Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Otomatik şanzıman problemi

Nadir Köksoy

Soru

2008 titanium model aracımda otomatik vitesde 1 den 2 ye geçerken sanki arabanın altına çalı girmişcesine ses çıkartıyor..
diğer vites geçişlerinde bir problem yok ve sesi herzaman yapmıyor!!

Aklıma yağına bakmak geldi..
yağ çubuğunu çektiğimde yağda ufak mil gibi tortul görgüm.
sanki bir mekanik parçanın tozu gibi geldi bana sorun ne olabilir?
yağ seviyesi normaldi.
bu arada sadece vites düşerken 1 vitese geçtiğinde hafif vuruntu oluyor

Nadir Köksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

üstadım olabilir ... sonuçta hareketli metal parçalarda mikron düzeyinde aşınma olur, bu normaldir. Şanzıman yağ'ı (filtresi ile birlikte) geçen 7 yıl süre içinde hiç değişmedi ise yağ'da da zamanın etkisi ile bozulma/nitelik kaybı yaşanabilir, filtre tıkanabilir vs.

...ben derim ki bir sıkıntı var ise (...ki yazdığınıza göre an itibarı ile var.) olay iyice nüksetmeden servis'e gidin, gösterin. En azından açıp-bakar, kontrol eder ve size olası sıkıntının ne şekilde / kaç para'ya hallolacağını söylerler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

Belki de 2008 yılından beri şanzıman yağı değişmemiştir, servis'e uğrayın ... kuZu'nuza baktırın derim.

Aracın km durumunu, bakım geçmişini bilmeden otomatik şanzıman'ın geçişi gibi bir konuda uzaktan yorum yapmak (bence) pek de sağlıklı olmayacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.