Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.6 Ecoboost nasıl gerçekten 182 PS olur

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...
4 dakika önce, Özer Aksu said:

Günaydın iyi haftasonları herkese, sprint booster ve k&n işine gireceğim de bu sprint booster focusa uygun modelini bilen var mı ecobustculer

Nerden alacaksin ki? Mert'de vardi sanirim. O olur sana.

Ha yok firmadan alacaksan, arabayi soyle al.

O da degil fantazi yapar sahibinden alirim diyorsan kodunu hatirlamiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nerden alacaksin ki? Mert'de vardi sanirim. O olur sana.

Ha yok firmadan alacaksan, arabayi soyle al.

O da degil fantazi yapar sahibinden alirim diyorsan kodunu hatirlamiyorum.

Mert satmış sanırım . Nereden alacağım meçhul ?sahibinden'e bulaşmak istemiyorum. Btg Maslakta varmış oraya belki uğrarım ordada 650 tl imiş .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Özer Aksu said:

Mert satmış sanırım . Nereden alacağım meçhul ?sahibinden'e bulaşmak istemiyorum. Btg Maslakta varmış oraya belki uğrarım ordada 650 tl imiş .

Ordan alicaksan modelini falan napican. Uygununu verirler zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ona bulasmam, ordan almam pahali, yahu bi karar ver.

İkinci el almak tercih sebebi tabiki. 650 700 tl vermek bütçeyi zorlar ama bulamazsam BTG Maslaktan alacağız el mahkum . Bu arada onlarda BMC hava filtreleri var K&n ile kıyaslamak gerekirse hangisi alınır .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Özer Aksu said:

İkinci el almak tercih sebebi tabiki. 650 700 tl vermek bütçeyi zorlar ama bulamazsam BTG Maslaktan alacağız el mahkum . Bu arada onlarda BMC hava filtreleri var K&n ile kıyaslamak gerekirse hangisi alınır .

Merttekini kaçırmayacaktın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Sanırım bir aydan fazla oldu k&n hava filtresini takalı. Özellikle Cem bey'in yorumunun almamda çok etkili olduğunu da bu arada belirteyim.

İlk etki olarak lastiklerin çok kolay patinaja düşmesini gözlemledim. Bu durumun kış lastiklerine has bir durum olabileceğini, hava filtresi değişimden önce çok zorlamadığım için farkında olmadığımı düşündüm.

Geçen hafta yaz lastiklerimi taktım. Goodyear f1 asymmetric 2 225/45/17 Bu lastikleri tanıyorum, 3. viteste zorladığımda 4000-4500 devir arasında patinaja düşüyordum geçen sene. Bu sefer 3000 devir sonrası sürekli patinaja düşmeye başladı, asr ışığı disko moduna giriyor resmen. Eyvah lastikler yattığı yerde sertleşti galiba, daha bir sezon kullandım yine mi lastik değiştireceğim diye düşünmeye başladım.

Dün OBD-II soketine taktığım adaptörü kurcalarken aklıma dashcommand programı geldi, bu program aracın harcadığı gücü hp cinsinden anlık olarak verebiliyordu. E-5 de ilerlerken bir ara gaza asıldım 185hp gördüm, tehlike yaratmamak için fazla zorlayamadım. Hımm acaba daha fazla çıkar mı bu diye dürtmeye başladı şeytan efendi. Bu gün alabileceğim max hp gücünü test etmek istedim ve ettimde. Zaten o yüzden yazdım bu kadar yazıyı :) 211 hp max değere ulaştığını gördüm. Yok artık! evet bende öyle dedim. Ecudan gelen veri ne kadar doğrudur bilmiyorum ama lastiklerin %-1.7 oranında küçük olmasının da etkisi olabilir.Screenshot_2016-04-15-12-51-18.png

Screenshot'da görünen ortadaki POWER yazan alandaki dikey beyaz çizginin ortasında aşağı ok şeklinde bir çentik var. Bu çentik ulaşılan max değeri gösteriyor. (Ekran görüntüsün park halinde aldım, rölantide 2hp güç harcıyormuş)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dasch comandda aracın markası üzerindeki motoru şanzıman vites aralıklarını hp seçeneğini tork ölçüm birimi turbo basınc birimini tek tek düzenleyip yani kısaca programın ayarlarını doğru yapmış iseniz ölçtüğünüz değer doğrudur. fakat 1.6 ecoboost stage 1 yazılımla sizin dediğiniz değerlere ulaşır. stage 1 yazılım +k&n hava filtresi @Servet Özkan:) konunun uzmanını çağıralım ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabayı satmaktan vazgeçince bari uğraşayım dedim, ve ilk olarak filtre siparişi verdim ben de.

Bugün geldi, hemen aşağı inip taktım filtreyi, deneme için bir tur attım etrafta.

Park yerinden çıkar çıkmaz pedal tepkisinin değiştiğini farkettim, 1.6 Ecoboost'larda olan sanki arkadan biri tutuyormuş hissini atmanın ilk adımı oldu sanırım bu iş.

Yalnız filtre 10-15mm kadar uzun eskisinden, yerine oturdu sorunsuzca yine, sorun olmaz umarım.

Üst devirlere çıkamadığım için ses konusunda henüz bir şey söyleyemeyeceğim.

Sabah taze taze uzun yola çıkacağım, özellikle uzun yolda düşük devirde sakin seyrederkenki gaz tepkilerini merak ediyorum, yorumlarımı yazacağım yine buraya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.