Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araba Üzerindeki metal tozları

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar Arabanın yakınında metal kesme işi yapmışlar ve Arabanın üzerine metal tozu yapışmış çok değil dikkatli bakınca fark ediliyor ama nasıl temizlenir tırnakla metal tozunu çıkartıyorum ama sarılık kalıyor cila yaptırsam çıkarmı veya boya koruma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

metal tozunu çıkarmak için kil kullanın diğer uygulamalar zararlı olabilir.

sarılıklar boya koruma ile geçer büyük ihtimalle. dayım tersaneye yakın çalışıyor arabanın camları dahil her yeri zımpara gibi oluyor sürekli ama kalıcı bir şey olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Iki kere basınçlı ve köpüklü Yıkama yaptırdım ayrı zamanlarda ama çıkmıyor tırnakla zorlayınca atıyor ama sarılığı kalıyor çok aşırı değil dikkatli bakınca anlaşılıyor yıkamacı cila yapalım alır diyor ama şu Kil uygulamasını duymuştum ama Bodrum da kil uygulamasından bi haberler aslında 1 yılı doldurunca boya koruma yaptırsam yeni gibi olur herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Iki kere basınçlı ve köpüklü Yıkama yaptırdım ayrı zamanlarda ama çıkmıyor tırnakla zorlayınca atıyor ama sarılığı kalıyor çok aşırı değil dikkatli bakınca anlaşılıyor yıkamacı cila yapalım alır diyor ama şu Kil uygulamasını duymuştum ama Bodrum da kil uygulamasından bi haberler aslında 1 yılı doldurunca boya koruma yaptırsam yeni gibi olur herhalde.

eğer kil bu işi yapıyorsa boya koruma yapamaz..boya korumanın yaptığını kil zaten yapar.(leke çıkarma adına). ben geçen aldım kil ama henüz uygulamadım, yaz tatili dönüşü ince ziftleride çıkarması için sonbahar cilasından önce uygulayacağım.. bunu aldım

http://www.hepsiburada.com/turtle-wax-yuzey-temizleyici-kil-100-gr-fg6695-p-OTDGFG6695

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kil yüzdeydeki normal yıkama ile çıkmayan pislikleri çıkartmada kullanılır, boya korumanın ilk adımında zaten kil yapılması lazım yüzeyi her türlü yabancı maddeden arındırmak adına, sonrasında eskiden kalma alışkanlıkla pasta denilen işlemde temiz yüzey pürüzsüz hale getirilir, ve en son cila denilen işlemde bir önceki adımda oluşturulmuş temiz ve pürüzsüz yüzey korumaya alınır. Sizin aracınızda kil yapılmadan boya koruma yapılırsa, en iyi ihtimalle tozlar araç üzerinde kalır, kötü ihtimalde pede geçerler ve vernik üzerinde dairesel çizikler oluştururlar.

Kili kendiniz yapabilirsiniz, hatta boya korumacılar sallamasyon yapacakları için daha iyi olur. Ben meguiarsta boya koruma yaptırırken adamın kil yapması 5 dk sürdü. Benim kendim yapmam 1 saatten fazla sürdü. Meguiarsın kırmızı kili inatçı pislikler için daha iyi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dün boya koruma uygulaması yapan bir yere uğradım  kil uygulaması yapacak kilin yaklaşık 1 saat sürdüğünü söyledi ardından boya koruma, meguars ve sonax malzemeleri kullanıyor uygulamayayı yaparken araba üzerindeki düz zeminde iyi çalışıldığını köşelerde boyanın mikron kalınlığının daha zayıf olduğunu ona göre çalışma yaptıklarına kadar anlattı bakalım bu hafta bırakıcam sonucu yazarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.