Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Escape / Kuga - İlk Official Fotoğraf

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ben bugün SUV peşinde olsaydım hiç düşünmeden Kuga alırdım, gerek iki çekeri gerek dört çekeri özellikle TrendX donanımla makul fiyatlı.

Ben tüketiminin Focus EB'a göre olsa olsa %20-25 artacağını düşünüyorum, bu da dikkatli kullanılırsa 150 PS düz viteste 9L, 182 PS otomatikte 10-11L civarında olacaktır ki saydığın diğer alternatif markaların hiçbiri benzinlide kolay kolay bundan az yakmaz.

Yani SUV arayanlar için gerçekten iyi tercih, demedi demeyin...

Şimdi burada kavram kargaşası var. SUV ne , crossover ne . Tam ayrılamıyor. İnsanlar SUV crossover ihtiyacı olmadan alıyor. Gerçekten 4çeker ihtiyacı olan adam anca bunu alır . Türkiyede bu sayı aslında az. Sadece biraz moda olduğu için prestij için alınıyor. Dolayısıyla ekstra verilen para zul gelebilir.

Ne denirse densin bu arabanın hakkı 2.0 tdci+powershift . O da el yakıyor.

Kanı belirtmek pek anlamlı olmayacaktır.

Çünkü tüketimi etkileyen faktörleri görmezden gelmemiz zor.

Yaşadığınız şehir, güzergah ve kullanım alışkanlıkları sonucu çok etkiler.

Anlamsız olsa da izlenimlerimden yola çıkarak kanımı yazayım.

Focus 1.6EB fabrika verisi olan 7,6L/100km'yi ben Antalya trafiğinde kendimi zorlarsam tutturuyorum, gamsız kullanırsam %10 üstünde kalıyorum.

Bundan yola çıkarak aynı motora sahip olan Kuga'nın benzer değerler vermesini beklerim. Yani Antalya şehir içi için 10-11L/100km

Bu Ankara'da 12-13, Istanbul'da güzergahına göre 13-14 olabilir ve kimse bunun aksini iddia edemez.

Tüketimi olumsuz etkileyen üç faktör var:

1. EB yük altında fazla tüketebiliyor

2. Standart otomatik şanzıman oldukça müsrif

3. Dört çeker de %10-15 .arttırıyor

Bu faktörler Kuga'da tüketimi olumsuz etkileyecektir.

Bununla beraber iki çeker 150PS EB manüel şanzımanla tüketim endişesi olanlar için performanstan ödün vermeden ekonomi yapmak için birebir. Ve dört çekere gerçekten gereksiniminiz yoksa ve otomatik delisi değilseniz düşünülmeli...

Kısacası Ankara için değerimi revize eder ve 12-13 derim.

Ve eklemek isterim oldukça iri bir SUV kullanıp benzinli motorla düşük tüketim beklemek de pek bir hayalcilik olur.

Kuga sürekli 4çeker değil bir çeşit Haldex. Normalde FWD, çekiş düşünce arka tekere aktarma artıyor. Bunun amacı tüketimi etkilemesin. Çoğu kullanıcının moda diye aldığı için aslında 4çekere pek geçirmeyeceğini düşünüyorum. Yine de ağır ve yüksek araç , kötü şanzımanla epey yakacaktır (sahi ford buna neden powershift koymadı)

AE 1.6 ecobbost AT yorumunda şanzımanı beğenmedi. Birincisi alt devirde şanzıman çok kararsız, rahatsızlık verecek derecede diyorlar. Rampalarda 2 vites birden düşüyor bu da konforu çok olumsuz etkiliyor diyorlar

Son olarak uğultulu çalışıyor diyorlar.

PS olaydı dadından yenmezdi.

O zaman çok tutulur parasını da hakederdi. Bu şanzımanla tam bir muamma.

Birinci nesil KUGA 2.0 tdci 143 bg 4 çeker ve düz şanzımanla 60a alınabiliyordu. O fiyata dudak bükmüştük. Şimdi 1.6 benzinliye en baz donanımda daha yüksek isteniyor ve biz fiyatı beğeniyoruz. Vay anam vayyy

Ankaradasınız yoğun trafikte 11-12 lt olur

Normal kullanım ile 10-11 litrelerde gezer. 14-15 olmaz kolay kolay çok zor.

2.0 180 ps 5 silindir S60 kullanıyorum ist'da onda bile 13 litre ancak oluyor. Düşünün işte.Kullanmayı bilmek ve arabayı tanımak şart

S60 bundan hafif ve alçak. S60la 13 oluyorsa bunla da en az 13 olur derim. H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birinci nesil KUGA 2.0 tdci 143 bg 4 çeker ve düz şanzımanla 60a alınabiliyordu. O fiyata dudak bükmüştük. Şimdi 1.6 benzinliye en baz donanımda daha yüksek isteniyor ve biz fiyatı beğeniyoruz. Vay anam vayyy

S60 bundan hafif ve alçak. S60la 13 oluyorsa bunla da en az 13 olur derim.

Kullanmadan başkasının yorumlarıyla ben yorum katamam fakat fiyat konusunda, eskiden 1.6 üstü vergi bukadar yoktu :)

S60'da 5 ileri çok eski şanzuman var :D 5 silindir ve eski motor 1580 kg (Full donanım 17'')arada 100 kg bile yok.. Yükseklik sürtünme arttırır okey ama şehiriçi ne kadar etkilir muamma zaten şehirler arası az yakıyor.. Teknik bilgi ne ise tutması zor değil artık.

Bu s60'ın teknik verisi 12.8 litre :) Bende 12.5 13 13.5 arası kullanıyorum köprü kullanırken..İş çıkışları felan..Ortalama hız 20'lerde oluyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vergi sisteminin gözü çıksın. 

2.0 litre bu kadar vergi vermesin. Benzin - dizel 3.50 TLyi aşmasın. Çakalım 2.0 tdci powershiftleri ne fıstık olur. 

Ford dibimize tataristana yeni fabrika açıp en baba SUVsi Explorer 3.5 V6 üretip satıyor. Çünkü adamlar alıp yürütebiliyor. Biz de 1.6 SUV alabilmek için 40 takla atıyor 50 kere düşünüyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford dibimize tataristana yeni fabrika açıp en baba SUVsi Explorer 3.5 V6 üretip satıyor. Çünkü adamlar alıp yürütebiliyor. Biz de 1.6 SUV alabilmek için 40 takla atıyor 50 kere düşünüyoruz.

Gelişmiş ekonomilerde böyle oluyor :)  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu muhabbet sonrası dışarı çıktım 10 dk sonra lansman rengi yani yeşil kuga yanımdan geçti iyi mi :)

Ne çabuk değil mi :) Giderken oldukça heybetli yalnız qq hikaye :zha:

This is Ford 

Birde lansman rengi B-Max gelmişti evin altına :D ahaha 

Bu arada birde video eklemek istedim

http://youtu.be/1T1p522UBB8

Birde şunu deseydim ne yapardınız ?

Bu araca 1.6 tdci 125 ps 300 Nm motor konulacak!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup,başlıktaki "Escapa" nın "Escape" olması gerekmiyor mu ?

Gerekiyor. :yeah:

Buarada düşünüyorum da

55 bin liraya Trend x Kuga mı ? 54 bin liraya Focus Titanium 1.6 eb mi diye ?

Babam her türlü Kuga derdi eminim yazın yoklayalım hele :D Ama şu motor'u Titanium ile de getirseler dipleri mi düşer onu merak ediyorum..Sonuçta yok değil alaman'ya da sunmuşlar.İngiliz'lere sunmuşlar bize yok :smiley2k:  

Titanium 1.6 150 ps 4x2 Manuel 61 bin TL  - Tertemiz araba olurdu mis..Tek rakibi Next Gen. Mondeo

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde şunu deseydim ne yapardınız ?

Bu araca 1.6 tdci 125 ps 300 Nm motor konulacak!

Yakup bişey mi duydun yoksa?

İngiliz dergileri baştan beri 1.6 tdci si olacak diyor. 

1.6 tdci FWD düz vites trendX 59bin TL cillop olur 

Yalnız böyle bir şey olursa 1.6 EB 150 ps FWDalanlara yazık olur. Arabanın nikahını almış olurlar..

Gerekiyor. :yeah:

Buarada düşünüyorum da

55 bin liraya Trend x Kuga mı ? 54 bin liraya Focus Titanium 1.6 eb mi diye ?

Babam her türlü Kuga derdi eminim yazın yoklayalım hele :D Ama şu motor'u Titanium ile de getirseler dipleri mi düşer onu merak ediyorum..Sonuçta yok değil alaman'ya da sunmuşlar.İngiliz'lere sunmuşlar bize yok :smiley2k:  

Titanium 1.6 150 ps 4x2 Manuel 61 bin TL  - Tertemiz araba olurdu mis..Tek rakibi Next Gen. Mondeo

Kesinlikle KUga..Zaten focusta da kuga da da EB ala fazla km yapmayacaktır diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız böyle bir şey olursa 1.6 EB 150 ps FWDalanlara yazık olur. Arabanın nikahını almış olurlar..

ahahaha :D :D Doğru ama zaten benzinli alan herkes bunu kabul ediyordur :zha:

Şaka bir yana Ecoboost 150 daha iyi giderdi en baştan beri geleydi ama ve otosan'ın tek nedeni 180'lik ten 1000 lira ucuza verecektik onu alan olmazdı oldu.. Psikolojiyi unutuyorlar eee belkide umursamıyorlar..

tdci hakkında ford'dan birşey okumadım hiç ama mail atacağım haftaiçi, geçen 1.5 eb için yazan kişiye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Navigasyon opsiyonu, tablo bölümde yoktu onun içinde yazmıştım titanium'dan bahsediyorum. Onun için aradılar bugün ve eklemişler şimdi gördüm.

Devrilmeyi farklı yazıda yazmıştım ama onu sözlü olarak da söyledim, şuan onda bir düzeltme yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus başlıklarımız gibi buraya da açıklama yapalım o zaman.

Öncelikle Navigasyon sistemi sadece Opsiyonel sunuluyor hiçbir donanımda standart değil.

Trend X ve Titanium donanımı seçerseniz paket almaksızın cdçalar ekranı renkli değil sony'siz fiestalar gibi koyu tabanlı yeşil gibi rengi yani focus'dan farklı. (3.5 inç)

Selective donanımda ise Sony Müzik sistemi standart sunulmaktadır. (4.2 inç)

Opsiyonlar

Titanium üzerine navigasyon paketi seçerseniz eğer Sony Müzik Sistemi ve Navigasyon sunuluyor (5.0 inç ekran)

Ek olarak Geri Dönüş Kamerası mevcut. Fiyatı 3.250 TL

Selective üzerine navigasyon paketi seçerseniz eğer Navigasyon sunuluyor (5.0 inç ekran) (Sony üzerine yani birlikte)

Ek olarak Geri Dönüş Kamerası mevcut. Fiyatı 2.250 TL

Aracın selective 1.6 4awd selective +Xpaket+tekno paket+nav+panoromik cam olanı buğün ankara başerde gördüm. Eski kuga da vardı dışarıda. Yeni kuga gerçekten internet resimlerinden daha farklı ve güzel göründü gözüme.

Soru :  1.6 4awd titanium+nav+panoromik cam alacağım fiyat verin ama NAV paketli bu donanımda muzik sistemi sony mi? CEVAP HAYIR SONY değil. Emin misiniz? Eminiz...????

1.6 AWD Titanium+NAV paket olan araç gören olur ve müzik sistemini buraya yazarsa çok makbule geçecek..Bence kesin siz haklısınız ama satıcı yok diyor ben bi şey anlamadım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.