Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 focus 1.6 ti-vct mi 1.0 ecoboost mu?

Önerilen Mesajlar

Merhaba

2 senelik volvo s40 deneyimimden sonra tekrar yuvaya dönüş yapıcam kısmetse.

2015 focus titanium alma evresindeyim.Yanlız yakıt tüketimi açısından motor tercihinde karar veremedim.

Yılda yapılan km: 10000. Yarı yarıya ş.içi ş.dışı.   Ş.içi trafik: orta.  

Aldığım fiyatlar:

1.6 ti-vct tit :   65000

1.0 ecoboost tit : 69500 (ecoboost şuan için tüm ülkede stokta  2 tane gözüküyor)

Sizce hangi motor tercihi etmeliyim?

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam... öncelikle hayırlı olsun.

1.6 atmosferik kullanan bir vatandaş olarak derim ki; "kesinlikle ecoboost al". artık atmosferik motorların modası geçti. ayrıca vergi anlamında da yarı yarıya bir avantajın söz konusu. 

vergi önemli deil deme, bende öyle demiştim ama her altı ayda bir 500 TL'yi çöpe atmak adama koyuyor, çok net!

sözün özü, ecoboost candır... bende bir sonraki seferde eğerki ford alırsam muhtemelen küçük motor bir ecoboost olacaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam... öncelikle hayırlı olsun.

1.6 atmosferik kullanan bir vatandaş olarak derim ki; "kesinlikle ecoboost al". artık atmosferik motorların modası geçti. ayrıca vergi anlamında da yarı yarıya bir avantajın söz konusu. 

vergi önemli deil deme, bende öyle demiştim ama her altı ayda bir 500 TL'yi çöpe atmak adama koyuyor, çok net!

sözün özü, ecoboost candır... bende bir sonraki seferde eğerki ford alırsam muhtemelen küçük motor bir ecoboost olacaktır.

Gözlerime inanamıyorum.Sanırım mutluluktan ağılycam.

Umur Bey 1.0 kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim. 1.6 atmosferikten performans konusunda geri kalır yönü yok ecoboost un. Yıllık vergiden zaten direk avantaj kazanıyorsunuz.Ş içi tüketimde trafiğinizinde orta olmasını düşünürseniz en uygunu 1.0 ecoboost olacaktır. Eminim siz de 1.0 ın turbo sesinin hastası olanlar arasına gireceksiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gözlerime inanamıyorum.Sanırım mutluluktan ağılycam.

Umur Bey 1.0 kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim. 1.6 atmosferikten performans konusunda geri kalır yönü yok ecoboost un. Yıllık vergiden zaten direk avantaj kazanıyorsunuz.Ş içi tüketimde trafiğinizinde orta olmasını düşünürseniz en uygunu 1.0 ecoboost olacaktır. Eminim siz de 1.0 ın turbo sesinin hastası olanlar arasına gireceksiniz.

Eğer ecoboost şuan burdaki bayide olsaydı düşünmezdim bile. Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer ecoboost şuan burdaki bayide olsaydı düşünmezdim bile. Teşekkürler.

Ecoboost şuan yok diye 1.6 atmosferik almayacaksınız sanırım.1 ay beklememek için daha sonra pişmanlık yaşamayın.Teslim süresi veriyorlarsa değerlendirin bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 Ti-Vct kullanıcısı olarak kesinlikle 1.0 Ecoboost derim; Balıkesir nispeten yakın sayılır; aceleniz varsa bir Balıkesir şehir turu yapın; pişman olmazsınız.

Balıkesirdeki araç bixenonlu çıktı. Fiyat 74000 oldu. 

Az bir miktar farkla yaşadığınız şehre tırla teslim yapmalılar 300-400 tl gibi

Bu durumu bilmiyordum teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 dizel kullanıcısı olarak zaman zaman keşke bende 1.0 eb. alsaydım diye iç geçiriyorum.Ah kafam ahh.

Satıcı bana o zaman genelde makine mühendisleri bu motoru istiyor demişti.Adamların var bir bildiği demek ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.