Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Günün Sözü

Yusuf Çavuş

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...

Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı’yı kullanırlar. 

Giordano Bruno (https://tr.wikipedia.org/wiki/Giordano_Bruno)

Allah rahmet eylesin...

M%C3%BCsl%C3%BCmanlar+peri%C5%9Fan.jpg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı’yı kullanırlar. 

Giordano Bruno (https://tr.wikipedia.org/wiki/Giordano_Bruno)

Allah rahmet eylesin...

M%C3%BCsl%C3%BCmanlar+peri%C5%9Fan.jpg

Müslümanların müslüman ülkelerde perişan olmasi tezini saçma buluyorum.

Hiç kimse Birleşik Arap Emirlikleri nden bahsetmiyor. Katar ,Suudi Arabistan veya Malezya bu tip ülkelerde standartlar o ülkenin vatandaşları için çok yüksek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Metin Deniz said:

Hiç kimse Birleşik Arap Emirlikleri nden bahsetmiyor. Katar ,Suudi Arabistan veya Malezya bu tip ülkelerde standartlar o ülkenin vatandaşları için çok yüksek.

Maalesef bu ülkelerdeki zenginlik genelde kraliyet ailesi başta olmak üzere küçük bir seçkin grubun elinde. Halk ise GSMH ile hiç alakası olmayan bir gelirle idare etmek zorunda. 

Dekora değil sokaktaki gerçek yaşama bakmak lazım. Malezya dışında yazdığınız ülkeleri şahsen gözlemleme şansım oldu.

S.Arabistan, BAE, Katar ve Bahreyn gibi petrol zengini ama eğitimli üst düzey görevli eksiği olan ülkeler de Avrupa ve-hatta ABD'den ciddi maaşlarla iş gücü ithal ediyorlar. 

Dikkat edilmesi gereken gelir düzeyinden çok gelir sınıfları, yani zenginle yoksul arasındaki fark; sıradan vatandaşın hak, özgürlük ve eşitlikten nasiplenmesi, eğitim ve bilgi düzeyi vb.

Rahmetlinin ifadesini de kelimesi kelimesine değil, simgesel olarak okunması ve üzerinde düşünülmesi için paylaştım, anısına saygı ile.

Din odaklı bir tartışma açmak niyet ve arzusunda değilim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu din eksenli bir tartışma haline getirmek istemiyorum ancak koca İslam coğrafyasında petrol zengini olmak dışında herhangi bir vasfı bulunmayan saydığınız ülkeler dışında başka örnek yok mu? Bir de bu ülkelerdeki zengin kesimin yaşam tarzlarının bildiğimiz İslam ile ne alakası var ona bakmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsettiginiz ulkelerin çoğunda çalışan kesim hep dis ulkelerden. Kendileri calismaz ve is verendir. Diger forum uyelerinin belirttigi gibi aradaki fark coktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.