Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Çam reçinesi

Önerilen Mesajlar

Malum yaz aylarının gelmesi ile beraber çam ağaçları reçinelerini salmaya başlıyorlar. Her ne kadar çok sokulmamaya uğraşsak da rüzgar gibi etkilerle araca taşınıyorlar. Araç beyaz olduğu için gövde de çok belli olmuyorlar. Ancak özellikle camlarda çok minik su damlacıkları gibi görünüyorlar. Güneşte de iyice kurudukları için hepten sıkıntı oluyor. Fırçasız yıkamayla da çıkmıyorlar. Nasıl yapmak lazım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçen hafta bende yaptırmıştım reçine ve metal tozu pislikleri vardı kil ve ardından boya koruma yapıldı yeni gibi oldu.

Boya koruma konusundan çok emin değilim ama kil uygulamasını ne kadara yaptırdınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Benim de şöyle bir sorum olacak: Arabaya yapışan reçinenin uzun süre üzerinde kalmasının bir zararı olur mu? Görüntüsü haricinde. Daha önce böyle bir şey başıma gelmişti ama yağmurlu havalarda kendiliğinden kaybolmuştu. Bir de bahsettiğiniz kil yöntemini uygulayan yıkama yerleri var mıdır? Yoksa sağanak yağmurları mı beklemeliyim? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Bekir B. said:

Oto yıkamada 5 tl farka cilalı yıkama yaptir durumu söyle bişey kalmıyor bakınız polo :)

Abi o gerçekten bir işe yarıyor mu? Benim gittiğim yıkamacı da 5 TL fark ile cilalı yıkayalım diyor, diğer yıkamacılardan 5 TL ucuza yıkadığı için bende tamam diyip öyle yıkatıyorum. Yani aynıya geliyor. Ama bana sanki numara gibi geldi o iş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Bekir B. said:

Oto yıkamada 5 tl farka cilalı yıkama yaptir durumu söyle bişey kalmıyor bakınız polo :)

Abi 5 tl fark alan bir yıkamacı süngerle yıkamaya da 5 tl fark istiyor mu merak ettim.Cilalı felan hikaye adamın köpüğü aynı bea. Gitti 5 tl gitttiiiii

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Bekir B. said: Oto yıkamada 5 tl farka cilalı yıkama yaptir durumu söyle bişey kalmıyor bakınız polo [emoji4]

Abi 5 tl fark alan bir yıkamacı süngerle yıkamaya da 5 tl fark istiyor mu merak ettim.Cilalı felan hikaye adamın köpüğü aynı bea. Gitti 5 tl gitttiiiii

Zaten sungerle yıkıyor sonra sıkıyor cilayi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende serdara katiliyorum. Cilali yikama adi altinda uc kagit yapiliyor. Cogunun cilali şampuan kullanmadigini dusunuyorum.

Recine icinde yikama esnasinda cikmasi pek kolay degil. Recinenin oldugu bolgeyi daha fazla ovalamasi lazimki kimse ugrasmaz onunla. En guzeli ozanin dedigi gibi kil veya recine temizleyici kimyasallar.

Avm lerdeki oto kuaforleri belki soylenirse recineli bolgelere bu tarz kimyasallarla ufak islemler uygulayabilirler.Ama benzinliklerdeki yikamacilarin pek ugrasacaklarini sanmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Doğan Kurban said:

Abi normal oto yıkamalarda cilalı şampuan yok beeeeaaa. Her arabayı aynı köpükle yıkıyorlar.Denemek için bir kez cilasız yıkat bak anlayacaksın. Ha bazı yıkamacılarda o sistem olabilir

Hafta sonu yıkamacıyla konuştum bu mevzuyu. Benim gittiğim yer sonax bayisi. Cilalı yıkama isteyince, arac kurulamadan önce sonax'ın hızlı cilasını sıkıyorlar. Başka bir esprisi yok. Hatta kutusunu al, bagaja koy, arkadaşlar kurulamadan önce sıksınlar dedi. Kutusu 22 lira, en az 10 yıkama gider dedi. Denemek için yaptırdım, iyi de parladı. Bir dahaki yıkamaya kutuyu almayı düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.