Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Escape / Kuga - İlk Official Fotoğraf

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...

Bu araba ülkemizde Kuga'nın 2'nci nesil tanıtımıyla satışa çıkar tahminimce.

Beklediğim araçlardan biri de yeni Kuga idi.

Kokpit ve arka tasarımı beni hayal kırıklığına uğrattı !

Zira öte yandan ön tasarımını,açılabilir cam tavanı ve pratik bagaj kapağını beğendim.Anladığım kadarıyla şimdiki Kuga'ya göre aracın boyu uzamış ve bagaj hacmi genişlemiş.Bekleyelim bakalım seneyi.

Bu araca 1,6 TDCİ koymazlar mı acaba?

Yeni mondeo'yu çok merak ediyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdik şöyle :) Adamlar üstünü hafiften çizerek şöyle dedi,

Avrupa için biraz daha farklı olacak, Genovayı bekleyin...Ama ahış şahım fark olmaz tabi..kokpit aynı olur..

My ford touch tarzı C-max'a eklenmiş yani tahmin edilende buydu..eskisi gibi :)

Motorlarda Genova'da belli olur abicim... Mart'da felan...

Yeni Mondeo'da o zaman tanıtılacak ve 2013 de sunulacak..Evos benzeri gelecek :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeo alma ihtimalim var.

Ancak şartlarım var;

1.Evos benzeri spor bir tasarım

2.Gerçekten güzel bir kokpit,trim vs.

3.Şimdikenden tamamen farklı bir direksiyon simidi (Şimdikine uyuz oluyorum)

4.1600 CC TDCİ+Powershif Şanzuman

5.Max. 80-85 Bin TL fiyat

Acaba çok mu fazla şey istiyorum ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeo alma ihtimalim var.

Ancak şartlarım var;

1.Evos benzeri spor bir tasarım

2.Gerçekten güzel bir kokpit,trim vs.

3.Şimdikenden tamamen farklı bir direksiyon simidi (Şimdikine uyuz oluyorum)

4.1600 CC TDCİ+Powershif Şanzuman

5.Max. 80-85 Bin TL fiyat

Acaba çok mu fazla şey istiyorum ?

Fiyat pahalı bile :ph34r: Ama olur kesin olur..

Ve efe bey'in demesine göre bomba gibiymiş...Tasarm az çok belli zaten evos gibi olacak..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdik şöyle :) Adamlar üstünü hafiften çizerek şöyle dedi,

Avrupa için biraz daha farklı olacak, Genovayı bekleyin...Ama ahış şahım fark olmaz tabi..kokpit aynı olur..

My ford touch tarzı C-max'a eklenmiş yani tahmin edilende buydu..eskisi gibi :D

Motorlarda Genova'da belli olur abicim... Mart'da felan...

Yeni Mondeo'da o zaman tanıtılacak ve 2013 de sunulacak..Evos benzeri gelecek :P

Haddim olmayarak :( Genova dedikleri Marttaki Cenevre fuarı. Ben bu arabayı uzun zamandır takip ediyorum. Autoexpress beni pek çok konuda acaip yanılttı artık pek bunlara güvenmemeyi öğrendim ama son zamanlarda takip ettiğim avrupa siteleri Ford yetkililerinden bilgiler aldıklarını söylüyorlar. Kugada Escapee göre bazı ufak değişiklikler olacakmış . Mesela şu amerikan tipi (bir miktar Citroen C5i andıran ) sis farları Kugada olmayacakmış, Kugada biraz daha fazla krom olacakmış. Fakat en enteresanı ingiliz kaynaklarının hepsi 1.6 dizelinin olacağından bahsediyor.Artık duyum mu aldılar yoksa şu resmi açıklamadaki "unique powertrains" ten çıkarım mı yapıyorlar anlamadım.. Muhtemelen önden çekiş 1.6 tdci 115 bg ( daha geliştirilmiş olabilir mi?) , manüel vites bir versiyonu olabilir hatta 1.0Tden bile olası diye bahsediyor ingiliz dergileri. Biliyorsunuz bu sınıfın kralı Qashqai yeni 1.6 130luk dizeli ile çok sükse yaptı. BU nedenle Fordun 1.6 tdci koyması bence de muhtemel..

Autoexpress, Vertrek konsepti ilk çıktığında dingil açıklığı güncel Kugadan 100 mm büyük olacak demişti (daha geniş iç mekan ve bagaj için). Ancak ford.com da bu Escapein dingil açıklığı 105küsır inç olarak veriliyor. Bu da tam 2690 mm eder. Size soruyorum bu rakam hangi arabanın dingil açıklığı ???

.

.

.

.

.

.

.

Bildiniz !!! güncel Ford Kuga.

Ford gene eski şark kurnazlığına devam etmiş. Nasıl Kuganın içini eski modellerin harmanı yapmıştı. Şimdi de yepisyeni Kugayı aynen güncel Kuga üzerine oturtmuş (Golf V---Golf VI taktiği). Bu araba aslında güncel Kuganın içine güncel focus içi uyarlanmış - ki Ford bunu 2008de çıkarırken yapmalıydı - ve arka tarafı 8-10 cm uzatılarak Forester-Outlander gibi SUV hali verilmiş bagaj büyütülmüş bir ağır makyaj gibi olmuş.

BUnların hepsine kabulüm ama araba madem güncel versiyon üzerinde o zaman fiyatı ucuz olmalı. Fakat Ford özelde Otosan bunu pahalı yapacak parayı koyacak yer bulamayacaktır gene..

Hafta sonu Los angeleste yaşayan bir akrabam Android telefonundaki Tango uygulamasından beni aradı ve onla beraber arabayı arabayı gezdik içine falan baktık . Amerikalılar o kadar fazla beğenmiyor Ford zorlanabilir. Güncel escape kullanıcıları biraz pikapımsı havası nedeniyle alıyordu, bu şehirli escape onlara biraz ters geldi. Ancak tiguan, CRV Rav4 Tucson falan müşterisinden çalabilir FORD.

Bunu görmeden araba almam diyordum ama artık pek emin değilim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aks mesafesi 3 cm uzun olsaydı fikriniz değişirmiydi :P

yani fiyat artışına makul gözüyle bakar yeni olduğuna kapılırmıydınız ?

1.6 Ecoboost kesin olacak diğer bilgiler için resmi açıklama gelmeden bişey diyemeyeceğim ben...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hafta sonu Los angeleste yaşayan bir akrabam Android telefonundaki Tango uygulamasından beni aradı ve onla beraber arabayı arabayı gezdik içine falan baktık . Amerikalılar o kadar fazla beğenmiyor Ford zorlanabilir. Güncel escape kullanıcıları biraz pikapımsı havası nedeniyle alıyordu, bu şehirli escape onlara biraz ters geldi. Ancak tiguan, CRV Rav4 Tucson falan müşterisinden çalabilir FORD.

Bunu şimdi gördüm, eski escape abd'de taksi olmaktan başka bir görevi yokdu :P işi dışı kötü malzemeye sahipti..

Onlar zaten yerli araçları sevmiyorlar ve almıyorlar hakılalarda eskiler iyi araç değildi..

Şimdi orada daha fazla satış olasıdır benim düşüncem ile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok yok escape çok iyi satılıyor...Dünyanın en çok satılan SUVsi diye reklam yapıyorlar. Hatta Ağustos rakamlarına sahibim.

Tüm dünyada en çok satan ford modeli focus )2.5+3 olarak, singapur şu bu dahil) 77bin, 2. fiesta (sedan+HB hindistan şu bu dahil) 68bin, 3. F-serisi 65bin ve 4. escape 25000.5. transit...

Yani tüm dünyadaki transitten daha fazla NAda escape satıyorlar.

Eski müşşterisinin bir kısmını kaybedeceği aşikar ama japon ve korelilerden çok daha fazla müşteri kapmayı umuyorlar bence.

Benim aklımda başka bir şey var. Şimdi son ÖTV artışı ile 2.0 tdci PS Kuga 110ları buldu sanırım. Yeni kasada bu seçenek 120 falan olur. Yukarıda yazdım 1.6 tdci FWD modelden bahsediliyor ama Martta açıklanacaktır. Tam da o zamanlarda USAda yeni escape satışa çıkmış olacak (avrupada kuga eylülden Önce beklenmiyor) . Şimdi bu arabanın 2.0 tdci ile satılması zor. Fakat amerikada da 1.6 ecoboost PS 4WD olacak...Otosan avrupada Kuga bekleyeceğine martta amerikadan 1.6ları getirmeye başlasa daha iyi olmaz mı ? Arkadaki escape yazısnı burada sÖkerler Kuga amblemi yapıştırırlar oldu bitti. Hatta 1.6 tdci olmayacaksa hiç 2.0 tdci getirmelerine bile gerek yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.