Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.6 Ecoboost nasıl gerçekten 182 PS olur

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Bu sorun bende de vardı Goodyear Eagle F1 Asymmetric2 aldıktan sonra böyle bir derdim kalmadı, asla patinaja düşmüyor, gücü daha net hissebiliyorsunuz.

lastik arabanın canı gerçekten, konfor, fren,hızlanma... lastik iyi değilse hiç birinin tadına tam anlamıyla varmak mümkün olmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi ben Antalya'nın güneşte kaynayarak ezilerek cam kıvamına gelmiş asfaltında 1'den 4'e sürekli sarı ışık yakarak gezmeye alıştım. Lastikler henüz 25binde, ancak 35 ve üstü hava basınca üst viteslerde patinaj azalıyor ama o zaman da fazla sert oluyor. Bu gdişle bahara yeni lastik gerekecek. 
Ve evet üçlü modifiye ile 1.6 EB oldukça zevkli hale geliyor, yeterki yağmur olmasın.... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pehey 1.5mm kalmış yazlık lastikler atıldı yerine 5. kışına girecek olan kışlık lastikler takıldı. Servet ne yapsın, araba ne yapsın :)

yokkk..KN 1.5 tdci için budur demeden almam [emoji3] 

Aynı merak etmeyin hocam. Merak ediyorsanız kendi sitelerinden teyit alabilirsiniz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu yüzden ş.içinde s.booster'ı kırmızıda kullanmıyorum kırmızı, uzun yolda çok daha verimli oluyor,

ayrıca lastik ömrü ile ilgili ;

bir arkadaşım aracında süspansiyon ile ilgili arıza arayıp dururken ( kimse hiçbir arıza bulamıyor ) sonunda lastiklerinin 5-6 yıl önce imal edildiğini farkettik, işi nedeniyle arabası kapıda yatıyordu diş derinlikleri gayet iyiydi ama ömür bitmiş tabi, 4 lastik alıp taktık inanın öncesi ve sonrası bana lastiğin ne kadar önemli olduğunu o zaman öğretti.

bu arada konu başlığı lastiklere doğru kaymasın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Merhaba,

1,5 Kuga aracım için filtre yenileme zamanım geliyor. İşin başında maliyeti düşürmek ve az da olsa verim alırım düşüncesiyle  k&n 2993 modelin yağsız tipi olarak tanımlanan AEM AE 20993 için görüşlerinizi rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bende btg maslakta hem sprintbooster ve yazılım yaptırıcam foruma her hangi bir indirimleri var mıdır yada fiyatları nedir ben ikisine 2.000 tl fiyat verdiler ama piyasayı bilmiyorum daha yeni araştırıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bende btg maslakta hem sprintbooster ve yazılım yaptırıcam foruma her hangi bir indirimleri var mıdır yada fiyatları nedir ben ikisine 2.000 tl fiyat verdiler ama piyasayı bilmiyorum daha yeni araştırıyorum

Geçen yıl Ankara'da 1850 TL ye yaptırmıştım kuru düşünürsek normal fiyatı performans olarakta memnunum obdden direk yazılım attıkları için direk yaptırdım sıkıntısız kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

47 dakika önce, Cem Boneval said:

Fiyat normal, benden selam söyleyebilirsiniz Murat Faralyalı Beye, bir de indirim rica edersiniz, isteyenin bir yüzü kara... :) 

anladım söyleyeceğim bakalım artık

51 dakika önce, Serdar yaman said:

Geçen yıl Ankara'da 1850 TL ye yaptırmıştım kuru düşünürsek normal fiyatı performans olarakta memnunum obdden direk yazılım attıkları için direk yaptırdım sıkıntısız kullanıyorum

serdar abi obdden direk yazılım derken ben biraz yabancıyım konulara yeni öğreniyorum^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kokpitin solunda far düğmesinin altındaki göz çıkarılıyor, arkasında OBD (Onboard Diagostics) giriş bağlantısı var, port diye de geçer, bağlantı kablosu ile kontrol ünitesi bilgisayara bağlanıyor, motor yazılımı PC'ye kopyalanıyor, İngiltere'ye gönderiliyor, 10-15 dakika sonra modele uygun yeni yazılım geliyor, PC'den motor kontrol ünitesine kopyalanıyor ve işlem bitiyor. 

Tabii eğer yetkili servis aynı şekilde bağlanıp yazılım güncellemesi yaparsa sizin satın aldığınz yazılım siliniyor. Ancak aynı araca BTG Maslakta yeniden yükletebiliyorsunuz. 

Diğer başlıktaki soruya gelince...

Yanlış yazılım motor ömrünü olumsuz etkileyebilir.

Superchips deyim yerindeyse yumuşak bir yazılım güç ve torku makul düzeylerde yükseltiyor. 

Motor bir şey olmaz. Yani olursa da ömrü olsa olsa %3-5 kısalır, 400 yerine 380 Bin km gider gibi mesela...

Aktarma organları daha fazla zorlanır, ama vahşi kullanmadıkça onların ömründe de olumsuz bir etki olacağını düşünmüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

K&N için veya benzeri açık filtreler için bu tür bez öneririm. Hava geçirir su geçirmez. Aslında focus için pek şart değil yeri su almaya müsait değil.

Örnek firma ve ürün ST için

http://www.outerwears.com/proddetail.asp?prod=20743916

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
4 dakika önce, Doğan Kurban said:

Peki sana soru şu;

Sence 1.0 ecoboost Focus a Kn ve Sb ikilisini takınca sana bu motor ne kadar keyif verir :D

bilmem, hiç kullanmadım ki nereden bileyim... :smiley2k:

ben yazılımlı, kn filtreli ve sb li olanını kullandım... 1.6 dan hiç bir eksik tarafı yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.