Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Windows 10

Önerilen Mesajlar

Benim elimin altında cihaz, toplama masaüstü.

Başlat kısmından kapat deyince dediğim gibi oluyor. Şunu denedim; tam kapandı her şey güç kablosunu çıkardım taktım yine açılmaya başladı. Yine söktüm taktım açılmadı bu sefer.

Değişik bir şey var yani, yazılım donanım uyumsuzluğu olabilir.

Düğme kısımlarına baktım kayda değer bir şey göremedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim elimin altında cihaz, toplama masaüstü.

Başlat kısmından kapat deyince dediğim gibi oluyor. Şunu denedim; tam kapandı her şey güç kablosunu çıkardım taktım yine açılmaya başladı. Yine söktüm taktım açılmadı bu sefer.

Değişik bir şey var yani, yazılım donanım uyumsuzluğu olabilir.

Düğme kısımlarına baktım kayda değer bir şey göremedim.

Oturumu kapat deyip. Oradaki kapatma tuşuyla kapattığında ne oluyor bir dener misin?

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yine açıldı :D Babam bana dediğin de öyle şey mi olur dedim :D

Denerken kapandı ya 3-4 Sn aha kapanıyor dedim, lap diye açıldı.

Oturum kapattıktan sonra da aynı şekilde.

Sanırım Windows güncelleme beklenecek bunun için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki güç düğmesi eyleminde ne tanımlı? Fastboot ve hybrid shutdown ne durumda? Şu menüyü kastediyorum. Tabi masaüstünde az daha farklı olacaktır.

7byNqm.png

Tüm sürücüler yüklü ve güncel durumdalar mı? Windows 10'un tüm güncelleştirmeleri yüklendi mi?

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu bilgisayarda uyku diye bir opsiyon bile yok :D 

Donanımlara baktığımda 2 adet hata var

-Diğer aygıtlar - Video denetleyici (Ne olduğunu bilmediğim için driver gösteremiyorum)

-Insan arabirim aygıtları - HID Non-User Input Data filter (kontrol et dediğimde zaten driver yüklü diyor)

Fastboot ve hybrid shutdown hakkında fikrim yok ayrı şeyler ise.

Güncelleme varmış, onu yüklüyorum şimdi.

Cıks, olmadı yine aynı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hybrid shutdown dediğiniz. Hibernate ile aynı şey ise uyku sayılmaz. RAMi diske yazar ve tamamen kapatır. Açılışta RAMe geri yükler böylece aynı yerden devam eder. Bu yüzden açılması ve kapanması hele disk yavaşsa vakit alır. Ekranda da görünür. Fark etmemek mümkün değil yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hybrid shutdown dediğiniz. Hibernate ile aynı şey ise uyku sayılmaz. RAMi diske yazar ve tamamen kapatır. Açılışta RAMe geri yükler böylece aynı yerden devam eder. Bu yüzden açılması ve kapanması hele disk yavaşsa vakit alır. Ekranda da görünür. Fark etmemek mümkün değil yani.

Windows'un hybrid shutdown dediği şeyi bildiğim kadarıyla hibernation gibi bilgisayarı tamamen kapatmıyor, oturum bilgisini yine her ihtimale karşı hardisk'te tutuyor ancak kullanıcı oturumunu kapatıp. RAM'de temel servisleri tutuyor. Yani kaldığınız yerden devam edemiyorsunuz ve bilgisayar güç tüketiyor. Şurada detaylar var,

http://www.techrepublic.com/blog/windows-and-office/how-windows-8-hybrid-shutdown-fast-boot-feature-works/

Bu bilgisayarda uyku diye bir opsiyon bile yok :D 

Donanımlara baktığımda 2 adet hata var

-Diğer aygıtlar - Video denetleyici (Ne olduğunu bilmediğim için driver gösteremiyorum)

-Insan arabirim aygıtları - HID Non-User Input Data filter (kontrol et dediğimde zaten driver yüklü diyor)

Fastboot ve hybrid shutdown hakkında fikrim yok ayrı şeyler ise.

Güncelleme varmış, onu yüklüyorum şimdi.

Cıks, olmadı yine aynı. 

Video denetleyici harici ekran kartının sürücüsüdür, diğeri de varsa kart okuyucu ya da ses sürücüleri gibi bir şeydir yüksek ihtimalle. Bunların dışında

Komut satırını yönetici olarak çalıştırıp "shutdown -s -f" ile kapatmayı dene bakalım yine yapacak mı? 

Onun dışında herhangi bir windows servisi ya da uygulamada buna neden olabilir ama nasıl anlatırım derdimi onu bilemiyorum. :)

Temiz yükleme ile soruna neden olabilecek servisler denetlenebilir.

https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/929135

Görmeden zor gerçekten... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Windows'un hybrid shutdown dediği şeyi bildiğim kadarıyla hibernation gibi bilgisayarı tamamen kapatmıyor, oturum bilgisini yine her ihtimale karşı hardisk'te tutuyor ancak kullanıcı oturumunu kapatıp. RAM'de temel servisleri tutuyor. Yani kaldığınız yerden devam edemiyorsunuz ve bilgisayar güç tüketiyor. Şurada detaylar var,

http://www.techrepublic.com/blog/windows-and-office/how-windows-8-hybrid-shutdown-fast-boot-feature-works/

Video denetleyici harici ekran kartının sürücüsüdür, diğeri de varsa kart okuyucu ya da ses sürücüleri gibi bir şeydir yüksek ihtimalle. Bunların dışında

Komut satırını yönetici olarak çalıştırıp "shutdown -s -f" ile kapatmayı dene bakalım yine yapacak mı? 

Onun dışında herhangi bir windows servisi ya da uygulamada buna neden olabilir ama nasıl anlatırım derdimi onu bilemiyorum. :)

Temiz yükleme ile soruna neden olabilecek servisler denetlenebilir.

https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/929135

Görmeden zor gerçekten... :)

Hepsini denedim onlar gitmiyor :D Artık her ne ise.

Temiz kurulumla uğraşamam şimdi zaten ayağım kelek :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben daha kurmadım bu 10 u.. hergün diyor, hazır kurayım mı diye..

herkes bir sıkıntı belirtmiş, ben formatlar temiz kurarım ama bir sıkıntı olursa da çıldırırım. dertsiz başıma dert mi alayım.. inşallah vista gibi olmaz akibeti..

biraz daha bekleyeceğim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay temiz yüklemeden kasıt yeniden windows yükleme değil yalnız. Başlangıçta başlatılan servislerin kapatılarak hataya neden olanların bulunmasını amaçlıyor diyelim kabaca. Uğraşmayayım dersen en mantıklısı win 7'ye dönmek gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.