Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İstanbul-Alanya arası güzergah ve mola yeri önerisi lütfen...

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Bu yaz tatile araba ile gideyim dedim. Bilmiyorum iyi mi ettim kötü mü bugün öğlen çıkacağım. Saat 1 gibi maltepe çıkışlı bana bir yol önerisi söyleyin. 

TEMe gireyim mi nereden çıkayım. E5ten mi gideyim. 

Evet tecrübelilerden cevap beklemekteyim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cenk abi selamlar...

Ben önceki hafta Kaş-İstanbul yaptım... yaklaşık 830 km yolu 9 saatte geldim. 

güzergahım şu şekildeydi... Kaş, Burdur, Kütahya, Bozüyük, Sapanca, İstanbul şeklinde oldu... bence sizde ankaya gidermiş gibi yaklalık 130 km ilerledikten sonra antalya burdur yoluna dönün... oradan kütahyayı takip edin. ancak sonrasnda sanırım siz burdura değil ıspartaya saparak oradan antalya alanya taraflarına ineceksiniz...

özetle TEM'den çıktıktan sonra yol harika. Bomboş  ve pürüzsüz bir asfalt var. sürekli duble yol formunda.

İyi yolculuklar, iyi tatiller...

Mola yeri olarak ise... ben biraz etçilimdir :) bozüyük taraflarında köfteci yusufun güzel büyük bir dükkanı var tavsiye ederim. afyon taraflarında ise cumhuriyet sucuklarının tesislerinde sucuk yiyip kaymaklı lokum alabilirsiniz :) geçenlerde kaan abiyle hüplettik o lokumları, gerçekten çok lezzetli...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cenk abi selamlar...

Ben önceki hafta Kaş-İstanbul yaptım... yaklaşık 830 km yolu 9 saatte geldim. 

güzergahım şu şekildeydi... Kaş, Burdur, Kütahya, Bozüyük, Sapanca, İstanbul şeklinde oldu... bence sizde ankaya gidermiş gibi yaklalık 130 km ilerledikten sonra antalya burdur yoluna dönün... oradan kütahyayı takip edin. ancak sonrasnda sanırım siz burdura değil ıspartaya saparak oradan antalya alanya taraflarına ineceksiniz...

özetle TEM'den çıktıktan sonra yol harika. Bomboş  ve pürüzsüz bir asfalt var. sürekli duble yol formunda.

İyi yolculuklar, iyi tatiller...

Mola yeri olarak ise... ben biraz etçilimdir :) bozüyük taraflarında köfteci yusufun güzel büyük bir dükkanı var tavsiye ederim. afyon taraflarında ise cumhuriyet sucuklarının tesislerinde sucuk yiyip kaymaklı lokum alabilirsiniz :) geçenlerde kaan abiyle hüplettik o lokumları, gerçekten çok lezzetli...

Hımm sağolasın..TEM açıksa  giriyorum Sapancada Antalya Burdur tabelası mı var ? Sapancadan mı çıkıyorum ?  

Mola yeri olarak AFYON İkbal nasıldrı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

antalya tabelası var... onu görene kadar dümdüz ilerleyin 120-130 km kadar gideceksiniz muhtemelen... tabelayı görmeden dönmeyin bir yere sakın :)

ikbal'i bilemiyorum malesef ama siz afyondan geçmeyebilirsiniz. o yol tercihi size kalmış 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankara istikametinde TEM, Sapancayı geç, Adapazarı kavşağından Bilecik, Bozüyük yönüne dön, Kütahya üzerinden Afyona gel, kesinlikle Ikbalde dur, benim için kaymaklı bir tatlı ye, Antalya istikametine devam, Keciborluyu geçince İsparta üzerinden sahile in.Afyon Kütahya arası sıkıcıdır, gerisi güzel. İyi yolculuklar. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence ikbal çok bozuldu. ben izmire gelirken özdilekte duruyorum, ankaraya giderken isçehisar-köroğlubeli cumhuriyette.

birde antalya-denizli köprüsünün orada cumhuriyet var eskiden varanda oradaydı, güzeldi ama son bir kaç senedir durmadım orada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese teşekkür. 4 yetişkin 1 10 yas  çocuk, bagaj tepeleme dolu. 829 km, mola hariç 9 saat 55 dk. , 5.4 litre tüketim,  84 km hız ortalaması. Yol söylendiği şekilde ispartaya kadar muhteşem. İspaarta antalya arası bir 80 km falan berbat. Antalya mahmutlar arasi iğrenç .2 km de bir ışık var. Nefret ettim yaşamaktan.

Neyse afyon da özdilek karşısında afium var. İkbal orada. Vallahi tandır hala muhteşem 29TL, kaymaklı ekmek kadayıfı hala muhtesem ötesi 10 TL

H. Cenk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese teşekkür. 4 yetişkin 1 10 yas  çocuk, bagaj tepeleme dolu. 829 km, mola hariç 9 saat 55 dk. , 5.4 litre tüketim,  84 km hız ortalaması. Yol söylendiği şekilde ispartaya kadar muhteşem. İspaarta antalya arası bir 80 km falan berbat. Antalya mahmutlar arasi iğrenç .2 km de bir ışık var. Nefret ettim yaşamaktan.

Neyse afyon da özdilek karşısında afium var. İkbal orada. Vallahi tandır hala muhteşem 29TL, kaymaklı ekmek kadayıfı hala muhtesem ötesi 10 TL

Hoş geldin...

Şartlara göre ortalama mükemmel.O kadar kalabalık o kadar saat iyi dayanmışsınız.

Havamız zalim sıcak, kolay gelsin...

Bu arada ısparta - Antalya arası doğası ve virajları ile sürücü için keyiflidir ama hoşlanmadığına göre ya bu şartlarda senin tarzın değil ya da yol yapımı ve mıcır var ki ikisini de anlayabilirim. 

İkbal iyidir, hala vaz geçilmezdir.

İyi tatiller, bakalım dönüşte neler çekeceksiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoş geldin...

Şartlara göre ortalama mükemmel.O kadar kalabalık o kadar saat iyi dayanmışsınız.

Havamız zalim sıcak, kolay gelsin...

Bu arada ısparta - Antalya arası doğası ve virajları ile sürücü için keyiflidir ama hoşlanmadığına göre ya bu şartlarda senin tarzın değil ya da yol yapımı ve mıcır var ki ikisini de anlayabilirim. 

İkbal iyidir, hala vaz geçilmezdir.

İyi tatiller, bakalım dönüşte neler çekeceksiniz. 

hosbulduk abi. Yol berbat çünkü ışıklandırma yok karşıdan gelen uzun yakıyor, micir çok, onca saat kullanmisim. 

dönüşü burdan yapmayacagiz abi salı günü kemere geçeceğiz dönüş kemer antalya burdur yolundan olur sanırım.salı günü sabah antalya da misiniz geçerken size ugrayalim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben en çok Antalya-Alanya arasından nefret etmiştim. Şehirler arası yola kasaba yolu gibi ışık koymuşlar, bir daha Alanya'ya yeni yol yapılmadan gitmem. Bu arada her yerde duble yollar yapıldı ama kıytırık kasabalar ve adım başı ışıklarından bazı yerlerde adam gibi yol almak çok zor oluyor. İzmir Küçükkuyu arası da bu temayülde. Özellikle Burhaniye-Küçükkuyu bölümünde çok ışık var.  

Isparta yolunu eskiden beri severim. Manzarası güzeldir. Karanlıkta geçmek keyif vermez ve ısssızdır. (yani eskiden öyleydi) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@H. Cenk tam da gelecek zamanı buldun, Pazartesi sbah erkenden Istanbul'a doğru yola çıkıyorum. Yolun sonunun geceye denk gelmesi kötü olmuş tabii, o kadar yorgunluktan sonra...

@Engin Uzunoğlu yüzdeyüz katılıyorum. Bizde kavşağa trafik lambası koyarak yetkililer sorunu hallettiklerini düşünüyorlar. Ama kıytırık kasabaların kervan geçmez kıytırık yolları için anayolu 1 dakika durduruyor. Aynı şey Antalya Kemer yolunda da var ve ilginç olan bütün kavşaklarda istikrarlı bir şekilde kırmızıya yakalanıyor olmak. Yani bu kadar başarılı kırmızı dalga nasıl üretiyorlar şaşıyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de sabah tersini yaptım, Lara - Bostancı iskele, İkbal'de sucuklu yumurta bal kaymak ve bir de araba için pitstopu saymazsak net 6 saat.

YB verileri aşağıda...  EB hovardalığı diyelim. 

20150720_122855-01.jpeg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de sabah tersini yaptım, Lara - Bostancı iskele, İkbal'de sucuklu yumurta bal kaymak ve bir de araba için pitstopu saymazsak net 6 saat.

YB verileri aşağıda

EB hovardalığı diyelim. 

haberim olsaydı keşke, saat 10-10:30 civarlarında oradan geçtim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.