Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

D segmenti , araç seçimi için yardım eder misiniz ?

Aydın Aygün

Önerilen Mesajlar

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Hayırlı ramazanlar dilerim.
Eylül - Ekim ayında alabileceğım , en fazla 82 bin liralık bir araç bakıyorum.

Aslında gönlümde yatan asıl araba f30 bmw 3.20 ED ancak onun fiyatları malum. :(   316 i  ler bile hayal :(

Bunun dışında aklımdaki araçları sizlere söyleyeyim. Benim en fazla hoşuma gideni Citroen DS5.  80 bin lira gibi bir rakama hem dizel , hem oldukça büyük hem de ağzına kadar dolu bir araç. Hem yakıtının az olması hem de iç konsolun kaliteli ve oldukça şık görünümü beni kendisine çekmektedir.
Ancak çevremdekiler  80 bın lira citroene verilir mi diyorlar. Ds5 modeli hiç duymamışlar halbuki.  :)  Sizden ricam DS5 lerin kronik arızaları var mı masraflı araçlar mıdır? Bu konuda fikirlerinizi ve bilgilerinizi isteyeceğim. 

İkinci tercihim ;  2011 - 2012  model  Audi A4 1.8 Tfsi   120 ya da 160 ps farketmez.  
Burada merak ettiğim  Yakıt tüketimi LPG ile ne kadardır , Benzinde İstanbul şehir içinde ne kadardır ?
Herhangi bir kronik rahatsızlıgı var mıdır ? Aldığıma pişman eder mi beni ?

D segmentiyle alakası olmamasına ragmen tamamen merak ettiğim ve görünüş olarak cok hosuma giden fakat hiç bir bilgimin olmadığı bir araçtan bahsedeyim JEEP Compas 2012 sonrası güncel kasa. 2.0 dizel cok fazla bulunamasa da ( sahibinden de suan bir tane var sadece )  Nasıldır sizce ?  2.0 benzinlilerine lpg taktırıp bakılır mı keyfe :)

NOT:  Otomatik vites düşünüyorum. En kötü 4-5 yıl binmeyi düşünüyorum  sorun çıkarmadıkları müddetçe. Lütfen tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada sıyrılan tek otomobil bana göre a4 o da LPG'siz hali ile. Eylül Ekim gibi yine bakarız piyasaya. Kolay gelsin şimdiden

Öğretmenim maaşım belli :) Bu maaşla a4 ün altından kalkabilir miyim ? Bakım maliyeti , kasko bedeli vs. Hele LPG'siz haliyle benzini içer gibime geliyor , bu beni düşündürüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de Audi den yanayım . ben olsam Audi alırdım

DS5'in 1.6 dizel olması burda benim için büyük avantaj. Kaldı ki bu donanımda benzinli 1.8 A4 bu fiyatlara imkansız ötesi. Sanırım DS5 herkes için büyük bir muamma.

Bu arada Compas arkadaşım da alıp lpg ile binmek istediğini söylerdi . oto galerisi var . hoşuma gidiyor diyordu

Arabanın kesinlikle albenisi harika. Ama işte çok uzak ihtimal de olsa yine de seçeneklerim arasında.

Başka D sınıfı araba mı yok halde derim :) Dediğim gibi Eylül gibi bakarız yine

Başka D segmenti araba hoşuma gitmiyor :D Gidenler de pahalı :) Bu arada yukarıda öğretmenim dedim , profil fotoğrafım top sakallı garip gureba :) Üniversite yıllarımdan kalma , profili güncelleyeyim ben :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çevrenizdekiler doğru söylüyor bence citroene 80 bin verilmez 50 binde verilmez..Ben olsam 80 bine volvo s60 1.6D alırdım power shift advance donanım full bir araç ayrıca volvo dünyanın en güvenli araçlarından  citroen ise tam tersi  bazi modelleri plastikten kaportası 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İç konsolunu bi ben mi sevemiyorum bunun :(  Yoksa bu değil de v40 Country alınır sanki :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-karatas-tan-2013-volvo-v-40-cross-country-1.6-dizel-premium-219728401/detay

Çevrenizdekiler doğru söylüyor bence citroene 80 bin verilmez 50 binde verilmez..Ben olsam 80 bine volvo s60 1.6D alırdım power shift advance donanım full bir araç ayrıca volvo dünyanın en güvenli araçlarından  citroen ise tam tersi  bazi modelleri plastikten kaportası 

Evet salt citroen diye baktığımızda öyle. Ancak DS serileri bambaşka boyut. Citroen ambleminden bağımsız değerlendirmek lazım kanımca.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ne olursa olsun citroen ürettiğine göre sonuç değişmez nasil ki volvo dünyanın en sağlam güvenli arabalarını üretiyorsa citroende kalitesiz araçlar üretiyor bu fransız araçları hep tuhaf zaten ne kadar fransız aracı incelediysem bi kalitesizlik tuhaflık (mantıksız bazı tasarımlar )gormusumdur.bi gün peugeot bayisine gittim öylesine araçları incelemeye araçların ic plastik kokusu bile ben kalitesizim beni almayın kalitesiz malzemeden yapildim diye bağırıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ne olursa olsun citroen ürettiğine göre sonuç değişmez nasil ki volvo dünyanın en sağlam güvenli arabalarını üretiyorsa citroende kalitesiz araçlar üretiyor bu fransız araçları hep tuhaf zaten ne kadar fransız aracı incelediysem bi kalitesizlik tuhaflık (mantıksız bazı tasarımlar )gormusumdur.bi gün peugeot bayisine gittim öylesine araçları incelemeye araçların ic plastik kokusu bile ben kalitesizim beni almayın kalitesiz malzemeden yapildim diye bağırıyor :)

Vallahi bilemeyeceğim , bir DS serisi kullananla konuşmak lazım bu konuda :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi bilemeyeceğim , bir DS serisi kullananla konuşmak lazım bu konuda :)

DS5  ikinci elde satarken elinizden çıkarmakta sorun yaşarsınız bence.Tasarım ve  araç içine lafım yok elbette ama  d alacaksanız s60 ,a4 ,mondeo,passat modelleri ağır basıyor.1.6d S60 için çok zayıf kalıyor ,performans tatmin etmeyeceği kesin.V40 ta bakabilirsiniz.

Aksel Samoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

DS5  ikinci elde satarken elinizden çıkarmakta sorun yaşarsınız bence.Tasarım ve  araç içine lafım yok elbette ama  d alacaksanız s60 ,a4 ,mondeo,passat modelleri ağır basıyor.1.6d S60 için çok zayıf kalıyor ,performans tatmin etmeyeceği kesin.V40 ta bakabilirsiniz.

Beni en çok düşündüren nokta da burası zaten. Sorunsuz olursa 4-5 yıl değil bir 10 sene binerim benim için yeterli görsele ve donanıma sahip bir araç. Ancak sorun cıkarttıgı zaman elden cıkarabılır mıyım orası benı cok düşündürüyor , o yüzden bilen bir arkadaş varsa bu araçların huyunu suyunu beni aydınlatırsa cok müteşekkir olacağım.

S60 Yerine V40 Country cok daha ilgimi çekiyor. Zaten baktığım araçların genel özellikleri hemen hemen aynı. 30 yaş hem genç işi hem de aile arabası. S60 - Mondeo - passat bana ağır kaçar. A4 de bu ayarda olmakla bırlıkte aslında gençlerin kulllanımına da uygun. O yönüyle mondeo ve passattan ayrılıyor zannımca. İlgimi çeker araç tipleri suv görünümlü otomobiller DS5 olsun V40 Country olsun bu ayarda. Bir tek A4 bu klasmanın dısında ki  A4 - BMW 3 Serisi ve Mercedes C serisi zaten klasmana tabi tutulmaz , benim gibi ulaşılabilitesi zor olan biri için :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.