Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Orta sınıfın yeni "Hülya"sı: Alfa Romeo Giulia

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

1962'den beri Alfa ismi ile birlikte anılan Giulia yeniden üretimde. Eylül ayında Frankfurt'ta IAA'da lansmanı planlanan yeni modelin ilk bilgileri de basına sızdı.

Alfa Romeo'nun ümit bağladığı yeni modelde sportif sedan özellikleri vurgulanmış ve haliyle gösterime sunulan model de serinin en üst modeli olan Quadrifoglia Verde. Beklenenin dışında Alfa Romeo bu modelde önden çekişten arkadan itişe geçiyor, ve haliyle BMW'nin spor sedanlarını hedef alıyor izlenimini uyandırıyor. Üst modelde kaput ve tavan karbondan yapılmışken alt modellerde alüminyum beklentisi var. Yani hafif tutma konusunda yoğun çaba gözlemleniyor. Turbo altı silindirli motor Ferrari tarafından 510 PS güce trimlenmiş ve spor sedanın 3,9 saniyede 100 km/h sınırını geçmesini sağlıyor. Ekonomik kullanımda da kullanılmayan silindirleri kapatarak yakıt tüketimini düşürmesi hedefleniyor. Tabii fanilerin alacağı modellerde motorlar 1,4L hacimden başlıyor ayrı mesele. 

Yakup sayesinde her tarafın mavileştiği ortamda değişik bir renk olsun diye paylaşayım dedim.

Alfa-Romeo-Giulia-1200x800-e17735ae6c7eb

Alfa-Romeo-Giulia-1200x800-abba01cd83dcc

Alfa-Romeo-Giulia-1200x800-4a03a30c2fdcb

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi elinize sağlık...

ancak AR'nin sanırım gördüğüm en çirkin modeli... nasıl desem, çok demode bir tasarım. 

Not: demode değil de, fazla tanıdık diyebiliriz... ön bmw 2 serisi arka ise maserati... nerde o giulietta daki güzellik

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkçe mealini de yazar mısın....

Hmm :P  Doğan abi gibi (hatta Mert'de girmiş bile) araya girmesinler ilerde fani bilgilerin girebileceği ileti olsun diye :)

Buarada yavru 50-50 ağırlık dağılımına sahipmiş.

Bir de ALFA logoyu yine değişmiş

1fICLPl.thumb.jpg.da1651bdc4b3ea206ece4a

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ön tarafını elinizle kapatıp bakın bildiğiniz 3 serisi.  İlk tasarım çizimleri çıktığında çok heyecanlı çizgileri vardı yada başka bir modelin tasarımı olabilir bilmiyorum ama bu yüz benim için biraz hayal kırıklığı oldu, daha şık ve agresif bekliyordum.

Mesela bunun gibi...

alfa-romeo-giulia-4_600x0w.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ön tarafını elinizle kapatıp bakın bildiğiniz 3 serisi.  İlk tasarım çizimleri çıktığında çok heyecanlı çizgileri vardı yada başka bir modelin tasarımı olabilir bilmiyorum ama bu yüz benim için biraz hayal kırıklığı oldu, daha şık ve agresif bekliyordum.

Mesela bunun gibi...

alfa-romeo-giulia-4_600x0w.jpg

Katılıyorum size 

Ön tampon berbat Şase değişmemiş gibi boyutlarda 159 aynımı acaba 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkcası güçlü  ve etkileyici halefleri olan bir modelin biraz daha geleneklerine bağlı kalması ve geçmişin mirası üzerine konuşlanması bana hoş geldi. Ayrıca her zaman gösterişsiz tasarımları tercih etmişimdir. Ters üçgen ızgara bana yetiyor. Ama tabii görüntüsüne olduğu kadar özüne de bakmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.