onun yerine hurdacıdan 2,0 motor alıp transaxe'yi ve aksları uydurmaya çalışın daha kolay. (ve ucuz) söz gelimi gidip 125'liğin turbo'sunu almanız, bunu aracınıza uyarlamanız, ECU ve EGR ve de kat'ı da yeni turbo'ya göre ayarlamanız gerekiyor. Üstelik iş sadece turbo ile de bitmiyor. Aks'lar farklı, manifold farklı, ECU zaten farklı ... vs.vs.

...olmaz işte, pas geçin.

Ama illa benim 1,0'ın beygir gücünü arttıracağım deniyor ise o zaman orjinal parça ile upgrade sevdasından vaz geçip tuning'e yöneleceksiniz.

Aynen @Cem Boneval'ın dediği gibi.  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada başka bir soru 100 ve 125 (ve hatta belki 140) PS versiyonlar arasında yazılım dışında donanımsal bir fark yok diye biliyorum, tıpkı büyük ağabeyde 150 ve 182 PS arasında olmadığı gibi... 

Doğru mu @Kaan Yagizer ağabey? (bkn. adeta köşeye sıkıştırma çabası)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem üstadım ... emme manifold'ları farklı, turbo salyangozları farklı (bir ek valf var mesela) ECU'lar kesinlikle farklı (en azından soketleri + parça numaraları farklı) aks'lar farklı ... neden dersen? Bende an itibarı ile bir tane -sıvanmış- 140'lık var :) bu gün, yarın teslim ederiz ... alttan vurmuş (yol ayrımına) orada biliyorum. 

belki parçaların görsel farklılıkları yoktur (o kadar bilgim yok) ama sistemde parça numaraları farklı ve EPC (Elektronik Parça Kataloğu) söz konusu malzemeyi birbirine referans vermiyor. (Daha triger - kapak vs. noktasına bakmadım ... belki orada da mesela ıslak çalışan triger ... fark vardır)

1,0'ı upgrade etmenin (bence) en iyi yolu bu iş için -kit- vs. yapan 3th.party imalatçılara başvurmak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Garantiyi önemsemiyorsanız bunu BTG Maslak'ta yaptırabilir ve keyiften uçarsınız, yalnız böyle minik güçlü araçlarda kaza oranı yüksektir, onu da belirtmeden geçmeyeyim. 

http://www.superchips.co.uk/search?make=9&fueltype=3&model=1&variant=2866

cem bey benim fiesta powershift şanzumanlı bu chip tuning le tork 245 e çıkacak yanlış bilmiyorsam 250 nm e kadar dayanıyor ama bu konuda siz daha bilgilisiniz bi danışayım dedim  sıkıntı çıkartır mı  acaba?

şimdi baktımda sadece manuel diye yazmışlar yeni farkettim, powershifte yapmıyorlarmı yani bu uygulamayı :(((

Anıl Semerci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.