Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

"Herşey dahil" krizi...

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Bence de içinde gezi olmayan tatil hiç de keyifli değil.3 yıl kadar önce Antayla tatilinde her gün abartısız sabahtan deniz keyfi sonra öğle yemeği ve Antalya nın güzel yerlerini gezdik.Hatta abarttık baktık gezecek yer bulamıyoruz çarşı esnafına para harcadık giyim takı tarzı :D .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi ben eş durumundan herşey dahilciyim. Bilmiyorum sizin eşleriniz çalışıyor mu ? Benim eşim üst-insan. Evde 3 tane yarma var. Sabah kalk kahvaltılarını hazırla, giyim kuşamlarını hazırla, küçük yarmaları okullarına bırak, işe git çalış, ciğeri beş para etmez insanların ağız kokusunu çek, pazar-mutfak alışverişini yap, yarmaları al eve gel, yemek hazırla, bulaşığı yıka, en küçük yarmaya ders çalıştır, çamaşır yıka, ütü yap vs vs... 

Yılda 1 hafta olsun ekmek elden su gölden yaşamak istiyor. Eli bulaşığa değmesin, bugün ne yapayım diye düşünmesin diye. Yazlık var ama tüm tatili orada geçirmiyoruz sıf bu yüzden.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya tatil köyü falan ne Allah aşkına? ...ayrıca "Her şey dahil" ne demek? ...daha geçenlerde Setur'dan bi abiye sordum...

- Ahçıyı kesip yiyebiliyor, binaları ateşe verebiliyor muyuz?

- ne münasebet

- Eh...demek ki her şey dahil değilmiş, di mi?

...para harcayacaksanız (illa) Antalya fiyatına Uzak doğu'ya gidin, Bodrum parası ile Anghor Wat yapın ... hebelehübülü otel'de yemek kuyruğuna gireceğinize Mekong deltasında tatlı su yunusları ile birlikte yüzün. Tamam lüks olmayacaktır ama tatil dediğin kafayı kırmak için değil mi zaten?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya tatil köyü falan ne Allah aşkına? ...ayrıca "Her şey dahil" ne demek? ...daha geçenlerde Setur'dan bi abiye sordum...

- ne münasebet

...para harcayacaksanız (illa) Antalya fiyatına Uzak doğu'ya gidin, Bodrum parası ile Anghor Wat yapın ... hebelehübülü otel'de yemek kuyruğuna gireceğinize Mekong deltasında tatlı su yunusları ile birlikte yüzün. Tamam lüks olmayacaktır ama tatil dediğin kafayı kırmak için değil mi zaten?

abi sende "kafayı kırmak" stock değil mi? :yemek:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kafayı kırmak, olmazsa olmazdır ... candır. Karpuzcunun malını satarken "kan çıkmazsa para yok" demesi gibi kafayı kırmadan -tatil- olmaz, kafa kırılmazsa o yapılan tatil değil, başka bişidir  ... dandinidir, tel maşadır :smiley2k:

bkn. tatilde kafayı kıramamış ben (temsili) 

lutfu.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kafayı kırmak, olmazsa olmazdır ... candır. Karpuzcunun malını satarken "kan çıkmazsa para yok" demesi gibi kafayı kırmadan -tatil- olmaz, kafa kırılmazsa o yapılan tatil değil, başka bişidir  ... dandinidir, tel maşadır :smiley2k:

bkn. tatilde kafayı kıramamış ben (temsili) 

lutfu.jpg

saçlar iyimiş ama :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiç herşey manyak dahil tatile gitmedim :yemek:

en azından henüz...

çoluk çocuk olmamasının ve araba kullanmayı çok sevmemin de etkisiyle genelde "road trip" tarzında tatiller yapıyoruz...

ammaaaaa.... gidercem aklımda Voyage var, sanırım torbada ve bodrumda vs. var... çocuksuz olanı (hangisi bilmiyorum) çok iyiymiş :) yarın düğünü olan arkadaşlarım balayı için oraya gidecekler, bakalım onların yorumu ne olacak...

@Yakup Çağatay senin ne işin var herşey dahil otelde, alın sırt çantanızı testuser'la vurun  kendinizi yollara hocam, koy mu gördün hemen çimin, bir bira için, sonra devam km'ler aksın gitsin :sofeer:

Voyage da gecen seneyle bu sene arasındaki tek değişim barda badem yerine tuzlu fstıga dönüş vardı...ama kesinlikle tavsiye ediyorum ben belek ve sorgun daha iyi türkbükü de güzel alışkanlık nedeniyle tercihimiz ama seneye diğerleri olur....

Vallahi ben eş durumundan herşey dahilciyim. Bilmiyorum sizin eşleriniz çalışıyor mu ? Benim eşim üst-insan. Evde 3 tane yarma var. Sabah kalk kahvaltılarını hazırla, giyim kuşamlarını hazırla, küçük yarmaları okullarına bırak, işe git çalış, ciğeri beş para etmez insanların ağız kokusunu çek, pazar-mutfak alışverişini yap, yarmaları al eve gel, yemek hazırla, bulaşığı yıka, en küçük yarmaya ders çalıştır, çamaşır yıka, ütü yap vs vs...

Yılda 1 hafta olsun ekmek elden su gölden yaşamak istiyor. Eli bulaşığa değmesin, bugün ne yapayım diye düşünmesin diye. Yazlık var ama tüm tatili orada geçirmiyoruz sıf bu yüzden.

kesinlikle eşler onu istiyor ama ets turla güzel bir diyalog kurulursa tatilde bile devamlı arayıp sorun varmı diye soruyorlar ısrarla güven veriyor insana devamlı müşterileri olursanız öylleki oda kalmamış arkadaşlara aynı paraya villa verdiler kendim şahidim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sene hariç bir kaç senedir tatile gidebiliyoruz çok şükür. Ben de genelde günü birlik butik yerlerde kalmayı seviyorum. otele bağlanıp kalmak sıkıyor. Nerenin nesi meşhur nerede ne yenir bunları araştırarak geçiriyorum genelde tatilimi.

Yeri gelmişken bir tavsiyede bulunayım: Fethiyenin batı tarafında kargı köyü var. Burada "enver yalçın yörük müzesi" var. Fethiyeden geçipte burada yörük kahvaltısı yapmadan geçmeyin :yemek:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ailecek tatillerde denizi ve kendisi temiz, oda+kahvaltı ancak yakınlarında güzel restaurant lar olan yerleri seçmeye çalışıyoruz.

Geçen yıl gökova-akbük'e gitmiştik, gerçekten harika bir tatildi.

Bu yıl 4 gün MaxxRoyal Golf te kaldım, bugüne kadar gördüğüm en iyi oteldi,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
On 7 Ağustos 2015 10:42:30, Kaan Yagizer said:

- ne münasebet

Havalar soğumuşken konuyu hortlatmak iyi olur, neticede hepimiz tatil ve iyi bir yaşam için çalışıyoruz.

Kaan abiye katılıyorum HD tatiline harcanacak paraya hatta daha uygununa yurtdışı rotalar yapmak mümkün.

Mesela sömestr tatiline az kaldı, yaz mevsimini yaşayabileceğiniz bir Uzakdoğu nasıl olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.