Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Konya - Denizli İstikameti Yol Önerisi?

Ahmet A.

Önerilen Mesajlar

Yaz tatilim için bu Cumartesi hayırlısıyla Ege'ye doğru yola çıkacağım.

Konya'dan Denizli'ye giderken hangi güzergahı kullanmamı önerirsiniz?

Yol durumu olarak hangi rota daha iyidir?

Özellikle @Cem Boneval abi bu istikametin yarısından da olsa gitmiştin sanırım Isparta yolu düzgünmüdür şuan, önerin ne olur :)

111_zpsqdmnjc5g.jpg

Ahmet A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim önerim resimdeki olur. Ama göllerin kıyısı daha manzaralıdır. İyi bir alternatif. 

Şu anda en önemli sorun çakıl çeteleri, nerelerde aktifler hiç bilmiyorum, anlık baskınlar düzenliyorlar çünkü....

konden.GIF

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Acelemiz olmadığından manzara için göl kıyısını tercih edeceğim gibi duruyor. Tabi çakıllardan pişman olmamak ümidiyle...

Osmaniye- Didim istikametini 3'e böldük küçük paşamız için.

Konya -Denizli şehir gezileri ve gecelik konaklamalarının ardından Didim'e geçeceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Ahmet A.

Yalıkavaktayım. Her sene gittiğim yol.

Yola gelince. Haritalardan güzargah çizdirirsen, 3 seçenek çıkar. Isparta tarafından epeydir gitmedim ama eskiden zift sorundu. En iyi yol az uzar ama konya, Afyon , dinar, denizli. Afyon dan sonra denizli tabelasını görene kadar, izmir tabelası takip ediliyor. Az kısa olsun dersen, akşehir, çay ı geç sola dön, direk dinar a çıkar. ..Cem abi nin haritasındaki mavi yol, bilader genelde afyon a kadar çıkar... Ben hep bu yolu kullanırım. Akşehir civarı 5 yıldır olduğu gibi yol yapımdan tek yönden devam eden bölge var. Cuma akşamı konya dayım. Cmts yola çıkacağım yazmışsın. Cmt yada pazar konya daysan görüşebiliriz. Slm 

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çakıl çetesi nedir tam olarak ? 

Devletin sıcakta geçici çözüm üretmesi mi yoksa cidden çete mi var :blink: :wacko:  

Birincisi, 12 yılda yapılan toplam 17 bin kilometre duble yolun sadece beşte biri uzun ömürlü asfalt. Bizzat Ulaştırma Bakanı, iktidarları döneminde yapılan duble yolların yüzde 80’inde 2-3 yıl dayanan sathi kaplama kullanıldığını itiraf etti. Bunun hem maliyeti normalden dört kat fazla, hem de sürekli milyarlar harcanarak yenilenmesi gerekiyor. Yani astarı yüzünden pahalı. Aynı güzergâhtaki yolun yeni bir bölümü için ihaleye çıkma sürecinde, daha önce bitirilmiş olan bölümü çöküyor, yarılıyor.

İkincisi, kaynağı bulamadım ama ihaleye gidildiğinde kullanılacak çakıl miktarı gerçek miktarın iki katı gösteriliyor, ödemeler buna göre yapılıyor, ama malzeme çıkışı yarısı kadar yani gerçek miktarda oluyor deniliyor. Aradaki haksız kazancı da birileri paylaşıyor. Yazılanların yalancısıyım, ama bana gerçek dışı gelmiyor.

Üçüncüsü zift çakıl yöntemiyle yaratılan tehlike ve oluşan zarar ancak kapsamlı bir çete işi olabilir. Kara mizahi yaklaşım...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahmet kardeşim, eşi ve ufaklık Yiğit ile geldi, görüştük.. bu sefer ki kısa oldu, umarım gelecekte ki didim yolculuklarında burası hep uğrak yeri olur ve daha uzun süreli görüşürüz.. bizim tatil dönüşüne de rastlayınca, biraz acele oldu..  tşk ler..

DSC_0109-a2.thumb.jpg.20408b69801bc474c5

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.