Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Şasi Numarası ile Her Şeyi Öğrenin ! Model yıl - Fabrika Yeri öğrenmek

Halil T.

Önerilen Mesajlar

• 4 ay sonra...

Almanyada üretilen bir aracın Türkiyede bayinin showroom una girmesi ortalama ne kadar zaman alıyor?... yukarıdaki linkten kendi aracıma baktım 21.10.2011 tarihinde üretilmiş gözüküyor! ben aracı 13.06.2012 de teslim aldım... aracımın faturasını incelediğimde "Alış faturasının" başlığı altında, "firma ünvanı: ford otosan" " tarih: 11.05.2012" yazıyor... şimdi benim araç yaklaşık 7 ay almanyada mı bekledi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Almanyada üretilen bir aracın Türkiyede bayinin showroom una girmesi ortalama ne kadar zaman alıyor?... yukarıdaki linkten kendi aracıma baktım 21.10.2011 tarihinde üretilmiş gözüküyor! ben aracı 13.06.2012 de teslim aldım... aracımın faturasını incelediğimde "Alış faturasının" başlığı altında, "firma ünvanı: ford otosan" " tarih: 11.05.2012" yazıyor... şimdi benim araç yaklaşık 7 ay almanyada mı bekledi...

Almanya'dan buraya gelmesi ortalama bir ayı geçmez. Yani sizin araç 5-6 ay Türkiye'de "showroom" ve/veya depo misafiri olmuştur.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben martda aldım. Üretim tarihi Eylül idi. Bunun tek eksi yönü ilk muayene süresi kısalıyor. Fabrika üretim tarihine bakıyorlar muayene süresi için.

Gümrük tarihine bakıyorlar, aracımın üretimi 22 Aralık 2011 trafiğe çıkış 17 Temmuz 2012 muayene 15 Mayıs 2015

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şu sayfaya şase numaranzı giriyorsunuz. aracın yılını modelini hangi ülkede üretildiğini görebiliyorsunuz. ford için

şase nonuzun 8. harfi c ise alman malı p ise ispanya

http://www.btinterne...NM0UXXTTPU3C627

EDİT:

İlerki mesajları okuyun farklı işlemler göreceksiniz.Detaylar orada..

Bu linkten benim aracı sorguladığımda;

Manufacturer Identifier: WF0

Body type: M

Line: Ford Germany (Own Assembly)

Assembly Plant: C

Model: Mondeo/Cougar/Sierra/Cortina/Taunus

Year: 1982 (some codes are used for more than one year)

Month: C

Production Sequence: -1845

Bunlar çıkıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim arabada 1980 model pick up olarak görünüyor?

Manufacturer Identifier: WF0

Body type: Single Cab Pick Up

Line: Ford Germany (Own Assembly)

Assembly Plant: C

Model: Focus

Year: 1980 (some codes are used for more than one year)

Month: March

Production Sequence: 75289

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Şasi Numarası ile Her Şeyi Öğrenin ! Model yıl - Fabrika Yeri öğrenmek olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.