Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Bluetooth ve çoklu ortam sistemlerinin güncelleştirilmesi

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

güncellemeyi yaptım, yapmaz olaydım iPhonedan yine bluetooth ile müzik çalmıyor. Servislerde farklı bir yazılım varda onumu atmışlardı acaba...

@Kürşat Demirci, fat32 yapınca olduğuna göre NTFS okumuyor demekki, ancak geçenlerde burda birisi 500GBlik hdd kullandığını yazmıştı o yüzden okuduğunu düşünmüştüm.

Yani Ozan sen BS Mühendisi olrak sorun yaşıyorsan bu güncelleme olayında biz hiç bulaşmasak iyi olacak...:))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

estf. abi :) güncelleme her zaman iyidir sorun bende olabilir.

zaten ben kendimi mühendis olarak görmüyorum :)

Bende de arabada iphone rehberi soyadından başlar şekilde gözüküyor ne yapsam düzelmedi...Milletin soyadını da ezberledim o yüzden :))Ama fazla kurcalamıyorum ben telefonu ve arabanın sistemini çünkü bir bozulursa düzeltmesi çok sıkıntı yaratacak gibi,bir garip yazılım kullanmış ford otomobilde tüm elektronik işlemlerin komutlarını bir şekilde birbirine bağlamış..Örneğin telefonun sesli komut sisteminin kodunu bozarsan arabanın farlarının gecikmeli sönmesi özelliğine de bişiiler oluyor atıyorum ...Garip yani...O yüzden güncellemeler konusunda çekingenim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende de arabada iphone rehberi soyadından başlar şekilde gözüküyor ne yapsam düzelmedi...Milletin soyadını da ezberledim o yüzden :))Ama fazla kurcalamıyorum ben telefonu ve arabanın sistemini çünkü bir bozulursa düzeltmesi çok sıkıntı yaratacak gibi,bir garip yazılım kullanmış ford otomobilde tüm elektronik işlemlerin komutlarını bir şekilde birbirine bağlamış..Örneğin telefonun sesli komut sisteminin kodunu bozarsan arabanın farlarının gecikmeli sönmesi özelliğine de bişiiler oluyor atıyorum ...Garip yani...O yüzden güncellemeler konusunda çekingenim...

Sync'nin ne farkı var diyordun ya ?

işte o hafızayı direk telden alıyor arabaya aktarmaya gerek yok :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

onu bende düzeltemedim. Nasıl olsa garanti var bişey olursa yapsınlar :D

işte o hafızayı direk telden alıyor arabaya aktarmaya gerek yok

Bizimkiler aktarıyor mu? sanmıyorum ki o kadar hızlı aktarabilsin...

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

onu bende düzeltemedim. Nasıl olsa garanti var bişey olursa yapsınlar :D

Bizimkiler aktarıyor mu? sanmıyorum ki o kadar hızlı aktarabilsin...

Ozan senin teldekileri arabaya geçirmen gerekiyor, sync direk telden search ediyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sync'nin ne farkı var diyordun ya ?

işte o hafızayı direk telden alıyor arabaya aktarmaya gerek yok :yeah:

Yakupcum bende de hafızayı direkt telden alıyor arabaya bişey aktarmıyorum...Sadece sesli arama yapmam için kişinin ismini sesimle kaydediyorum ve numarayı da sesimle kaydediyorum...Sync de de bu var zaten ,sync de tek fark acil arama ve mesajları da ekranda gösterme....Benim söylediğim rehberi ekranda soyisimle başlar göstermesi....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakupcum bende de hafızayı direkt telden alıyor arabaya bişey aktarmıyorum...Sadece sesli arama yapmam için kişinin ismini sesimle kaydediyorum ve numarayı da sesimle kaydediyorum...Sync de de bu var zaten ,sync de tek fark acil arama ve mesajları da ekranda gösterme....Benim söylediğim rehberi ekranda soyisimle başlar göstermesi....

Sesle kaydetmek nedir ?

Geçiriyorsada kendi geçiriyor onuda Cook hızlı yapıyor sanmıyorum yani.

Ozan vallahi anlamadım, hastayım biraz ondan sanırım, neyse salla gitsin, ford'a mail atalım istersen usb'de sorun varsa..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sesle kaydetmek nedir ?

Yakupcum rehberden sesle aramak istediğin kişinin adını araca söylemen ve numarasını da kaydetmen lazım...Bir kere bunları kaydedince bir daha sadece kişinin ismini söyleyerek arayabiliyorsun o kişiyi...Sync de de bu aynı,aynı şekilde önceden kaydetmn lazım...Sesini tanımazsa araba rehberdeki ismi aramıyor kayıtlı değilse...Anlatabildim mi bilmiyorum...Bizdeki sesle kontrolden tek farkı syncte sistem cep telefonunun gps sinyallerini de alıyor ve o sinyaller sayesinde acil arama yapabiliyor...Bir de mesajları ekranda yazılı olarak gösteriyor...Budur yani...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakupcum rehberden sesle aramak istediğin kişinin adını araca söylemen ve numarasını da kaydetmen lazım...Bir kere bunları kaydedince bir daha sadece kişinin ismini söyleyerek arayabiliyorsun o kişiyi...Sync de de bu aynı,aynı şekilde önceden kaydetmn lazım...Sesini tanımazsa araba rehberdeki ismi aramıyor kayıtlı değilse...Anlatabildim mi bilmiyorum...Bizdeki sesle kontrolden tek farkı syncte sistem cep telefonunun gps sinyallerini de alıyor ve o sinyaller sayesinde acil arama yapabiliyor...Bir de mesajları ekranda yazılı olarak gösteriyor...Budur yani...

Yanlış işte, öyle değil bunda direk tanıyor..Ben bunu demek istedim..Sen denedin de mi diyorsun yoksa ?

Ford öyle demiyor o yüzden.Ben deneme fırsatı bulmadım henüz. Yani kayıt mayıt etmiyorsun.. Siri gibi düşün..

Bu ford'dan

http://www.ford.com.tr/otomobiller/teknolojiler/ford-sync

bu da benden video

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzelmiş o zaman..evet izledim bayağı süper işler yapıyor...hoş....Bak bu sefer güzel olmuş....Bu sync için sistemde bayağı değişiklik gerekiyor mu yoksa sadece modülmü değişiyor ?

Mertol abi bir kutu göstermişti onlarla oluyor heralde bilmiyorum net olarak.. Olsa olur, olmazsa olmaz.. değmez değişmeye pek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet böylesi çok daha kullanışlı olmuş ancak şu anki de gayet iyi uzun yolda 10sn liğine duraklayıp radyo tuş takımından 444 lü banka hattını aramıştım ve rahatlığı aracıma sevgimi bir kat daha artırmıştı....Yanlız soy isim,isim ve numara olarak ayarlanıyordu.(bunlardan biri)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım sadece modülle alakalı bişey o,sonuçta diğer tüm sistem gereksinimleri var,o modülde windows yazılımı yüklenmiş bir tür ipad sistemi sanırsam...Dur bakiim,ileriki aşamalarda onu da yaparım ben..eheheheeüü...Yeni Mondeoyu alana kadar oyalanırız bunla bir süre artık :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.